שתף קטע נבחר

המקל והגזר של הרב אליעזר

"אל תאיימו עלינו. רוצים לסגור את ישיבות ההסדר? לכו על זה. ואז, מה אתם חושבים שיקרה"? יעל משאלי מזהירה את צה"ל

שוברים את הכלים ולא משחקים. יאללה, בואו נסגור את ישיבות ההסדר. בואו נפזר את החיילים ביחידות מעורבות (סליחה, אבל בשבילנו 'מעורבות' זה דתיים וחילונים, לא מה שחשבתם).

 

יש המון סיבות טובות לפרק את ישיבות ההסדר. ידעתם שהבני"שים (בני ישיבות) האלה משרתים רק "שנה וארבעה"? לא ידעתם? לא יותר מעצבן שעשרות אלפי חיילים (דוסים עם אוריינטציה ימנית עד ימנית קיצונית) משרתים פחות מחצי הזמן מהילדים שלכם? לא סיבה מספיק טובה לסגור את הקייטנות שלהם?

 

וידעתם שהחבר'ה האלה מתחתנים עוד לפני הגיוס בכלל והצבא חייב לשלם להם תשמ"ש? (תשלומי משפחה) לא מעצבן? נורא מעצבן! וכל זה על חשבון החיילים הבודדים, על חשבון כאלה

שהמשפחה שלהם באמת לא מסוגלת לגמור את החודש כשהם באימון מתקדם בבוץ. לא סיבה נהדרת להפסיק את הבדיחה הזאת של ישיבות ההסדר?

 

ומאיפה שהנ"ל מגיע, יש עוד המון שלא ידעתם או שלא ממש איכפת לכם (משום מה). ועכשיו אתם באים? עכשיו נזכרתם? ועל מה? על הבעת דעות פוליטיות? השקפות דתיות? סרבנות מינורית? מה קרה? התרגלתם לראות את החבר'ה האלה מתפוצצים על רימונים במלחמה וחשבתם שזה כל מה שהם יודעים לעשות?

 

אל תאיימו עלינו. רוצים לסגור את ישיבות ההסדר? לכו על זה. ואז, מה אתם חושבים שיקרה? שפתאום בנינו המצויינים יתגייסו לגדודי גבעתי במחלקות רגילות? לא יהיה. אין לנו עניין. אנחנו ציוניים, לאומיים, דמוקרטיים כמו כל אחד אחר (ולדעתי הרבה יותר), אבל אנחנו לא מתלהבים משירות צבאי משותף עם חילונים. הנה, כתבתי את זה.

 

אנחנו

חושבים שאידיאולוגית היה יותר נכון להשתלב. ככה זה התחיל בכלל, אבל בשטח זה לא עבד, וככל שחולף הזמן זה עובד לנו פחות ופחות. הפסדנו. ההקצנה החילונית והערסית בהתנהגות החיילים בגדודים הרגילים מבריחה אותנו משם. יותר ויותר מאתנו, במשך הזמן, חושבים שיותר טוב לנו להתבגר בלעדיכם. אנחנו רוצים לשרת בצבא, זה חשוב לנו כמו (או יותר) מלכם, אבל זה יהיה בתנאים שלנו.

 

אל תפחידו אותנו בפירוק ישיבות ההסדר ופיזור החיילים ביחידות רגילות. לא נתגייס. ואז מה תעשו?

הצבא לא היה מחזיק את ישיבות ההסדר כמו שהן אם זה לא היה כדאי לו. כל הצ'ופרים שמקבלים חיילי ההסדר הם ביטוי לשיטת "המקל והגזר" הצה"לית. נמאס לו עכשיו מהגזר? אפשר לנסות את המקל, רק תיזהרו מלפרק את הקש האחרון שמחזיק את צה"ל של היום... שלא תישארו עם כל הגזר ביד.

 

גילויים נאותים:

בן אחד שלי השתחרר מצה"ל (גבעתי) בדיוק לפני שבוע, והוא תלמיד ישיבת ההסדר בנתיבות. שנה וארבעה ותשמ"ש זה הוא.

 

בן שלי שני (צנחנים רגיל, חובש קרבי) משרת שרות מלא, יחידות מעורבות. (זמנית ללא כיפה).

 

רוב ישיבות ההסדר, ובמיוחד זאת מהר ברכה של הרב אליעזר מלמד, אינן כוס הקפה הפוליטית שלי.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יהונתן צור
הרב אליעזר מלמד
צילום: יהונתן צור
מומלצים