שתף קטע נבחר

100 מיליון אירו באשראי לכור - להשקעה בקרפור

עד כה ניצלה כור רק 245 מיליון שקל מתוך מסגרת השקעה של 3.5 מיליארד שקל שאישר דירקטוריון החברה. האשראי יועמד לתקופה של שנתיים

כור,החברה הבת של אי.די.בי של נוחי דנקנר, הודיעה אמש (ג') לבורסה כי היא מקבלת אשראי עם זכות החזרה (Recourse) מבנק HSBC שיועמד באירו ויובטח במניות קרפור שברשות כור. כור מודיעה שבשלב הראשוני תוגבל מסגרת האשראי מ-HSBC לסך של 100 מיליון אירו. האשראי יועמד לתקופה של שנתיים ממועד המשיכה הראשונה, והיא תתבצע לא יאוחר מסוף חודש יוני 2010.

 

 

החברה לא ציינה את ייעוד האשראי שקיבלה, אך אחת האפשרויות העומדות על הפרק היא השקעה נוספת במניות קרפור, כך נודע ל"כלכליסט" ממקורות בשוק.

 כמו כן, אופי ההלוואה הוא כזה שמאפשר לכור לפרוע את ההלוואה בפירעון מוקדם ללא תשלום עמלה, שלא כפי שנהוג לעתים בהלוואות בנקאית שבהן מוגדר סעיף "קנס" בגין פירעון מוקדם. 

 

0.21% מקרפור

כור מציינת כי נכון למועד הדיווח לבורסה אמש היא מחזיקה ב-1.5 מיליון מניות קרפור המהוות 0.21% מהון מניותיה של קרפור, בהיקף השקעה כולל של 245 מיליון שקל. נזכיר כי כור הודיעה ב-22 ביוני השנה כי מסגרת ההשקעה בקרפור תעמוד על עד 3.5 מיליארד שקל. 

 

קרפור היא חברת הקמעונאות השנייה בגודלה בעולם אחרי וול מארט האמריקנית ופועלת ב- 33 מדינות באמצעות יותר מ-15 אלף חנויות. השווי הבורסאי של קרפור, יומיים לפני שהודיעה כור על תחילת ההשקעה במניות החברה, עמד על כ-20.75 מיליארד יורו. אתמול לאחר סגירת יום המסחר עמד שווי השוק של קרפור על 22.87 מיליארד יורו, המשקף לכור תשואה של כ-10% מאז החלה להשקיע בקרפור לראשונה.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים