שתף קטע נבחר

ראש מועצת בית אריה: לברק יש חשבון ארוך איתי

ראש מועצת בית אריה, אבי נעים, שנעצר בעימות הבוקר בהתנחלות, מבטיח לא לעבור על כך לסדר היום: "ניפגש מחר עם ביבי ונגיד לו בצורה נוקבת את מה שאנחנו חושבים עליו ועל דרכו". צה"ל החרים את רכבו של רכז הביטחון בהתנחלות, לאחר שניסה לחסום באמצעותו את דרכם של הפקחים

השטח מתחמם, בצל הקפאת הבנייה: אחרי העימות הדרמטי בבית אריה, שתיעוד בלעדי שלו מתפרסם ב-ynet, במהלכו נעצר ראש המועצה, אבי נעים, הוא מבטיח לא לשתוק. "ניפגש מחר עם ביבי ונגיד לו בצורה נוקבת את מה שאנחנו חושבים עליו ועל דרכו. גם בפעם הבאה אני אעמוד בכניסה", אמר בטקס הנחת אבן פינה לבית כנסת בהתנחלות אפרת.

 

"אני מאוד עצוב שהגענו למצב הזה במדינת ישראל. אהוד ברק גוזר היום קופון פוליטי על חשבון מדינת ישראל, כל העניין פוליטי מובהק, רצו לסגור איתי חשבון פוליטי, לאיתן ברושי (יועצו של ברק לענייני התיישבות) ולברק יש חשבון ארוך איתי. ברושי מתנכל באופן אישי לבית אריה. הוא התבטא נגדי פעמים רבות בעבר, והיום נקרתה לו הזדמנות. לא בכדי הם בחרו בבית אריה, אבל לא יעצרו אותנו, מחר בבוקר נגיש בג"ץ על הצו שלטעמנו אינו חוקי".

 

העימותים האלימים באזור החלו הבוקר, כשראש המועצה ותושבים חסמו את הכניסה ליישוב שבפאתי השומרון. הם התכנסו במקום כדי למחות על ההקפאה, ובהתאם להחלטת ראשי המועצות ביהודה ושומרון, מנעו כניסת פקחי המנהל האזרחי שביקשו לאכוף את צווי הקפאת הבנייה.

 

ראש המועצה שחזר את אירועי היום בשיחה עם ynet: "הגעתי הבוקר למשרד וקיבלתי הודעה שהפקחים הגיעו ליישוב, ביקשתי מהם לעזוב והם סירבו. הם קיבלו הוראה לעצור אותי. ההנחיה היתה פוליטית, בגלל שהם נכשלו אתמול בהפסקת הבנייה. ההחלטה לעצור אותי היתה למען יראו וייראו. היישוב שלנו נמצא בשיא הקונצנזוס. בחודש שעבר תבעתי שישה תושבים בגלל עבירות בנייה. השוטרים פעלו בכוח רב על מנת לעצור אותי, השליכו אותי לג'יפ, כאשר הצלעות שלי ספגו חבטות. הם התחילו לנסוע כשחלק מהגוף שלי בחוץ. יש לי חבלות בכל הגוף, פינו אותי לבית חולים, השוטרים עיכבו את האמבולנס חצי שעה במחסום, זה דבר לא נתפס, אני נבחר ציבור וההתנהגות כלפי היתה מבישה".

 

רכבו של הקב"ט הוחרם 

מפקד חטיבת בנימין, אלוף-משנה אביב רשף, הורה להחרים את רכבו של רכז ביטחון ההתנחלות בית-אריה, ירון קורן, לאחר שניסה לחסום באמצעותו את כניסת פקחי הבנייה של המנהל האזרחי ליישוב. התושבים תיעדו את העימותים, במהלכם נעצר ראש המועצה, אבי נעים וקב"ט היישוב, בניהו שרעבי, נפצע ברגלו.

 

המכונית שהוחרמה היא מכונית הנמצאת בבעלות המועצה, אולם קורן עושה בה שימוש. בצה"ל מודים כי החרמת המכונית מהווה צעד חריג, אולם גורמים ביטחונים הבהירו שכל פעילות שתפריע לכוחות הביטחון תיענה בתגובה הולמת.

 

תושבי בית אריה, שהתעמתו עם פקחי המנהל המלווים בכוחות מג"ב ויס"מ, תיעדו את המהומה שפרצה בכניסה ליישוב. בסרטון נראה הקב"ט בניהו שרעבי שוכב על הכביש כשהוא זועק מכאבים לאחר שלטענתו הותקף על ידי כוחות יס"מ. ראש המועצה נעים נראה מורחק מהמפגינים על ידי כוחות גדולים של משטרה, ומתעמת עם החיילים והשוטרים.

 

נעים, שעמד בראש קבוצת המתנגדים, ספג פגיעות בראש ובחזה ולאחר מעצר קצר נשלח לטיפול בבית החולים תל השומר. שרעבי נפצע אף הוא ונקע את רגלו. "הייתה התנפלות מאסיבית, אני לא מבין על מה", סיפר ל-ynet, "התנפלו על ראש המועצה, ואני באתי להגיד להם שיפסיקו, ניסיתי לדבר איתם בלי פרובוקציה, אבל הם דחפו אותי. נפלתי על הרצפה, זעקתי לעזרה אבל אף אחד מהשוטרים לא ניסה לעזור לי. איבדתי את ההכרה לכמה שניות". 

 

בהכנת הידיעה השתתפו אביעד גליקמן, דניאל אדלסון נעמה לניר וחנן גרינברג
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתעמתים עם התושבים
צילום: אבי צור
כוחות מג"ב בבית אריה
צילום: אבי צור
מומלצים