שתף קטע נבחר

שוב מסתבכים: אהוד ונילי ברק העסיקו עובדת זרה

לפי "קול ישראל", עובדת זרה מהפיליפינים עבדה בבית משפחת ברק בניקיון ובמטבח. בין היתר סייעה בהכנת ארוחות ערב לאורחים. בלשכת השר נבוכים ומגיבים: "מדובר באשה שעבדה במשק בית, באופן מזדמן, במשרה חלקית בבית משפחת ברק. האשה אינה מועסקת עוד"

שר הביטחון, אהוד ברק, ורעייתו נילי שוב עולים לכותרות - וגם הפעם לא בהקשר חיובי. לפי דיווח ב"קול ישראל" הבוקר (יום ג'), בביתם של בני הזוג הועסקה עובדת זרה מהפיליפינים במספר אירועים. היא סייעה בין היתר בהכנת ארוחות ערב לאורחים בבית וגם עסקה בעבודות ניקיון - פעמיים בשבוע.

 

העובדת הזרה הועסקה על-ידי אשתו של שר הביטחון. לפי הפרסום, מדובר בעובדת שנשואה לעובד זר, אף הוא יליד הפיליפינים, והיא אם לילד. בשנים האחרונות היא עובדת בארץ בניקיון, לאחר שבעבר עבדה כמטפלת.

 

פרסום דבר העסקת העובדת הזרה עורר מבוכה בלשכתו של שר הביטחון, בעיקר נוכח הפרסומים האחרונים על ברק. בלשכת השר לא התייחסו לעניין האישורים שהיו - או לא היו - בידי הזוג בהקשר להעסקת העובדת הזרה, ומסרו רק: "מדובר באשה שעבדה במשק בית, באופן מזדמן, במשרה חלקית בבית משפחת ברק. האשה אינה מועסקת עוד".

 

בחודשים האחרונים "הסתבך" ברק בכמה פרשיות מביכות. בחודש אוגוסט אשתקד סגרה נילי פריאל-ברק את חברת "טאורוס" שבבעלותה, בשל

 גל הדיווחים על הקשרים האפשריים בין החברה לתורמיו של יו"ר העבודה. "ידיעות אחרונות" פרסם אז את טיוטות החוזים בין החברה של פריאל לבין שניים מתורמיו של ברק, ובהן הציעה לקשר בינם למקבלי ההחלטות בישראל.

 

לאחרונה פרסם מבקר המדינה דו"ח חריף, בו מתח ביקורת על משלחת שר הביטחון לסלון האווירי בצרפת. מהביקורת עולה כי עלות המשלחת היתה גבוהה במיוחד. הזמנת בתי המלון נעשתה באיחור, דבר שהביא לבחירת מלון יקר ביותר ולהזמנת חדרים שבסופו של דבר לא אוישו. למעשה, כשליש מההוצאה הכוללת - כ-944 אלף שקלים - לא נוצל. ברק בחר להתאחסן במלון יקר.

 

בהכנת הידיעה השתתף חנן גרינברג
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נילי ואהוד ברק. "עבדה באופן מזדמן"
צילום: יריב כץ
מומלצים