שתף קטע נבחר

ברננקי בראש 100 המוחות הגדולים של 2009

המגזין "Foreign Policy" דירג את האנשים שהשפיעו לדעתו על העולם ב-2009. למקום השני הגיע הנשיא אובמה. הנציגות הישראלית ברשימה: הסופר דוד גרוסמן במקום 94

המגזין "Foreign Policy" מדרג בגיליון הקרוב שלו את רשימת "100 המוחות הגדולים בעולם", אותם אנשים שעל פי המגזין החזיקו ברעיונות שעיצבו את העולם ב-2009.  

 

המקום הראשון בדירוג הוענק ליו"ר הבנק הפדרלי המרכזי, הפדרל רזרב, בן ברננקי, אשר על פי המגזין "במו ידיו המציא מחדש את התפקיד של הבנק המרכזי...ומנע את ההתרסקות של הכלכלה האמריקנית". את המקום השני תופס נשיא ארצות הברית ברק אובמה על כך ש"הגדיר מחדש את תפקידה של אמריקה בעולם". העשירייה הראשונה כוללת גם את זהרה רהנברד, אשתו של מנהיג האופוזיציה באיראן, המדורגת במקום השלישי כשלזכותה נזקף ארגון המהפכה הירוקה במדינה, וכן את הכלכלן נוריאל רוביני (מקום רביעי) הודות לכך שחזה במדויק את המשבר הכלכלי העולמי.

 

הרשימה מורכבת מפוליטיקאים, סופרים, מדענים וכמובן גם כלכלנים כדוגמת ג'וזף שטיגליץ, שמדורג במקום ה-25, ופול קורגמן במקום ה-29. והמשקיע המפורסם ג'ורג' סורוס דורג במקום ה-38.

 

גם למזרח התיכון נציגות קטנה ברשימה בדמות סאלם פאייד, ראש ממשלת הרשות הפלסטינית שדורג במקום ה-61, והסופר דויד גרוסמן שדורג במקום ה-94 מכיוון שהוא "מדגים כיצד ציונות ופציפיזם יכולים להתקיים ביחד".

 

100 הנבחרים ענו על מספר שאלות לגבי הבעיות הבוערות ביותר בעולם. אובמה למשל זכה בציון ממוצע של 7 מתוך 10 מצד המוחות הגדולים לגבי תפקודו בשנה הראשונה לכהונתו, ואילו המשבר עם אירן נחשב בעיניי רבים מהם למשבר העולמי הגדול הבא. לעומת זאת פקיסטן נבחרה למדינה המסוכנת ביותר בעולם על ידי 54% מהנשאלים, איראן זכתה ל-10% מהקולות וישראל ל-4% ביחד עם קוריאה הצפונית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים