שתף קטע נבחר

הצעירה: "אתה אנסת אותי". הקצין: "את משקרת"

המתלוננת על התקיפה הקשה ונסיון האונס בנמל תל-אביב לא זיהתה את תמונת החשוד, מאבטח הרמטכ"ל. אבל אחר-כך היא הוכנסה לעימות קצר. "אתה זה שתקפת אותי", הטיחה בו - והוא השיב: "זה לא אני". בראיון לערוץ 10 סיפרה בבכי: "הוא אמר לי - את רוצה למות?"

עימות ראשון בין הצעירה שהותקפה למאבטח הרמטכ"ל, החשוד בנסיון אונס. אחרי שלא זיהתה את תמונתו במסדר הזיהוי, פגשה הערב (יום ג') המתלוננת את הקצין והטיחה בו: "למה עשית לי את זה"? הוא מצדו המשיך להכחיש: "את משקרת", התעקש.

 

הצעירה בת ה-22 הוכנסה על-ידי השוטרים לחדר החקירות במשטרת מרחב ירקון בתל-אביב, שם נחקר סרן א' בחשד לתקיפה במוצאי שבת. היא טענה שהיא מזהה אותו באופן ודאי, ופירטה בפניו את המעשים שביצע בה לכאורה. "אתה זה

שאנסת אותי, אתה זה שפגעת בי", אמרה לו.

 

בניגוד לסערת הרגשות שבה היתה שרויה הצעירה, הקצין נותר קר רוח. "את משקרת, למה את אומרת את זה עלי? זה לא אני עשיתי לך את זה", הוא השיב בעימות הקצר.

 

לפני העימות, המשטרה לא ערכה מסדר זיהוי "חי" והסתפקה בצילומים, כיוון שעל גופו של הקצין מיחידת האבטחה הצה"לית נותרו מספר חבלות, שהיו עשויות להשפיע. עורכת דינה, חדוה באום, ציינה כי "במסדר התמונות היא שללה חמש משמונה התמונות שהציגו לה. הוא נשאר בשלוש התמונות האחרונות, אך היא לא זיהתה אותו ביניהן".

 

באום הוסיפה ש"כשיצאה משם, היא גייסה המון כוחות נפש ונכנסה לעימות מולו - שם זיהתה אותו בוודאות, והטיחה בו את מה שעשה לה". לדברי עורכת הדין, "כעת, מצד אחד היא מרגישה רווחה שהעניין הזה מאחוריה, אבל מצד שני זה שואב המון כוחות נפשיים".

 

הצעירה בראיון: "צעקתי וניסיתי לקרוא לעזרה"

בראיון לערוץ 10, סיפרה הצעירה על ההתרחשות בסוף השבוע האחרון. לדבריה, היא יצאה מביתו של אחד מחבריה סביב השעה 04:00 בלילה שבין שישי לשבת, והחלה לצעוד לכיוון רכבה שהיה בחניון "רדינג". "שמתי לב שמישהו הולך אחריי. כל הזמן הסתובבתי לראות אם הוא עדיין שם, וראיתי שהוא עדיין מאחוריי", אמרה המתלוננת.

 

אחר כך היא נכנסה אל הרכב, וכשעמדה להתניע אותו - פתח לטענתה החשוד את הדלת. "בהתחלה חשבתי שהוא רוצה לגנוב את האוטו, ואמרתי לו שייקח מה שהוא רוצה, אבל הוא גרר אותי החוצה, ושם לי יד על הפה. צרחתי וניסיתי להיאבק", אמרה הצעירה.

 

לטענת הצעירה, מאותו הרגע התפתח בין השניים עימות פיזי, שבשיאו ניסה החשוד לאנוס אותה תוך שהוא מכה בה. "הוא גרר אותי כמה מטרים לכיוון גדות הירקון, וזרק אותי בשיחים. הכל היה שם בוץ ומים, ונרטבתי. אני זוכרת שניסיתי להגיע לטלפון שלי שהיה בתיק, אבל הוא היה רחוק ממני, והמשכתי לצעוק. צעקתי וניסיתי לקרוא לאנשים שיבואו לעזור לי, אבל הוא החזיק אותי, ושאל אותי כל הזמן אם אני רוצה למות", היא אמרה.

 

"הוא אמר לי לסתום את הפה, סובב אותי עם הפנים לבוץ, והתחיל להפשיט אותי. הוא הוריד את המכנס מאחורה והפשיט גם את עצמו. הוא התחיל, ניסה, ואז צרחתי. הוא נתן לי אגרופים ממש חזקים והמשכתי לצעוק. הוא איים להרוג אותי", אמרה המתלוננת.

 

"מספיק ראיות - לפחות להארכת מעצר"

במשטרה אומרים כי למרות שבין התמונות היא לא הצליחה לזהותו - הזיהוי בעימות יוסיף לראיות שהצטברו בתיק, לקראת הדיון שייערך מחר בבית המשפט בבקשה להארכת מעצרו. עם זאת, אין בזיהוי במצב כזה משמעות משפטית של ממש.

 בינתיים, ממתינים במשטרה לראייה החשובה מכולן - ולתוצאות בדיקת ה-DNA של דגימות שנלקחו מבגדיו של הקצין.

 

במשטרה גם מציינים כי הפרטים שמסרו עדי הראייה הרבים שהיו באזור מספיקים למדי - לפחות להארכת מעצר נוספת. איתם לא נערכו מסדרי זיהוי, כיוון שהעדים הבחינו בחשוד בעת שכבר נעצר על-ידי השוטרים.

 

עורכת דינו של הקצין, קרן נהרי, אמרה עוד לפני כן כי היא מקווה שהמשטרה תשקול שוב את הבקשה להארכת מעצר. היא גם הגיבה לטענות לפיהן החשוד אינו משתף פעולה בחקירה - ואמרה שהוא רק דבק בגרסתו הראשונית, לפיה יצא ממסיבת הרווקים שלו כדי להשתין - ונפל לנחל הירקון. חתונתו, שתוכננה להיערך מחרתיים, נדחתה לפי שעה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות ערוץ 10
"הוא סובב אותי עם הפנים לבוץ והפשיט"
באדיבות ערוץ 10
החשוד באונס. עדיין מכחיש
צילום: דודו אזולאי
ארוסת החשוד. החתונה נדחתה
צילום: ירון ברנר
מומלצים