שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  התוכנית הבאה של ישראל
  ריאליטי מוזיקלי, מסע מדרום לצפון הארץ, שעשועון שותפים, תיעוד סופי שבוע או מדריך בילויים? 20 פורמטים טלוויזיוניים יתמודדו בפסטיבל ראש פינה על הזכות להגיע למסך שלכם. בואו להצביע לפורמט הטוב ביותר לדעתכם

  סדנה למציאת "הפורמט הישראלי הבא", תתקיים במסגרת פסטיבל ראש פינה שייערך בסוף השבוע הקרוב. כל הפורמטים שיתמודדו בתחרות הם מז'אנר הריאלטי או השעשועונים, כאשר אחד הקריטריונים הוא פוטנציאל להפוך לסדרה בקנה מידה בינלאומי.


  מה יהיה הפורמט הבא?

   

  במשך יומיים תיערך הסדנה אותה יובילו טל ברמן ומאיה להט-קרמן, מנהלת פיתוח ב"רשת", שבסופה יזכה הפורמט המנצח במענק פיתוח מטעם "אולפני הרצליה" למשך שלושה חודשים, שבסופם יצולם פיילוט. אם הפיילוט יהיה מוצלח, סביר להניח שנראה את התוכנית על המסך.

   

  רגע לפני שכל יוצר יעמוד ויציג את הפורמט שלו אל מול צוות השופטים (שכולל נציגים מערוצי השידור השונים) ריכזנו עבורכם את 15 הפורמטים שהגיעו לקו הגמר, ואנחנו מאפשרים לכם להצביע עבור זה שהייתם רוצים לראות על המסך בשנה הקרובה.

   

  "הציד"

  היוצר: ליאור לדרמן, 25, תסריטאי

  בקצרה: ריאליטי אינטראקטיבי. 12 מתמודדים מחולקים לשתי קבוצות, מתחרים על התואר "הצייד האולטימטיבי". הצופים פעילים ומשתתפים לאורך כל הדרך, ויכולים להחליט: האם לעזור לציידים, או שמא להרוס את סיכוייהם למצוא את המטמון הנכסף.

   

  "הנעלמים"

  היוצר: עמית אפשטיין, 22, סטודנט למשחק

  בקצרה: ריאליטי. 12 מתמודדים, שלא מכירים אחד את השני, משחקים על זמן ועל כסף - נגד כל המדינה. המתמודדים מחולקים לשישה זוגות, "נקטפים מחייהם" ויורדים למחתרת. המטרה היא להגיע מדרום הארץ לצפונה בלי שאיש יזהה אותם. מי שיגיע ראשון - יזכה בכסף.

   

  "שותפים"

  היוצר: דור הראל אלחדף, 35, מפתחת פורמטים (עם שני פורמטים בתחרות)

  בקצרה: שעשועון. צעירים מכל העולם מחפשים את השותף האידיאלי בשבילם - אבל איך מוצאים אותו? מגיעים לאולפן, עומדים במשימות יומיומיות כמו ניקיון, בישול ויחסי אנוש, מתמודדים עם פאנל שופטים קומי - ואולי זוכים בשותף.


  "תשיר את זה". שעשועון מוזיקלי חדש בדרך? (צילום: ערוץ 2)

   

  "פריצה"

  היוצר: דור הראל אלחדף, 35, מפתחת פורמטים

  בקצרה: שתי משפחות מקבלות סכום כסף, שאיתו יקנו לעצמן את כל האמצעים לפרוץ לבית מלא בכל טוב (ריהוט, כלי בית, מוצרי חשמל). רכב המילוט - על חשבון הבית. המשימה: לפרוץ ולא להשאיר עקבות. צוות מומחים יצטרך להחליט מי משתי המשפחות ביצעה את הפריצה. המשפחה שהצליחה להתחמק - היא זו שתישאר עם כל השלל.

   

  "הליגה הירוקה"

  היוצר: דניאל שפע, 25, סטודנט 

  בקצרה: ריאליטי ירוק. טורניר בין נבחרות תיכוניסטים, מעין גירסה בוגרת יותר של "ששטוס". התיכוניסטים מתחרים במשימות לטובת הקהילה והסביבה, אבל גם ממוצע הציונים מבית הספר נכנס לשיקלול הסופי.

   

  "חיפוש"

  היוצר: דויד שמש, 33, מעצב גרפי 

  בקצרה: שעשועון טלוויזיה אינטרנטי - "הגוגל הטלוויזיוני": מתמודדים מתחרים על מציאת תשובות לשאלות באמצעות האינטרנט, בזמן הקצר ביותר. (פותח ביחד עם שולמית צרפתי וערן אשד).

   

  "הסופ"ש"

  היוצר: לירי הלפרין, 23, עיתונאית 

  בקצרה: דוקו-ריאליטי. ארבע דמויות מארבעה עולמות שונים, עם דבר אחד משותף: כולן מחכות כבר לסוף השבוע. מיום חמישי בערב, ועד צאת השבת, הדמויות מתעדות את עצמן, וחושפות בפנינו הרגלים אינטימיים, מחשבות ושחרור לחצים. מדינה אחת - וסוף שבוע שונה לגמרי.

   

  "המסע לארץ הקודש"

  היוצר: בועז פיילר, 32, כתב וידאו (עם שני פורמטים בתחרות)

  בקצרה: דוקומנטרי. בועז, שנסע בכל העולם, וטעם כמעט מהכל, עובר בין שש הדתות הגדולות, וממיר את דתו אליהן - כל פעם לאחת אחרת. בחיקה של מי ירצה להישאר? והאם יסיים את המסע אתיאיסט גמור?


  "Choosing My Religion " שהוצג בפסטיבל קאן. ריאליטי-דת גם בישראל

   

  "המידראנק"

  היוצר: בועז פיילר, 32, כתב וידאו

  בקצרה: מגזין. מדריך פרוע, בועט ומעודכן מהשטח של חיי הלילה, ההופעות, המוזיקה והתרבות הצעירה בעיר הגדולה.

   

  "הזדמנות שנייה"

  היוצר: דריה פלג קורן, 35, במאית; לירית מאש, 39, שחקנית 

  בקצרה: דוקו-ריאליטי, "המדור לחיפוש קרובים". המשתתפים מנסים ליצור קשר עם אדם שהופיע לרגע בחייהם ונעלם. בכל תוכנית יופיעו אנשים שמחפשים אדם שהותיר חותם עליהם, ישחזרו את האירוע המכונן שנותר מהאדם בזכרונם, יאתרו אותו ויפגשו אותו לסגירת מעגל.

   

  "בדרך למעלה"

  היוצר: דן גורפינקל, 30, מנהל הפקה 

  בקצרה: דוקו-ריאליטי. חמישה אנשים מנסים בכל תוכנית להגיע לפגישה שתשנה את חייהם. שילוב בין סיפורים גדולים מהחיים לסיפורים קטנים ומרגשים.

   

  "הלוחם"

  היוצר: אדם דובז'ינסקי, 37, משפטן

  בקצרה: הגיבושון הצה"לי הקשוח הופך לתוכנית ריאליטי ישראלית אמיתית: "הלוחם הבא של היחידות המובחרות". מי ישרוד את המבחנים המפרכים, התנאים הפיזיים הקשים והסטנדרטים הסוציומטריים הבלתי-מתפשרים?

   

  "גוד מורנינג יזראל"

  היוצר: אור סיט, 23, קופירייטר

  בקצרה: תוכניות הבוקר הן בדרך כלל שיוט רדום בין אייטמים מנומנמים על נושאים מיוחצנים. "גוד מורנינג יזראל" תציג קומדיית מצבים סאטירית-אקטואלית על מאחורי ולפני הקלעים של תוכנית בוקר פיקטיבית.

   

  "איש הברזל"

  היוצר: ירון דניאלי, 53, איש שיווק

  בקצרה: ריאליטי בה שלוש קבוצות ועוד קבוצת צופים בבית מתחרות ביניהן בתחרויות ספורט אקסטרים. המתחרים צוברים כסף לקבוצתם - אך הפרס הגדול האמיתי יהיה אישי. האם יעמדו בלחצים הקשים? האם יצליחו להתגבש כקבוצה? האם יביסו את הקבוצות האחרות?

   

  "ישראל מדברת"

  היוצר: עודד בן דב, 28, סטודנט

  בקצרה: אקטואליה אינטרנטית. החזית הישראלית החדשה ב-You Tube: שאלות של עוכרי ישראל (או סתם מתעניינים) מהעולם ותשובות מושחזות ומוחצות "מטעמנו", בשידור חי באינטרנט, עם טריקים ושטיקים.

   

  "ערוץ החיים הסבירים"

  היוצר: עומרי שומר, 27, סטודנט

  בקצרה: דוקו-סאטירה. מכירים את ערוץ החיים הטובים, שמראה למעמד הבינוני כמה טוב להיות במעמד הגבוה?

  ערוץ (או תוכנית) החיים הסבירים יסביר למעמד הנמוך למה כדאי לו לחיות במעמד הבינוני השבע. המנחה יסייר בין שיכונים, יאכל במסעדות בינוניות ויקנה בפריפריה. פותח ביחד עם יותם מוצפי.

   

  "אורות הבמה"

  היוצר: עמוס נעמן, 60, עובד בענף הבנייה 

  בקצרה: ריאליטי. המתמודדים יוצאים לדרך בלי כסף, בלי אמצעים, בלי הכשרה - רק עם חלום בלב: להעלות יום אחד הצגת תיאטרון משלהם. את מי ילהקו? מה תהיה התפאורה? האם יצליחו לביים באפקטיביות דרמתית? ומי יזכה בהצגת תיאטרון אמיתית?

   

  "היד הנעלמה"

  היוצר: רן שחם, 47, איש מחשבים 

  בקצרה: ריאליטי. שתי קבוצות, שבוע אחד, מטרה אחת: להרוויח כמה שיותר כסף - כדי לשלוט בעולם. הקבוצות ממליכות ומדיחות, בוגדות וכובשות, נלחמות ומובסות. כמו "הישרדות", רק בלי בוץ וזיעה.

   

  "שחק את החיים"

  היוצר: יליזבטה סיבקוב, 25, אשת שיווק

  בקצרה: דוקו-ריאליטי. "תיבת נח - הפורמט האמיתי": מפגש אינטימי של קבוצת אנשים טיפולית, שמתחברים יחד למפגש טעון ודרמתי של תיאטרון טיפולי. בכל פרק אחד המשתתפים הוא גיבור ההצגה היומית - והשאר הופכים להיות דמויות בהצגת החיים שלו. הצופים ישפטו: מי הרשה לעצמו להגיע הכי רחוק?

   

  "תעשה לי סרט"

  היוצר: מיכל לנץ, 27, מעצבת

  בקצרה: דוקו-ריאליטי. איך הופכים מציאות לסרט תוך 48 שעות? תחרות הסרטים הקצרים המפורסמת הופכת לתוכנית טלוויזיה אינטראקטיבית, שבה מדי שבוע מכינים הזוגות, תוך 48 שעות, סרט קצר חדש, במרתון דוקומנטרי מרתק.

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  7 לילות
  מומלצים