שתף קטע נבחר

ארה"ב: סנאטור הודה שהמליץ על בת זוגו לתפקיד

הסנאטור, מקס באוקוס, הודיע כי היה בקשר רומנטי עם פקידה בכירה שעליה המליץ לתפקיד במשרד המשפטים. הוא הדגיש שהרומן החל רק אחרי גירושיו וכי בחר בה רק לאור יכולותיה. עוד פרשת אהבים מתחילה להסעיר את אמריקה?

יושב ראש ועדת הכלכלה בסנאט, מקס באוקוס, הודה שהיה בקשר רומנטי עם אשה שהמליץ עליה לתפקיד במשרד המשפטים מטעם מדינת מונטנה, אותה הוא מייצג. דוברו מסר היום (שבת) גם כי חברתו של הסנאטור, מלודי היינס, נשאה בתפקיד פקידותי בכיר במטהו בעת שהם היו בקשר.

 

הדובר הדגיש כי מערכת היחסים בין השניים החלה לאחר שהסנאטור באוקוס ואשתו התגרשו בשנת 2008, אחרי 25 שנות נישואים. היינס משכה את מועמדותה בסופו של דבר, והסבירה בזמנו שעשתה זאת כי הוצעו לה הזדמנויות עבודה אחרות שלא רצתה לוותר עליהן. עם זאת, הוא ציין כי בני הזוג החליטו שהיינס תמשוך את מועמדותה, משום שרצו לחיות ביחד בוושינגטון.

 

הסנאטור באוקוס נחשב לגורם בולט מאוד במאבק בבית הנבחרים האמריקני על הרפורמה במערכת הבריאות, והוא הצביע פעמים רבות בניגוד לקו מפלגתו הדמוקרטית. דוברו הדגיש עם פרסום דבר מערכת היחסים של השניים כי מועמדותה של היינס הוגשה אך ורק על בסיס כישוריה ויכולותיה, וכי ההחלטה האם לקבלה או לא, כלל לא הייתה בידי סנאטור באוקוס, אלא בידי גורם שלישי. כמו כן, הוא ציין כי יחד עם שמה של היינס, הסנאטור הגיש את שמותיהם של מועמדים נוספים לתפקיד.

 

עם זאת, הוא סירב לציין מדוע באוקוס ביקש לפרסם את דבר הקשר במועד זה. הוא חזר ואמר כי "סנאטור באוקוס בחר את כל שלושת המועמדים עליהם המליץ על בסיס כישוריהם ויכולותיהם בלבד".

 

פרשה זו היא האחרונה בסדרת פרשות אהבים שהסעירו את המערכת הפוליטית האמריקנית, בהן פרשת העמדתו לדין משמעתי של מושל מדינת דרום-קרולינה, מארק סנפורד, שהשתמש בכספי הקמפיין שלו לטיסות לארגנטינה - שם חיכתה לו מאהבתו. כמו כן, מוקדם יותר השנה, ראש ועדת המדיניות הרפובליקנית, סנאטור ג'ון אנסיין, התפטר מתפקידו אחרי שהודה בקיום רומן מחוץ לנישואים. הבולטת בין הפרשיות הללו היא פרסום דבר הרומן שקיים הסנאטור לשעבר ג'ון אדוארדס מחוץ לנישואים, והרס את סיכויו להיבחר לתפקיד סגנו של הנשיא אובמה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי אף פי
גבעת הקפיטול בוושינגטון. מקום רומנטי
צילום: איי אף פי
מומלצים