שתף קטע נבחר

זוהתה גופתו של עמרי להד; הערכה: הוכש למוות

"ידיעות אחרונות" מדווח כי גופתו של להד, תושב ראש פינה בן 23, נמצאה כבר לפני כחודש והוחזקה בתחנת משטרה נידחת סמוך לגבול קולומביה-ברזיל. משפורסמו תמונותיו עלתה הסברה כי מדובר בגופתו של להד. הערכה: להד הוכש במהלך טיול

גופתו של המטייל הישראלי, עמרי להד, זוהתה אמש לאחר שנמצאה סמוך לגבול קולומביה-ברזיל. "ידיעות אחרונות" דיווח הבוקר (יום ג') כי במהלך החיפושים אחר להד, שנעדר מאז 28 באוקטובר, התברר כי לפני כחודש נמצאה גופה בלתי מזוהה סמוך לגבול בין המדינות.

 

הגופה הוחזקה במשך הזמן הזה בתחנת משטרה נידחת, והמקומיים לא ידעו במי מדובר. משפורסמו תמונותיו של להד, הועלתה סברה שמדובר בגופתו. מסימנים שנמצאו על גופתו של להד עלתה ההערכה כי הוא הוכש על-ידי נחש ומת לבסוף. משפחתו של להד קיבלה את הבשורה המרה אמש בשעות הערב המאוחרות.


עמרי להד, כפי שתועד באחד הטיולים

 

אייל מגנוס, ראש צוות חילוץ נפגעי סמים מטעם משלחת ה"פניקס", שערכה את החיפושים אחר להד, אמר בשיחה עם ynet: "הסקירות שהצוות ביצע העלו מידע על גופת מטייל שלא זוהתה. מבדיקה שערכנו, התברר לצערנו שאכן מדובר בעמרי להד. אחר כך הצוות נשאר במקום כדי לטפל בסידורי הבאת הגופה".

 

הגופה נמצאה לפני חודש, המידע הגיע מאוחר

לדברי מגנוס, העיכוב באיתור הגופה נבע מהעובדה שזו נמצאה באזור מבודד. "האזור הוא נידח מאוד, בלב האמזונס, ליד משולש הגבולות של פרו, קולומביה וברזיל. הגופה נמצאה בצד של ברזיל. יצרנו מגעים עם השלטונות, אבל המידע לא רץ ושוטף כמו אצלנו. זה ממש ג'ונגל. אפילו כשהצוות כבר היה שם ובדק, לקח זמן לא מבוטל לחשוף את האינפורמציה".

 

חיליק מגנוס, מנהל המבצעים של משלחת החיפושים, אמר כי אנשיו הסתייעו באיתור גופתו של עמרי בין היתר בזכות רישום המקום שבו הוא משך כסף בכספומט. "הוא הגיע ללטיסיה והתאכסן בגסטהאוס. בגלל שהוא משך כסף איתרנו אותו. הגופה נמצאה על ידי שני ציידים, שדיווחו עליה לפני חודש, ב-30 באוקטובר. עמרי נהרג ביום שהוא יצא לטיול. זה היה מאוחר בערב. למחרת לקחו את הגופה בלי מסמכים ובלי כלום וקברו אותה.

 קיבלנו ידיעה על מישהו שמת מהכשת נחש, בלתי מזוהה. אני בעצמי וידאתי שמדובר בעמרי, אבל המקומיים לא היו יכולים לעשות זאת בעצמם".

 

עמרי להד "קיפי", תושב ראש פינה בן 23, נעלם לאחר שיצא לשייט סמוך לעיר לטיסיה שבגבול קולומביה, ברזיל ופרו בדרכו ליערות האמזונס. את הטיול בדרום אמריקה עשה להד יחד עם חברו אסף עקרבי וזוג חברים נוסף. שלושת החברים כבר שבו לישראל ולהד נותר בדרום אמריקה והמשיך לטייל.

 

בתחילת השבוע הגיעה לאזור שבו נראה להד לאחרונה משלחת ובה אחיו, תום. חברים רבים נרתמו לסייע ובבית המשפחה הוקם חמ"ל מאולתר."מצאו את ההוסטל שעמרי ישן בו, ונמצאו שם חפצים שהוא השאיר, שמעידים שהוא התכוון לצאת ליומיים-שלושה ולא חזר", סיפרה אחותו של עמרי, מיכל. "משהו השתבש. הוא לקח את האוהל, שק שינה, כילה, פנס גזיה, ותיק תרופות מאוד גדול".

 

אביו של עמרי, פרופ' מולי להד, נחשב למומחה בעל שם עולמי בהתמודדות עם מצבי לחץ ומשבר. להד חווה בעברו שתי טרגדיות: אשתו ואמו של עמרי נפטרה לפני יותר מעשור ממחלה קשה, והוא עצמו נפצע אנושות בתאונת דרכים לפני כ-17 שנה. במשך 30 שנים הוא מוכר בעולם ובארץ מ"ניהול משאבים המרכז לשעת חירום" שפועל במכללה האקדמית תל-חי וסייע רבות בין השאר לתושבי הצפון להתמודד עם חרדות נפילת הקטיושות שנורו מלבנון, ובהתמודדות עם ארועי טראומה גדולים ברחבי העולם - שמברכזם אירועי 11 בספטמבר בארצות הברית.

 

בהכנת הכתבה השתתף חגי עינב
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים