שתף קטע נבחר

לראשונה: בכירי הרבנים נגד האתרים החרדיים

לאחר שהתעלמו מכך תקופה ארוכה, בכירי הרבנים החרדים הכריזו מלחמת חורמה באתרי האינטרנט החרדיים: "מפיצים איסורי לשון הרע, שקרים וטומאה נוראה של תועבות". עיתונאי חרדי: "מלחמת גוג ומגוג בפתח"

"חרדים" ו"קוגל", "כיכר השבת" ו"לדעת", "בחדרי חרדים" ו"אתרוג": 2009 היתה ללא ספק השנה של אתרי האינטרנט החרדיים. כמה חודשים אחרי הגל הגדול - השקת ארבעה אתרים חדשים ושדרוגם של שניים נוספים – יוצאים לראשונה בכירי הרבנים במגזר למתקפה חזיתית נגד העיתונות האנטי-ממסדית הפועלת ברשת, או כפי שהם מכנים אותה -"תחנות האינטרנט ה'חרדיות'".

 

במודעת מחאה חריפה, שתפורסם בימים הקרובים ביומונים החרדיים, הם קובעים כי אתרים אלה "מוציאים לחוץ כל מיני חדשות ורכילויות, והוצאת שם רע על הציבור החרדי, ומפיצים איסורי לשון הרע ורכילות, שקרים וטומאה נוראה של תועבות לאלפים ולרבבות, והדבר נעשה כהפקר ממש". המסמך דלף - כמה אירוני - לאתר האינטרנט "חרדים", ושם פורסם לראשונה.

 

"כבר נודע לנו סכנת האינטרנט אשר כל באיה לא ישובון", מזכירים הרבנים בהתייחס לרשת עצמה, "כבר נפלו במצודתה נפשות רבות מישראל וכבר נאסר האינטרנט באיסור חמור לשימוש פרטי בכל בית".

 

הרבנים קובעים כי דווקא האתרים החרדיים "מכשילים" ציבור גדול המתפתה לגלוש "במקום הטמא, שהפיל רבים מישראל באיסורי תורה חמורים ונוראים שהצנעה יפה להם".

 

על המודעה חתמו עשרות רבנים, ובהם הבכירים ביותר בציבור החרדי האשכנזי. בין השמות: הרב יוסף שלום אלישיב, הרב אהרון יהודה לייב שטיינמן, הרב חיים קנייבסקי והרב ניסים קרליץ הליטאים, לצד האדמו"ר מבעלז ורבי ישראל הגר (בן האדמו"ר מויז'ניץ) החסידיים.

 

חרם גם על המפרסמים

לא רק את איסור הגלישה מפרסמים הרבנים, אלא גם דרישה לחרם מפרסמים עליהם: "לאנשים שנכשלים במצודתם ומשתפים עמם פעולה, באנו בזה להזהיר באזהרה חמורה שלא להסתכל בתחנות אלו, ולא לשתף אתם פעולה, ושלא יפרסמו בהם יחידים, ארגונים וחברות שום פרסומת. וכל הגדרים וההרחקות שקבעו גדולי ישראל על הטלוויזיה, חל בכל תקפו על תחנות אינטרנט אלו".

 

והם מסיימים: "חייבים להוקיע תחנות אלו ולשרש אותם מתוכנו, ומי יודע כמה הרס ואבדון גורמים בזה לכלל ישראל.

וכל זה מניסיונות דעקבתא דמשיחא (שלקראת ביאת המשיח)".

 

בעקבות פרסום המסמך, העריך עיתונאי חרדי הפועל גם במסגרת אחד האתרים שהותקפו כי "מלחמת גוג ומגוג בפתח". בשיחה עם ynet הסביר כי "זו דרמה אמיתית, היסטורית, משום שהרבנים מגיעים לשלב ממנו נמנעו עד היום במאבקם ברשת האינטרנט".

 

עוד הוסיף: "זו מלחמה ישירה באתרים וזה יהיה קרב אכזר ונורא. זה יתחיל ברדיפה אישית נגד כל אנשי האינטרנט ולך תדע איפה ייגמר".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חרדים באינטרנט
צילום: יואב גלאי
מומלצים