שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הפיליפינים: אימלדה מרקוס רצה לקונגרס
  האשה הראשונה לשעבר, שהפכה לסמל השחיתות השלטונית של בעלה, תנסה להיבחר לקונגרס בבחירות שייערכו בחודש מאי

  אימלדה מרקוס וקולקציית הנעליים האינסופית שלה החליטו לעשות את דרכן לקונגרס: האשה הראשונה לשעבר של הפיליפינים, שידועה בעיקר בזכות אוסף הנעליים שלה והעובדה שגנבה מיליוני דולרים מבני עמה, הגישה היום (ד') את מועמדותה למושב בקונגרס. מרקוס מצטרפת לשורה ארוכה של כוכבי קולנוע ופוליטיקאים לשעבר שמבקשים להיבחר לקונגרס בבחירות שייערכו בחודש מאי 2010.

   

  "היא מאוד רצינית בנוגע למועמדות שלה. היא לא תחזור בה", אמר עורך דינה של מרקוס, דני רוביו. הוא סיפר שהגיש את הטפסים הנדרשים עבור מרקוס בת ה-80 לרשויות במחוז אילקוס נורטה, שבו שלט בעבר בעלה המנוח פרדיננד. מרקוס האם אינה היחידה במשפחה שמחזיקה בשאיפות פוליטיות: בנה, פרדיננד ג'וניור, הודיע שיתמודד על מושב בסנאט, ואילו בתה, אימי, תתחרה על משרת מושל המחוז.


  מרקוס ואוסף הנעליים. סמל לשחיתות (צילום: AFP)

   

  על-אף שפרדיננד מרקוס האב הודח ב-1986 לאחר שני עשורים של שלטון רודני ומושחת, המשפחה נותרה פופולרית למדי במחוז מגוריה. בני משפחה אחרים יתמודדו השנה על תפקידים פוליטיים מקומיים, וחלקם נחשבים למועמדים מובילים. קבוצות הדורשות רפורמות בפוליטיקה הפיליפינית מתנגדים כמובן להמשך השליטה של מספר משפחות מצומצם, אבל העריכו שגם הפעם, הכסף והקשרים ישכנעו את הבוחרים.

   

  אשה צבעונית אחרת, הנשיאה גלוריה ארויו, הודיעה בתחילת השבוע כי תתמודד גם כן על מושב בקונגרס בתום כהונתה. ארויו בת ה-62 אמרה בראיון לרדיו הממשלתי: "אגיש את מועמדותי לקונגרס כדי לשרת את האנשים החרוצים של מחוז מולדתי, פמפנגה". היא סיפרה כי ברצונה להמשיך לכהן בתפקיד ציבורי, למרות שאינה יכולה להתמודד לכהונה נוספת. "אני מקווה לשרת את העניים ולפעול לחיזוק הכלכלה", אמרה.

   

  למרות הצהרותיה המרגשות של ארויו, מבקריה טוענים כי המהלך נועד לאפשר לה לשמור על החסינות ולהימנע מאישומי שחיתות שעשויים להיות מוגשים נגדה בתום כהונתה. בנוסף, המבקרים חוששים שארויו ובני בריתה יפעלו לשינוי החוקה, והנשיאה תמשיך לשלוט במדינה כראש ממשלה. הנשיאה, מצדה, מכחישה את הדברים ומתעקשת כי החסינות הניתנת לחברי קונגרס לא תסייע לה במקרה של כתב אישום.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "הפיליפינים: אימלדה מרקוס רצה לקונגרס"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מרקוס. אשה בוורוד מספר 1
  צילום: AFP
  ארויו. אשה בוורוד מספר 2
  צילום: AP
  מוצר השנה
  מומלצים