שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ראש העיר רוצה חלופה: ילדי קריית גת בלי הזנה
  בניגוד לעמדת משרד החינוך, מעוניין אבירם דהרי להפעיל את מערך ההזנה באמצעות החברה הכלכלית לקריית גת. עד שתיפתר המחלוקת, כ-2,000 תלמידים נאלצים להסתפק בכריכים מהבית במקום במזון חם, כפי שמחוייב בחוק

  עיריית קריית גת אינה מפעילה את חוק ההזנה מתחילת שנת הלימודים - בשל עמדתו של ראש העיר, אבירם דהרי, המבקש להפעיל את מערך ההזנה באמצעות החברה הכלכלית לקריית גת. בינתיים, נותרים ללא הזנה כ-2,000 תלמידים הלומדים ביום ארוך. 

   

  חוק ההזנה, שעבר טלטלות רבות עד שהתקבל הנוסח המקובל על רוב חברי הכנסת, נועד לתת מענה לתלמידים הלומדים ביום חינוך

  ארוך בבתי ספר וגנים. הרשויות המקומיות מחויבות להפעיל את ההזנה, ונטל התשלום נופל על ההורים, הרשות המקומית ומשרד החינוך.

   

  לצורך העניין ערך משרד החינוך מכרז, והחברות שזכו אמורות לספק את המזון לבתי הספר והגנים. החוק פעל במשך השנים בקריית גת, אך כעת מתברר כי בשנת הלימודים הנוכחית הוא אינו מופעל בשל הצעת ראש העיר להפעילו באמצעות העירייה. בדיקת ynet העלתה כי גם היום לא הייתה הזנה בבתי הספר בעיר.

   

  דהרי מודה כי משרד החינוך חולק על דעתו וכי בין הצדדים מתנהלים מגעים, אבל בינתיים - הילדים לא מקבלים מזון כמחוייב בחוק. יש להדגיש כי בגני הילדים ובמסגרות החינוך המיוחד המזון מוגש כרגיל באמצעות מערך ההזנה. יתר התלמידים נאלצים להביא כריכים מהבית כדי להשביע את רעבונם בצהריים.

   

  דהרי טוען כי בתי הספר, אשר נאלצים להתמודד עם הורים שאינם משלמים על ההזנה,

  מממנים את חלקם של ההורים כדי לא לפגוע בתלמידים. לדבריו, אם ההזנה תחולק במסגרת עירונית יהיה יותר קל להעביר הזנה גם לתלמידים שהוריהם לא שילמו - והדבר לא יבוא על חשבון בית הספר.

   

  למשרד החינוך נודע רק בשבוע האחרון על כך שמנגנון ההזנה אינו פועל בעיר. מהמשרד נמסר כי לדהרי הובהר שהוא חייב להפעיל את מערך ההזנה על-ידי מפעילים שזכו במכרז, וכל הצעה אחרת צריכה להיבדק במסגרת דיונים מקדימים.

   

  עוד נמסר כי למטה ההזנה נשלחה הודעה להעביר את המזון כבר השבוע וכי אם העירייה לא תעביר את חלקה במימון, כפי שנקבע בחוק, המשרד ימצא את הדרך לגבות את הכסף בדרכים אחרות.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים