שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  אושר לקריאה שלישית: מס הבצורת הוקפא

  ועדת הכספים של הכנסת אישרה לפני שעה קלה את הצעת החוק להקפאת מס הבצורת. הנוסח הסופי של החוק מאפשר לוועדה להאריך את תוקף ההקפאה מעבר ל-15 באפריל 2010

  ועדת הכספים אישרה היום לקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק שלה להקפאת מס הבצורת מ-1 בינואר עד 15 באפריל 2010. בנוסח הסופי הוכנסו כמה שינויים, בהם מתן סמכות לוועדה לאשר הארכה של תוקף ההקפאה, לבקשת הממשלה.

   

  תוספת זו נתקלה בהתנגדות מצד הממשלה ויו"ר הקואליציה, ח"כ זאב אלקין (ליכוד) שביקש לערוך על תוספת זו הצבעת חוזרת. החוק יוגש לאישורה של

  מליאת הכנסת עד ראשית השבוע הבא.

    

  יו"ר הוועדה ביקש להכניס את האופציה להארכת תוקף ההקפאה במטרה להשיב לוועדה את הסמכות שנשללה ממנה לפני שנתיים, לאשר כל שינוי בתעריפי המים.

   

  במסגרת זו נדרשת הממשלה להודיע לוועדה חודש לפני תום תקופה ההקפאה, ב-15 במארס, מה עמדתה לגבי המשך ההקפאה או ביטולה, נוכח כמות הגשמים שתרד בחורף. אם הממשלה לא תופיע ולא תמסור כל הודעה - תמנע הוועדה את ההמשך האוטומטי של מס הבצורת ותידרש להצביע על כך.

   

  עם זאת מיהר גפני להודיע כי אם רשות המים תציג לוועדה נתונים משכנעים לגבי המשך הבצורת כתוצאה מעצירת הגשמים - הוועדה לא תעמוד בדרכה, ומס הבצורת יוטל מחדש החל מ-15 באפריל.

   

  גפני נימק את אופציית הווטו בהעלאת תעריפי המים הגורפת, שאמורה להתחיל באחד בינואר בשיעור של 40%. הוא ציין כי על העלאת התעריפים יתקיים מאבק נפרד על בסיס הצעת חוק בעתיד שחברי הוועדה כבר הניחו על שולחן הכנסת למנוע את העלאת התעריפים, להחזיר לוועדה את הסמכות לאשר כל שינוי בתעריפי המים ולבטל את החלטת הממשלה להטיל על האזרחים את מימון ההשקעות בתשתיות פיתוח גם של בניינים ציבוריים ומבנים מסחריים.

   

  "לא יעלה על הדעת שמימון התשתיות של מרכז עזריאלי בתל אביב יוטל על תושבי שכונת הארגזים", אמר גפני.

   

  נציגי האוצר ורשות המים התנגדו לאופציית הווטו של הוועדה לגבי מס הבצורת וטענו כי הוועדה לא מוסמכת לנקוט בצעד הזה. גפני ביקש את היועץ המשפטי של הוועדה לגבש את הניסוח המשפטי ההולם. בנוסח הסופי של החוק הכניסה הוועדה עוד כמה שינויים, בעיקר הקלה לסטודנטים שלומדים ביישוב הרחוק ממקום מגוריהם.

   

  בחוק ייקבע כי סטודנטים אלה יקבלו אישור מהרשות המקומית של מקום מגוריהם לגבי כתובתם הרשמית ואישור זה יהיה תקף לגבי מקום מגוריהם ביישוב אחר לגבי מכסת המים המגיעה להם.

   

  עוד נקבע כי חולים כרוניים או נכים שמסתייעים בכוח עזר רפואי אחר יקבלו תוספת של 10 קוב מעל המכסה (עד 15 קוב לחודש).

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים