שתף קטע נבחר

בגלל טיול שנתי: תלמידים יידו אבנים על שוטרים

שכבת י"ב בבית הספר "אורט גוטמן" בנתניה זועמת על הטיול השנתי הלא מוצלח. קבוצת תלמידים הפגינה נגד ההנהלה - והדבר הסתיים בחסימת כביש ובהשלכת אבנים על שוטרים. שישה עוכבו לחקירה. תלמיד: "השוטרים פוצצו אותנו מכות"

אקטיביזם אלים במיוחד. הפגנה של תלמידים מבית הספר "אורט גוטמן" נגד ההנהלה, יצאה הבוקר (יום ה') משליטה והפכה לעימות בין תלמידים לשוטרים. התלמידים יידו אבנים לעבר השוטרים וחסמו את אחד הכבישים סמוך לבית הספר. במהלך העימות נפצע אחד התלמידים באורח קל ופונה לקבלת טיפול בבית החולים לניאדו בעיר. שישה תלמידים עוכבו לחקירה.

 

מאחורי זעם התלמידים עומד הטיול השנתי בירושלים ובמדבר יהודה, אליו יצאה בתחילת השבוע שכבת י"ב בבית הספר. לטענת התלמידים, הטיול היה לא מוצלח ולכל אורכו הם סבלו מקור. "שילמנו הרבה כסף עבור הטיול הזה אבל בפועל רק סבלנו", סיפרה אחת התלמידות ל-ynet. "נתנו לנו לישון בקור בתוך אוהלים על הקרקע. המורים עצמם ישנו בצימרים מחוממים על חשבוננו. נתנו לנו לצעוד בגשם במהלך הטיול ובאמצע המסלול אמרו לנו לחזור לאוטובוס. כולנו היינו רטובים ורעדנו מקור".

 

אם לא די בכך, לתלמידים יש טענות גם על רמת אוכל ירודה שהוגש להם. "הייתה ארוחת בוקר שבה גילינו כי כל המזון מלא בזבובים. לא ניתן היה לאכול את זה. נשארנו כולנו רעבים ולמורים לא היה איכפת", הוסיפה התלמידה. תלמיד אחר סבור כי גם התנהלותה של המנהלת הייתה לא בסדר. "היא הצטרפה לטיול ואחרי שש שעות נעלמה לנו פתאום. היה לנו טיול על הפנים".


חוסמים את הכביש, תלמידי "אורט גוטמן" (צילום: עידו ארז)

 

תלמידי שכבת י"ב שבו מהטיול ביום שלישי. "עשינו הפגנה ספונטנית ואז בית הספר הזעיק את המשטרה. השוטרים פוצצו אותנו במכות", סיפר אחד התלמידים. דובר מרחב שרון במשטרה, מפקח זיוון פרידן, התייחס להפגנה האלימה ואמר כי "כשהשוטרים הגיעו לבית הספר, השליכו התלמידים לעברם אבנים. השוטרים פינו את התלמידים מהצומת ועיכבו שישה מהם לחקירה".

 

מרשת "אורט ישראל" נמסר: "בית הספר מצטער על התנהגותם של התלמידים שהתפרעו, ומבקש לציין כי בהפגנה השתתפו כ-80 תלמידים בלבד מתוך 1400 התלמידים בשכבה. בבית הספר וברשת 'אורט ישראל' בודקים את נסיבות האירוע, וינקטו צעדים משמעתיים כלפי התלמידים המעורבים, אם הדבר יידרש".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"המורים ישנו בצימרים"
צילום: עידו ארז
פינוי הפצוע בהפגנה
צילום: עידו ארז
מומלצים