שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הרב מלמד: האשמות ברק - עלילת דם פוליטית
  הרב שישיבתו הוצאה מההסדר עם צה"ל טען כי נפל קורבן למעשה זדון של שר הביטחון: "מסיתים את הציבור לחשוב שהרבנים מסכנים את הצבא". לשכת רה"מ הודיעה כי נתניהו מגבה את ברק, אך מקווה לפתרון הדברים בהבנה

  "הפכתי למוקד התעניינות תקשורתית ומעשה זדון של שר הביטחון". כך טען הערב (יום ב') הרב אליעזר מלמד, ראש ישיבת הר ברכה שהוצאה בהחלטת שר הביטחון מחוץ להסדר עם משרד הביטחון וצה"ל בשל תמיכת הרב בסרבנות.

   

  "זו עלילה עלינו ועל תורתנו הקדושה שדבריה טובים ונכונים", טען הרב במהלך הרצאה בבית הכנסת אורות התורה בבת-ים. "מסיתים את הציבור לחשוב שהרבנים מסכנים את הצבא. הצמרת הביטחונית, המאפשרת לגרור את הצבא לשאלות פוליטיות, היא שמסכנת את הצבא".

   

  הרב מלמד, הערב בבת ים

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  "ההאשמות ששר הביטחון תופל על בחורי הישיבה שלנו ועליי באופן אישי

  הן עלילות דם שאולי מקדמות אותו פוליטית אבל הורסות את צה"ל, הורסות את לכידותנו הלאומית ומפוררות את יסודות הדמוקרטיה במדינה", אמר הרב. "כל הוויכוחים עם שר הביטחון הם על עניינים שאינם קשורים כלל לפעילות ביטחונית אלא נוגעים להפעלת חיילים נגד בני עמם או כאשר מפקד לא נותן לחיילים להתפלל או ללבוש ציצית בלא שום קשר לעניין ביטחוני או מבצעי. דבר מפורסם הוא שענייני המצפון קודמים לפקודות".

   

  להגנתו אמר הרב מלמד כי במלחמת לבנון השנייה אמר לתלמידיו כי זו חובה הלכתית להשתתף בלחימה, למרות דברי ראש הממשלה דאז אהוד אולמרט, שלפיהם ניצחון יכשיר את תוכנית ההתכנסות - ועל אף שסבר כי "פיקוד כזה, שעסק במשך קרוב לשנתיים בגירוש היהודים, לא יהיה מסוגל להכריע את האויב, כי תפישתו הבסיסית עקומה".


  "ההאשמות הן עלילת דם", מלמד הערב בבית הכנסת (צילום: מתי אלמליח)

   

  "בכל הדורות רבנים נתבעו לומר את האמת התורנית שלהם ואף נצטוו על כך בתורה", הזכיר הרב, "האם במדינת ישראל הדמוקרטית רב לא יוכל לחשוב ולדבר בכנות? האם בגלל שרב מבטא את דעתו על פי מיטב מצפונו התורני, תלמידיו פסולים מלשרת בצבא? האם זו האחריות של שר הביטחון?".

   

  נתניהו מגבה - האם תהיה הידברות?

  זמן קצר קודם לדברים פירסמה לשכת ראש הממשלה הודעה מטעמו של בנימין נתניהו, שבה הובהר כי אינו מתכוון להתערב בנושא הישיבה. "עמדתו הנחרצת של ראש הממשלה נגד תופעת הסרבנות ידועה לכל", נמסר מטעמו. "ראש הממשלה לא יתערב בנושא ישיבת הר ברכה, ומגבה את החלטת שר הביטחון אהוד ברק. עם זאת, ראש הממשלה מקווה כי העניין ייפתר בסופו של דבר בהבנה".

   

  עם זאת, נראה כי המאמצים לפתור את הנושא בדרך אחרת נמשכים. יו"ר הקואליציה, ח"כ זאב אלקין (ליכוד), נפגש עם הרב חיים דרוקמן מראשי איגוד ישיבות ההסדר בביתו של הרב. אלקין אמר בפגישה כי לדעתו חשוב להפגיש את ראש הממשלה נתניהו עם רבני ישיבות ההסדר כדי למצוא פיתרון של הבנה והידברות. אלקין העריך כי למרות הגיבוי שהעניק היום נתניהו לשר הביטחון ברק הוא יסכים להיפגש עם הרבנים ולהתערב בנושא.

   

  אתמול החליט שר הביטחון, אהוד ברק, להוציא את ישיבת הר ברכה מההסדר המתקיים בין צה"ל לבין הישיבות.

  זאת, לאחר שהרב מלמד סירב להופיע לשימוע שאמור היה להיערך לו אמש במשרד הביטחון, על רקע אי-נכונותו לגנות את תופעת הסרבנות.

   

  בחוגי הימין מתחו ביקורת חריפה על ההחלטה. פעיל הימין ברוך מרזל הגדיל לעשות ואמר כי הממשלה "הכריזה מלחמה על השם, תורתו וארצו". בצבא, לעומת זאת, הביעו שביעות רצון. קצין בכיר בצה"ל אמר ל-ynet כי ההחלטה מבהירה את הגבולות שלפיהם אמור חייל לפעול: "יש לו מפקד אחד, והוא אינו הרב".

   

  לדברי קצין בכיר באגף כוח האדם, "הרבנים צריכים לדעת שכל מקרה מסוג זה, שהוא פועל יוצא מהחינוך שלהם, יביא להוצאתם מהתוכנית".


  פורסם לראשונה 14/12/2009 19:35

   

  בהכנת הידיעה השתתף רוני סופר
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הרב מלמד. התקפה חזיתית
  צילום: מתי אלמליח
  מומלצים