שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  שני צעירים נאשמים בתקיפת ערבי בירושלים

  בן 17 ובן 19 מירושלים הואשמו שתקפו תושב מזרח העיר ופצעו אותו בינוני-קשה רק משום שהוא ערבי. אחד מהם מואשם גם בהשלכת אבן לעבר נהג מונית ערבי. הפרקליטות טוענת כי השניים פעלו "מתוך מניע של גזענות מחמת מוצא לאומי-אתני"

  שנה אחרי שתושב מזרח ירושלים הותקף ללא עוול בכפו, צעיר בן 19 ונער בן 17 הואשמו "בתקיפה מתוך מניע של גזענות מחמת מוצא לאומי-אתני". פרקליטות מחוז ירושלים הגישה היום (ה') לבית משפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד השניים, תושבי ירושלים, בגין תקיפת האיש ופציעתו באורח בינוני עד קשה. אחד מהם מואשם גם בהשלכת אבן על נהג מונית ממזרח העיר.

   

  הפרקליטות ביקשה לעצור עד תום ההליכים את השניים, שלהם מיוחסות עבירות של חבלה בכוונה מחמירה וסיכון חיי אדם בנתיב תחבורה. על פי כתב האישום, אשר הוגש על-ידי עו"ד יעל בלונדנהיים, בדצמבר 2008 הלכו שני הנאשמים לפנות בוקר בשכונת מאה שערים עם צעירים נוספים. בשלב מסויים עבר במקום תושב מזרח העיר, בן 31, שסיים את עבודתו באולם אירועים באזור.


  אחד החשודים בבית המשפט (צילום: גיל יוחנן)

   

  אחד הצעירים בקבוצה פנה לאיש בשאלה "מה השעה?", כדי לברר את מוצאו. לאחר שהבינו כי מדובר בערבי, אחד מהם ריסס לעברו גז מדמיע. האיש ברח, אך הצעירים המשיכו לרדוף אחריו ואחד הנאשמים דקר אותו שלוש פעמים בגבו, תוך שהוא מקלל אותו. הנאשם השני נטל נורת פלורוסנט והיכה את האיש בעורף.

   

  קורבן התקיפה ניסה בכוחותיו האחרונים להימלט מהמקום תוך שהוא זועק "הצילו, הצילו", אך התמוטט לאחר כמה מטרים. הוא שכב על הכביש עד שנמצא על-ידי שוטרים שעברו במקום ופונה במצב בינוני קשה לבית החולים שערי צדק. לפי כתב האישום, הוא אושפז במשך שישה ימים, נותח כמה פעמים ואף נשקפה סכנה לחייו. "במעשיהם גרמו הנאשמים למתלונן לחבלה חמורה שלא כדין בכוונה לגרום לו לחבלה חמורה, מתוך מניע של גזענות מחמת מוצא לאומי-אתני", נטען בכתב האישום.

   

  בסעיף נוסף מואשם אחד הנאשמים בכך שמספר ימים לאחר אירוע התקיפה, השליך אבן לעבר מונית של נהג ערבי ברחוב הנביאים בירושלים. 

   

  פרקליטו של אחד הנאשמים, עו"ד דוד הלוי, אמר ל-ynet בתגובה כי "מרשי כופר במיוחס לו. לדבריו, נכח במקום אך לא השתתף פיזית בתקיפתו של המתלונן. בית משפט השלום הורה על שחרורו, אולם בית המשפט המחוזי סבר כי יש מקום להמתין לתסקיר מבחן. בנסיבות אלו, ביקשנו לדחות את הדיון היום לשם לימוד חומר החקירה ועריכת תסקיר".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  זירת הדקירה בירושלים
  צילום: גיא אסיאג
  עו"ד דוד הלוי
  מומלצים