שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  ישיבות ההסדר: "החלטת ברק - תקדים חמור"

  באיגוד ישיבות ההסדר תוקפים את ניתוק ההתקשרות בין צה"ל לישיבת הר-ברכה - "תקדים חמור של פגיעה בחופש האקדמי-תורני", ומבהירים: "נפעל להחזרת המצב לקדמותו"

  ברק ביטל את ההסדר עם הר-ברכה, בישיבות זועמים: בהודעה רשמית מטעם איגוד ישיבות ההסדר נמסר כי "האיגוד מצר על החלטתו הקשה והחמורה של שר הביטחון להפסיק את ההסדר עם ישיבת הר ברכה. ההחלטה התקבלה בניגוד לעמדת הנהלת איגוד ישיבות ההסדר שהביע את עמדתו בפני שר הביטחון בפגישתם בשבוע שעבר. ההחלטה מהווה תקדים חמור של פגיעה בישיבה הזכאית ליהנות מחופש אקדמי ותורני. ראשי ישיבות ההסדר יתכנסו בימים הקרובים לדיון חירום בכדי להחליט על דרכי הפעולה במטרה לשנות את ההחלטה ולהחזיר את המצב לקדמותו".

   

  בכיר באיגוד ישיבות ההסדר, אמר הערב ל-ynet, כי שר הביטחון ברק חיפש להוכיח מנהיגות במפלגתו על חשבון ישיבות ההסדר ומצא את הר-ברכה כשעיר לעזאזל. "קו אחד מחבר בין הקפאת הבנייה האכזרית להשתלחות במתנחלים ורדיפת ההסדר. ברק נוהג בחוסר אחריות ובכלל לא מעניין אותו האם הדבר משרת את טובת המדינה".

   

  כדוגמא, גילה כי בשעות הצהריים העביר הרב מלמד לסגן שר הביטחון וילנאי מסמך המבהיר את עמדתו בעניין הסרבנות, שלכאורה היה אמור לרצות את שלטונות הצבא ולסיים את הפרשה, אך וילנאי השיב לו: זה כבר לא בידיי.

   

  הוא הוסיף כי כבר הערב תתקיים

  שיחת ועידה דחופה בין חברי הנהלת איגוד ישיבות ההסדר כדי להחליט על אופן התגובה לניתוק ההתקשרות של צה"ל עם ישיבת הר-ברכה וכל האפשרויות על הפרק. "יש רבנים שכל כך חמים על הרב מלמד שהם מוכנים לוותר לברק, אבל יש כאלה שבדיוק להיפך - גם אם הם סבורים שהרב מלמד נהג בחוסר אחריות". גורם אחר בהסדר העריך: "רוב הרבנים יתמכו בגישת 'הכל' או 'כלום' מול משרד הביטחון".

   

  בכיר ההסדר הוסיף בכעס: "בושה וחרפה שככה עומדים לו עם סטופר. זה מוכיח שברק חיפש אותו מראש".

   

  מוקדם יותר היום, הבהיר הגורם ל-ynet כי אם שר הביטחון יבצע מהלך חד צדדי נגד ישיבת הר ברכה, "האיגוד יגבה אותה עד הסוף". מקורבי הרב אמרו הערב ל-ynet כי "שר הביטחון כנראה שכח שראשי הישיבות לא עובדים אצלו ולכן הוא מתייחס בסגנון בלתי ראוי של קביעת אולטימטום דרך התקשורת וקביעת זימון ושימוע. בשיח כזה הרב אינו מוכן להשתתף". 

   

  בשבוע שעבר נועד ברק עם חמישה מרבני איגוד ישיבות ההסדר, ושיבח בפניהם את תלמידי הישיבות הכלולות בהסדר. עם זאת, הוא הדגיש כי הצבא לא יוכל לסבול הפגנות פוליטיות וסרבנות. הרבנים הביעו הסכמה עם דבריו, וגינו את התנהלותו של הרב מלמד, אך הדגישו כי יש לאפשר חופש אקדמי ותורני, כשם שצה"ל מאפשר למוסדות אקדמיים שהוא קשור עמם ושחלק מהמרצים בהם מטיפים אף הם לסרבנות.


  פורסם לראשונה 13/12/2009 19:16

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ברק. ביטל
  צילום: עידו ארז
  צילום: יהונתן צור
  הרב אליעזר מלמד. לא התייצב
  צילום: יהונתן צור
  מומלצים