שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הוכרזו הזוכים בפרס ברנר

  הוכרזו הזוכים בפרס היוקרתי לשנת תש"ע: נורית גרץ תזכה בפרס על ספרה "על דעת עצמו". לסופר דן בניה סרי יוענק פרס על מפעל חיים

  הסופר דן בניה סרי ופרופ' נורית גרץ הם זוכי פרס ברנר תש"ע. לבניה סרי מוענק פרס עבור מפעל חיים, ואילו לגרץ עבור ספרה "על דעת עצמו" (עם עובד), שכזכור, היה גם מועמד לפרס ספיר.

   

  הפרס מוענק על ידי אגודת הסופרים העברים במדינת ישראל, בשיתוף קרן יעקב והדסה האפט. הפרס ניתן לסופרים, משוררים, מחזאים או כותבי ביקורת ספרותית. הספרים הזוכים נבחרים בשל ערכם הספרותי אמנותי, או בשל הגוון הציבורי-חברתי בו נכתבו ברוחו של י.ח ברנר.

   

  ועדת השופטים שבחרה השנה את הזוכים כללה את פרופ' אדיר כהן (יו"ר), גב' יעל האפט נציגת המשפחה ופרופ' עליזה שנהר. טקס הענקת הפרס יתקיים ב-21.12 במרכז לאונרדו, בבית הקיבוץ הארצי בתל אביב.

   

  על גרץ כתבו השופטים בין היתר: "היא כתבה ביוגרפיה ספרותית מרתקת המעלה פרקים מרכזיים בחייו, עשייתו ויצירתו

  של עמוס קינן, כתיבתה נועזת ומגייסת אובייקטיביות קשה, כאשר על אף היותה אשתו היא מעלימה את עצמה ופורשת את פרשת חייו תוך ניסיון להיכנס לנפשו של אדם מורכב, סבוך, קשה, מריר, נונקונפורמיסט ונתון לתהפוכות, שסיכום חייו

  הוא סיפור של מהפכה מתמדת".

   

  על בניה סרי כתבו השופטים בין היתר: "הוא אינו 'סופר עדתי', על אף העובדה שעולמם של בני עדות המזרח עוצב ביצירתו. העדה, בספריו, היא חומר ביד היוצר, והוא יורד באמצעותה למעמקים של המין, המוות, התסכול והבדידות של האדם, המסוגר בעולם חסר תקשורת. עם השנים הלכה כתיבתו של דן בניה סרי והתעצמה בכוחה המבעתי-האומנותי. על הישגיו הבולטים, המקוריים והייחודיים בנוף הספרות העברית החדשה הוא ראוי, ללא ספק, לפרס מפעל חיים".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  גרץ. פרס ברנר
  צילום: שמואל רחמני
  לאתר ההטבות
  מומלצים