שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מכתב משרד החינוך על האתיופים - לדיון בכנסת
  בעקבות הצעה לסדר שהגיש ח"כ שלמה מולה, החליטה הכנסת פה אחד כי ועדת החינוך תדון במכתב שנחשף ב-ynet, שבו דורש המפקח על הפנימיות למנוע מתלמידים יוצאי אתיופיה לעבור בתחנה המרכזית בגלל "התנהגותם"

  גילוי הגזענות נגד אתיופים במשרד החינוך - לדיון בכנסת. העקבות המכתב שנחשף השבוע ב-ynet, שבו דורש מפקד במשרד החינוך ממנהלי פנימיות לא לאפשר לתלמידים אתיופים לעבור בתחנה המרכזית, הגיש אתמול (ד') ח"כ שלמה מולה הצעה לסדר היום בנושא המכתב הגזעני. מליאת הכנסת דנה בנושא, והחליטה פה אחד להעביר את הדיון לוועדת החינוך של הכנסת.

   

  על המכתב המדובר היה חתום המפקח על הפנימיות הדתיות במשרד החינוך, שמואל דוקוב. הוא נשלח לכל מנהלי הפנימיות הדתיות בארץ, לכל המפקחים על הפנימיות ולכל מוסדות החינוך הקולטים תלמידים יוצאי אתיופיה, שבוע בלבד לפני חגיגות הסיגד של העדה בישראל. וכך נכתב בו: "אנו מקבלים דיווחים קשים על בעיות התנהגות של תלמידים יוצאי אתיופיה המגיעים לתחנה המרכזית בתל-אביב, בדרך מהפנימייה או אליה. אנו חוזרים ומבקשים לעשות כל מאמץ ארגוני והסברתי על מנת שהתלמידים יוצאי אתיופיה יגיעו לבתיהם ולפנימייה בדרכים חלופיות".

    

  ח"כ מולה הגיב בזעם על המכתב: "בקשתו של המפקח על הפנימיות היא מכלילה ומייצרת סטיגמות על אוכלוסיה שלמה.
  אולי כדאי שמשרד החינוך בעצמו יבחן דרכים חלופיות לשילוב תלמידי הקהילה במערכת".

   

  סגן שר החינוך, ח"כ מאיר פרוש, השיב מטעם הממשלה על ההצעה להעלות את הנושא לסדר היום: "התקבלו תלונות רבות אצל המפקח ואצל מנהלי הפנימיות כי תלמידים, שבשובם הביתה עוברים דרך התחנה המרכזית, מתפרעים ומפרים את הסדר. לכן, מנהלי הפנימיות התבקשו למצוא את הדרכים להביאם ישירות לביתם, מבלי לעצור בתחנה המרכזית".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: עופר עמרם
  ח"כ מולה. "סטיגמות על אוכלוסיה שלמה"
  צילום: עופר עמרם
  מומלצים