שתף קטע נבחר

וינשטיין ימונה ליועץ; אולמרט יחפש עורך דין אחר

הממשלה צפויה לאשר היום את מינויו של עו"ד יהודה וינשטיין למחליפו של מני מזוז - והיועץ הבא יאלץ להתפטר מתיקים שבהם הוא עוסק. במסגרת תפקידו הוא לא יכול לטפל בכמה תיקים, וייתכן שמבחנו הראשון יהיה בפרשת ליברמן

הממשלה צפויה לאשר מחר (יום א') את מינויו של עו"ד יהודה וינשטיין לתפקיד היועץ המשפטי לממשלה. בעקבות המינוי, הוא אמור להתפטר מהתיקים בהם הוא עוסק, ביניהם מייצוגו של ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, בפרשות בהן הוא מואשם.

 

עו"ד וינשטיין, שייצג בעבר אנשי ציבור רבים, לא יוכל לטפל בכמה תיקים מחשש לניגוד עניינים.

בין היתר מדובר בפרשת הלבנת ההון של איש העסקים ארקדי גאידמק - בה מייצג וינשטיין את אחת המעורבות ובכתב האישום נגד השופט לשעבר, דן כהן, אותו הוא מייצג.

 

מיד עם אישור הממשלה ולאחר שיתפטר מתיקיו, צפוי וינשטיין להתחיל בחפיפה לא רשמית עם היועץ המשפטי הנוכחי, מני מזוז. כך כשהאחרון יפרוש בסוף חודש ינואר, יוכל וינשטיין להיכנס בצורה חלקה לנעלי היועץ.

 

מבחנו הראשון הגדול של היועץ הבא עשוי להיות תיק ליברמן, המצוי כעת

בטיפול המחלקה הכלכלית של פרקליטות המדינה, שטרם העבירה את חוות דעתה בנוגע לחשדות נגדו - זאת אם מזוז לא יספיק להכריע בעניין זה.

 

וינשטיין מייצג בארץ את אחד מיריביו המושבעים של מיכאל צ'רנוי, האוליגרך הרוסי אולג דריפסקה. ליברמן נחשד שקיבל מיליוני דולרים בשוחד מאנשי עסקים, ביניהם צ'רנוי, ולכן יהיה מעניין לראות אם היועץ שהממשלה צפויה לאשר את מינויו - יפסול את עצמו מהעיסוק בפרשת ליברמן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
וינשטיין. השרים יאשרו
צילום: יריב כץ
מומלצים