שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  אלשייך מינתה מפרק זמני לחברת לידקום

  ביהמ"ש נעתר לבקשת העובדים, הטוענים שלידקום חייבת להם יותר מ-8 מיליון שקל, ומינה מפרק זמני לחברה. זאת, לאחר שאתמול מונה כונס נכסים לחברה כדי להבטיח את החוב למערכת הבנקאית

  בית המשפט המחוזי בת"א מינה אתמול (ג') לחברת לידקום מפרק זמני. בכך נעתר בעת המשפט לבקשה שהגישו שלשום 42 מעובדי החברה המיוצגים על די עו"ד אופיר רונן. השופטת ורדה אלשייך מינתה לתפקיד המפרק הזמני את עו"ד שאול ברגרזון. נזכיר כי אתמול מינה בית המשפט לחברה כונס נכסים זמני לבקשת הבנקים שטענו כי החברה חייבת להם כ-150 מיליון שקל.

   

   

  אלשיך ציינה בהחלטתה ש"עולה מהבקשה כי מינוי מפרק זמני הינו צעד הכרחי לשם הגנה על המבקשים (העובדים-ל.ד) מפני שינוי לרעה במצבם". אלשיך הסמיכה את המפרק הזמני לתפוס ובמידת הצורך לנהל את נכסי החברה.

   

  באמצעות עו"ד אופיר רונן טענו העובדים כי בעקבות המשבר הכלכלי החמור בעולם חלה ירידה משמעותית בהיקפי הפעילות העיסקית של החברה ותוצאה מכך החברה נקלעה לקשיים כלכליים חמורים וחלה הרעה משמעותית ביותר בחוסנה הכלכלי. עוד נטען כי במקביל להרעה במצבה הכלכלי של החברה, הבנקים צמצמו את מסגרות האשראי שלה וכתוצאה מכך נוצרה בעיה תזרימית קשה ביותר.

   

  העובדים שהגישו הבקשה טוענים כי למיטב ידיעתם חובות החברה לנושיה הם כדלקמן: החובות למערכת הבנקאית הכוללת את בנק הפועלים, בנק דיסקונט, בנק בינלאומי ולאומי, הם בסך של כ-38 מיליון דולר; החובות למחזיקי האג"ח המונפק הם בסך כ-28 מיליון דולר; החובות לספקים - יותר ממיליון דולר, והחובות לעובדים, ללא משכורות נובמבר, הם יותר מ-8 מיליון שקל.

   

  לידקום היא חברת אינטגרציה בתחום התשתיות לתקשורת קווית וסלולרית העוסקת בהקמת ופריסת תשתיות תקשורת בארץ וברחבי העולם. החברה מעסיקה כיום כ-70 עובדים בארץ.


  פורסם לראשונה 01/12/2009 21:05

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים