שתף קטע נבחר

שלג בחרמון: "מקווים לפתוח את העונה החודש"

3 ס"מ הצטברו סמוך למוצבי צה"ל, וס"מ אחד ברכבל העליון - אך מוערך כי יתמוססו עד סוף השבוע, עם ההתחממות הצפויה. גשם עז ירד באזור המרכז - אך בהמשך היום ינדדו העננים לצפון ובדרום. נתניה ממשיכה להוביל בספיגה - 73 מ"מ הלילה והבוקר

יום של חורף, במלוא מובן המילה. שלג קל יורד הבוקר (יום ב') בפסגת החרמון. מדובר בגל השלג השני שיורד העונה באזור, לאחר שלפני מספר שבועות נערמו כ-7 ס"מ שלג סמוך למוצבי צה"ל. היום הגיע גובה השלג סמוך למוצבי צה"ל לככ-3 ס"מ, וברכבל העליון - כס"מ אחד. התחזיות לא צופות התגברות של השלגים, ומוערך כי עד סוף השבוע לא יישאר שלג על הקרקע, לנוכח ההתחממות הצפויה.

 

"אנחנו מקווים שבניגוד לשנתיים הקודמות, נוכל השנה לפתוח את האתר למבקרים כבר בשליש השלישי של דצמבר", אמר ל-ynet מנכ"ל האתר, מנחם ברוך.  לדבריו, ההכנות באתר לעונת הסקי הקרובה פחותות מאשר בעבר, שכן בשנים האחרונות היו עונות שלג וסקי קצרות בגלל מיעוט השלגים.

 


חיילים חוגגים עם שלג בחרמון (צילום: אביהו שפירא)

 

לא צפוי שלג במקומות נוספים בצפון, מאחר והטמפרטורות אינן נמוכות דייין. עם זאת, מזג אוויר חורפי למשי בהחלט מורגש גם בשאר חלקי הארץ, ומשעות הלילה נמשכים באופן רציף הגשמים. בשעות הבוקר היו לסירוגין ממטרים חזקים מלווים בסופות רעמים, בעיקר באזורי השרון, המרכז וירושלים. המגמה הזו תימשך במהלך היום, וגשם ימשיך לרדת באזור המרכז.


קור כלבים בתל אביב (צילום: ירון ברנר) 

 

בשמי הצפון והדרום יש בשעות הצהריים עננות בינונית שאינה מורידה גשמים משמעותיים, אולם ממרכז החיזוי שלח "מטאו טק" נמסר כי בשעות אחר הצהריים והערב יעברו העננים המפותחים לאזור הצפון,

ושם יתרכזו הגשמים המשמעותיים. גם בדרום יש חשש שבשעות אחר-הצהרים, אז יתחזקו הגשמים, יווצרו שטפונות.

 

נכון לשעה 10:00 בבוקר נרשמו במרכז החיזוי 73 מ"מ של גשם בנתניה, ש"חטפה" כבר כמויות גדולות של גשם בגל החורפי הקודם, לפני כחודש. העיר הגיעה כבר ליותר ממחצית הממוצע העונתי, עם 313 מ"מ מתחילת עונת הגשמים.

 

בתל-אביב נרשמו 23 מ"מ, בנהלל נרשמו 16 מ"מ, בזכרון יעקב מ"מ, בצפת 7 מ"מ ובטבריה ובקצרין 3 מ"מ. הגשמים העזים צפויים לחדש את הזרימה בנחלים הנשפכים לירדן ולכנרת, אחרי ימים ארוכים בלי גשם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שלג בחרמון
צילום: אביהו שפירא
גשום בתל-אביב
צילום: ירון ברנר
מומלצים