שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  נחמן שי מגיב: "בלי ההסדר לא הייתה לי פנסיה"

  חבר הכנסת ודובר צה"ל לשעבר סבור שהתגובות הנזעמות להסדר הפנסיה הצבאי שלו הן הסתה. "צה"ל קיבל מהמדינה את כל הכסף שנצבר לזכותי במהלך השנים...למה שאני אוותר על הפנסיה שלי?! האם אהוד ברק לא מקבל פנסיה מהצבא?"

  הסדר הפנסיה היצירתי שצה"ל יצר עבור נחמן שי היה הסדר הפנסיה היחיד שהוצע לו ובלעדיו היה נותר שי אחרי 24 שנים של שירות ציבורי ללא פנסיה. כך טוען חבר הכנסת ודובר צה"ל לשעבר בראיון ל-ynet, בעקבות חשיפת תנאי הפנסיה שלו אתמול בבוקר (א').

   

  "צה"ל קלט אותי אחרי 21 שנים בשרות הציבורי, שבהן צברתי פנסיה המגיעה לי על פי כל דין", טוען שי. "צה"ל קיבל משירות המדינה את כל הכסף שנצבר לזכותי במהלך השנים הללו ואם לא הייתי מקבל פנסיה מצה"ל כל שנות הצבירה הללו היו יורדות לטמיון והייתי נותר ללא פנסיה בכלל. מדובר בהסדר שצה"ל יצר ולא בהסדר שאני ביקשתי ואם לא הייתי מקבל אותו לא הייתי מקבל כסף גם על שלוש השנים שבהן שירתתי בצה"ל".

   

  כשאנשים עוברים ממקום עבודה אחד לשני הם מעבירים זכויות פנסיוניות. האם לא ניתן היה להעביר את זכויותיך מצה"ל הלאה לרשות השנייה?

   

  "לא, ברשות השנייה אין הסדרים פנסיוניים בכלל. כולם עובדים שם בחוזים אישיים עם ביטוח מנהלים ולא ניתן היה להעביר את הפנסיה לביטוח מנהלים".

   

  הכעס הציבורי התעורר לא בגלל עצם העובדה שקיבלת פנסיה אלא בגלל שיצאת לפנסיה לפני גיל הפרישה, ועוד בהיותך חבר כנסת. האם לא הייתה שום חלופה לכך, חלופה שהייתה מאפשרת לך לשמור על זכויותיך?

   

  "לא היתה שום חלופה. הכעס הציבורי התעורר בגלל הסתה. אני מטרה נוחה להסתה בגלל שאני ח"כ וגם, לא נעים להגיד, בגלל שאני ח"כ שלא דבק בו עד עתה כל רבב ומחפשים אנשים כאלה. למה שאני אוותר על הפנסיה שלי?! האם שר הביטחון אהוד ברק לא מקבל פנסיה מהצבא? האם ח"כ רונית תירוש לא מקבלת פנסיה עבור כל השנים שתרמה לשירות הציבורי?"

   

  מה אתה חושב  על ההסדר שיצר צה"ל עבורך ועבור קצינים אחרים. האם היה נכון ליצור אותו?

   

  "אני לא בטוח שההסדר הזה בוטל. בכל מקרה, זה הסדר שהוא חלק מהתנאים שצה"ל מעניק לאנשים בגלל שהוא צריך בעלי מקצוע. צה"ל צריך ליצור מסלולים מיוחדים לאנשים במקצועות נדרשים. היו צריכים מפקד לגל"צ ודובר ממקצוע שנקרא תקשורת ולא ממקצוע התותחנים, לדוגמא. הצבא היה חייב ליצור מסגרת שתאפשר לאותם אנשים להמשיך לצבור לפנסיה עד גיל הפרישה".


  פורסם לראשונה 29/11/2009 16:55

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים