שתף קטע נבחר

עובדי מוליתן הפגינו בצפון: חודשיים בלי שכר

כ-80 עובדי מפעל "מוליתן" המייצר חוטי תפירה מחו על החלטת בנק דיסקונט לא לאפשר הלוואה של 1.5 מיליון שקלים. יו"ר ההסתדרות במרחב גליל מערבי: "זה כואב, אחרי 20 שנה אחד המפעלים האחרונים בתחום הטכסטיל באזור עומד לפני סגירה"

עוד מפעל בסכנת סגירה. כ-80 עובדי מפעל "מוליתן" המייצר חוטי תפירה הפגינו היום (ג') בפתח מפעלם ומחו על החלטת בנק דיסקונט לא לאפשר הלוואה של 1.5 מיליון שקלים שתאפשר את תשלום משכורתם, אותה הם לא קיבלו כבר חודשיים, וכן שחרור של חומרי גלם "התקועים" במכולות בנמל חיפה.

 

אשר שמואלי, יושב ראש ההסתדרות בנהריה ובמרחב גליל מערבי סיפר ל-ynet: אחרי 20 שנה אחד המפעלים האחרונים בתחום הטכסטיל באזור עומד לפני סגירה. זה כואב, כי מרבית העובדים פה נמנים על משפחות חד הוריות וחלקם עובדים כאן עשרות שנים ומן הסתם יתקשו למצוא עבודה חלופית. לשמחתי הנהלת המפעל שותפה למאבק העובדים נגד ההחלטה של בנק דיסקונט והמנכ"ל שלו, גיורא עופר, להביא לקריסת המפעל".

 

יפה איפרגן-טל, עובדת במפעל 26 שנים ומשמשת כיו"ר ועד העובדים: "עברנו בארבעה החודשים האחרונים תוכנית הבראה שכללה גם הכשרה מקצועית של העובדים, אנשים פה נלחמים על הלחם ולא על החמאה. זה לא שמדובר במפעל כושל מבחינת ייצור, אלא רק בשל הניהול שלו בעבר ואת הבעיות האלו ניתן לפתור. אנשים פה עומדים להיזרק לרחוב ונראה שלאף אחד בבנק בתל אביב לא איכפת. אנחנו מתכוונים להיאבק בכל דרך חוקית עד שנשוב להפעיל את המפעל ולקבל את משכורתנו".

 

לפני מספר חודשים הוחלפה הנהלת המפעל ולתפקיד המנכ"ל מונה נחום מנדל. מנדל עמד היום לא רחוק מהפגנת עובדיו וגילה הבנה למצבם. "לצערי נאלצנו אתמול להפסיק את פס הייצור בשל הידלדלות חומרי הגלם. יש לנו משקיע שנמצא במגעים איתנו מול הנושים העיקריים של המפעל, בנק דיסקונט ובנק לאומי. עיקרי התוכנית שלנו הם לחלק את התוכנית להפעלת המפעל לשניים, בין החלק היצרני לחלק של סגירת החובות.

 

"בתחום היצרני זו חברה רווחית עם מכירות של 40 מיליון שקלים ורווח שנתי של כעשרה אחוז המהווה הצלחה למפעל הפועל כתעשייה מסורתית. בכל בוקר אני מברך על הצוות המקצועי המסור והמיומן שמגיע לכאן ונותן את הנשמה למפעל שתוצרתו הולכת למפעלים במצרים וירדן, וכן לתוצרת מקומית בדלתא ובתפרון".

 

מבנק דיסקונט נמסר בתגובה: "לא נוכל להתייחס להתנהלות שלנו מול לקוחות".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"לבנק בת"א לא איכפת". הפגנת עובדי מוליתן
צילום: אבישג שאר-ישוב
ההפגנה בנהריה
צילום: אבישג שאר-ישוב
מומלצים