שתף קטע נבחר

אין פשרה: נכשל המו"מ מול מחזיקי אג"ח ט'

נציגות האג"ח הכללית של אפריקה ישראל סתמה את הגולל לנסיונות הפשרה מול סידרה ט' והחליטה להפסיק את המו"מ. זאת, לאחר שסדרות י"ז וכ"ד דרשו גם הן להגיע עימן להסדר נפרד. עתה ההכרעה בפתחה של השופטת אלשיך

נציגות האג"ח הכללית של אפריקה ישראל סתמה את הגולל על נסיונות הפשרה מול סידרת אג"ח ט'. זאת לאחר שסדרה י"ז וכ"ד דרשו גם הן להגיע עימן להסדר נפרד. היום (ב') פורסם ב"כלכליסט", כי אפריקה מציעה 110 מיליון שקל מתוך סך המזומן שתחלק במסגרת ההסדר, בסך 550 מיליון שקל כמרכיב מזומן.

 

בעקבות הידיעה הודיעו שתי הסדרות שאמורות להיפרע ב-2010, י"ז וכ"ד כי יקיימו אסיפה ביום רביעי הקרוב כדי להקים נציגות נפרדת לקיים מו"מ נפרד מול אפריקה ישראל.

 

במצב ענינים זה, ולאחר שנציגות סידרה ט', דחתה את ההצעה של הנציגות הכללית, החליטה הנציגות כי הסדרים נפרדים מול סדרות נוספות ימוטטו את ההסדר אליו הגיעו עם אפריקה ישראל, ולכן הודיעו לאפריקה כי הם רואים בכל סדרות האג"ח סדרות שוות, שכל אחת מהן תקבל 7% מכל סך שיתקבל ע"י אפריקה.  

 

"כל הסדר חלוקה מפלה בין הסדרות עלול להביא לתוצאה שמסכנת את עצם קיומו של ההסדר ואף לפירוקה של החברה", נאמר בהודעת הנציגות.

 

עכשיו עובר הכדור לידי שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב ורדה אלשיך ששלחה את הצדדים להתפשר בשבוע שעבר, ותקיים דיון נוסף ב-20 לדצמבר, השופטת תצטרך להחליט אם ואיזה פיצוי יקבלו הסדרות האחרות ואם להסדר שאליו הגיעה אפריקה מול הנציגות הכללית יש תוקף.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביגיל עוזי
לב לבייב
צילום: אביגיל עוזי
מומלצים