שתף קטע נבחר

בנק פאג"י מציג: כנס לגברים בלבד

בגלי צה"ל דווח כי הבנק החרדי, השייך לקבוצת הבינלאומי, אוסר על נשים להיכנס לכנס לקוחות שיקיים מחר ברמת גן. פאג"י: "ההפרדה בין גברים לנשים אינה המצאה שלנו והיא מאפיינת כמעט את כל תחומי החיים במגזר החרדי"

בנק פועלי אגודת ישראל (פאג"י) השייך לקבוצת הבינלאומי, אוסר על נשים להיכנס לכנס לקוחות שיקיים מחר ברמת גן - כך דווח הבוקר (ב') בגלי צה"ל.

 

על פי הדיווח בתחנה הצבאית, בהזמנה שנשלחה ללקוחות הבנק נכתב כי ההשתתפות תתאפשר לגברים בלבד בשל מנהגי החברה החרדית. אחת מלקוחות הבנק הביעה בשידור את מחאתה על הנצחת מעמדה הנחות של האשה בחברה ועל דרך טיפולו של מנכ"ל בנק פאג"י, דב גולדפריינד, בתלונתה.

 

מבנק פאג"י נמסר בתגובה: "בנק פאג"י הוא בנק המשרת בעיקר את הציבור החרדי, סניפיו פרושים במרכזים החרדיים הגדולים, הרוב הגדול של עובדיו הינם חרדים, מרביתם -נשים.

 

"מדובר בבנק היחיד בישראל הפונה ומתמקד בפלח אוכלוסיה זו וככזה הוא פועל על פי קודי ההתנהגות של הקהילה, מכבד את מנהגיה שהם לא אחת שונים מאלה של המגזר החילוני, ומתחשב ברגשותיה.

 

"אחד המאפיינים של המגזר החרדי הוא הפרדה בין נשים לגברים ובמסגרת זו הבנק מקיים אירועים שונים, חלקם מיועדים לגברים ולנשים (עם הפרדה) וחלקם מיועדים לגברים. מאחר שמדובר בכנס שמיועד ללקוחות העוסקים בניהול מוסדות וארגונים במגזר החרדי, שרובם ככולם גברים, הוחלט כי כנס זה ייועד לגברים בלבד.

 

"ההפרדה בין גברים ונשים אינה המצאה של בנק פאג"י כמובן והיא מאפיינת כמעט את כל תחומי החיים במגזר החרדי. לדוגמה: קווי המהדרין באוטובוסים, אירועים של גיוסי כספים ותרומות וכמובן שמחות משפחתיות. נציין כי כך נהוג בכנסים מקצועיים הנערכים על ידי גופים שונים ורבים, גם גופים חילונים גדולים ומוכרים, הפועלים כולם לפי קודי ההתנהגות של הקהילה ומתחשבים ברגשותיה".

 

"בעקבות פנייתה של הלקוחה, קיים אתמול (א') מנכ"ל הבנק שיחה עמה והסביר לה שהזימון לכנס האחרון שיועד לגברים בלבד, לא כוון חלילה לפגוע בציבור הנשים ובכל מקרה הבנק מתנצל אם פגע ברגשותיה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לקוחות הבנק מוחות
צילום: ישראל ברדוגו
מומלצים