שתף קטע נבחר

הפסיקה מיותרת: לבייב כבר שילם לבנקים

אחד מבעלי אג"ח ט' עתר לבית הדין וביקש להקפיא את התשלומים של אפריקה ישראל לבנקים עד שיוסדרו חובותיה לבעלי האג"ח. השופטת דווקא פסקה לטובתו - הצרה היחידה היא שאותם תשלומים כבר בוצעו יום לפני כן על ידי חברת ממורנד שדרכה שולט לבייב באפריקה והפסיקה חסרת תכלית

סערה בכוס מים, או אחת הפרשיות המביכות ביותר בסאגה הארוכה של חובות אפריקה ישראל? השופטת ורדה אלשייך אסרה היום (ה') על אפריקה ישראל שבשליטת לב לבייב להעביר תשלומים כלשהם לבנקים בגין חובותיה.

 

אבל ל"כלכליסט" נודע כי ההחלטה של אלשיך היא חסרת שיניים ולמעשה נובעת מעתירה מוטעית שהוגשה לבית המשפט, שכן מי שאמור להעביר תשלומים בסך 670 מיליון שקל לבנקים היא חברת ממורנד שבבעלות לבייב ושבאמצעותה הוא מחזיקה בשליטה באפריקה.

 

זאת ועוד, מסתבר שממורנד העבירה כבר אתמול את הכסף, 670 מיליון שקל, לבנקים השונים, כפי שסיכמה עימם בהסדר אליו הגיעו הצדדים.

 

בהחלטתה תקפה השופטת אלשייך בחריפות את העובדה כי אפריקה מציגה את עצמה מצד אחד כחדלת פרעון ומנגד, פורעת חובות לנושים אחרים שאינם בעלי אג"ח. "בנסיבות המקרה עולה אכן תמיהה נוכח החלטה להעביר סכומים משמעותיים לנושים מסוג מסוים, ממש ערב הדיון בהסדר נושים", כתבה אלשייך.

 

"יוצא לכאורה", כתבה אלשייך, "כי החברה המצהירה על חדלות פרעון עתידית, אם לא לומר הצהירה על חדלות פרעון עכשווית, כביכול, ועל חוסר יכולתה לפרוע חובות לבעלי האג"ח ביד אחת, ומשלמת אף משלמת סכומים לנושים אחרים בידה האחרת".

 

באפריקה ניסו להסביר לעותר שמדובר בשתי חברות שונות, וכי הוא הבין וניסה למשוך את העתירה אבל הדבר לא עלה בידו לאור השביתה במזכירות בתי המשפט. וכך דנה השופטת בעתירה ואף קיבלה החלטה, שהינה חסרת משמעות מעשית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביגיל עוזי
לב לבייב
צילום: אביגיל עוזי
מומלצים