שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בכירים במערכת המשפט: נאמן לא יוכל להישאר
  גורמים בכירים במערכת נדהמו מקריאתו של שר המשפטים להחזיר עטרה ליושנה. "אם הוא חושב ככה, הוא לא יכול לכהן כשר במדינת ישראל", אמרו ל-ynet. פרופ' רובינשטיין: הכנסת תבוטל, שופטים יוחלפו בדיינים. משפטנים אחרים מברכים
  במערכת המשפט מתקשים לעכל את דבריו של העומד בראש הפירמידה, וגורמים בכירים קובעים נחרצות: השר יעקב נאמן לא יכול להמשיך בתפקידו. "ראש הממשלה צריך לקרוא אותו לסדר ולפטר אותו מיד. אין מקום לדיבורים כאלו על ידי שר המשפטים בישראל", אמרו היום (ג') ל-ynet גורמים בכירים במערכת המשפט.

   

  שר המשפטים נאמן קרא אמש "להחזיר עטרה ליושנה, שמשפט התורה יהיה המשפט המחייב במדינת ישראל". הבוקר הבהיר כי לא התכוון שההלכה תחליף את חוקי המדינה, "לא במישרין ולא בעקיפין". גורמים בכירים במערכת המשפט אמרו, כי "לא יכול להיות ששר משפטים בממשלת ישראל, שהיא ממשלה דמוקרטית, יגיד דברים כאלו ויעברו על כך בשתיקה. זוהי אמירה קשה שמחזירה אותנו עשר שנים אחורה".

   

  לדברי הגורמים הבכירים, "יכול להיות שהשר התכוון לקרוץ לציבור בפניו הוא דיבר, אולם לא ייתכן שאמירה כזו תבוא מידי שר המשפטים. אם הוא חושב ככה, הוא לא יכול לכהן כשר במדינת ישראל".

   

  צפו בשר נאמן נואם בכנס המשפט העברי

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  ח"כ לשעבר, המשפטן פרופ' אמנון רובינשטיין, אמר ל-ynet: כי "ההצעה של שר המשפטים להפוך את ישראל למדינת הלכה היא מהפכה שתשלול את ישראל כאופיה כמדינה יהודית ודמוקרטית, תבטל את המעמד של הכנסת כמבטאת את ריבונות העם ותצריך את החלפת השופטים בדיינים".

   

  הוא הדגיש, כי "זו לא תהיה ישראל שהכרנו. חלק גדול מהציבור הלא דתי בישראל לא ירצה לחיות במדינה שכזו. מדינת הלכה כזאת תנתק את עצמה מרוב רובו של העם היהודי בתפוצות. אני לא חושב שצריך לפטר את השר ולא מאשים את השר נאמן שהוא אדם דתי, אלא מאשים את המפלגות שאמורות לייצג את הציבור הלא דתי בבגידה בבוחרים שלהן".

   

  גורמים אחרים במשרד המשפטים אמרו,

  כי אם השר נאמן אכן התכוון לדברים שאמר, הרי שהשר צריך להתנצל ולהבין את גודל הסערה שעורר. עם זאת, גורמים נוספים במערכת המשפט, בעיקר מהמגזר הדתי, הגנו על דברי השר. "התורה איננה רק מצוות של בן אדם למקום, אלא מלאה כרימון בהוראות חוק שהונחלו אחר כך לאנושות, בעיקר ביחסים של בין אדם לחברו", אמרו.

   

  ד"ר אביעד הכהן, דיקן מכללת שערי משפט ומומחה למשפט עברי, אמר כי "יש לברך על הדברים. חזונם של נביאי ישראל הוא חלק מרכזי במגילת העצמאות, ערכי החירות, הצדק היושר והשלום של המשפט העברי ותורת ישראל - ומבטאים את היותה של מדינת ישראל מדינה יהודית. דברים ברוח זו נאמרו כבר על-ידי שופטים דגולים וראוי כי לא יישארו בתחום הרטוריקה, אלא יוגשמו הלכה למעשה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ניב קלדרון
  רובינשטיין. "הכנסת תבוטל"
  צילום: ניב קלדרון
  השר נאמן. "להחזיר עטרה ליושנה"
  צילום: ג'ורג גינסברג
  מומלצים