שתף קטע נבחר

מילואימניקים בצפון לאשכנזי: יש שיפור מהמלחמה

הרמטכ"ל הדליק נר חמישי עם חיילי חטיבת כרמלי שלחמה בלבנון, ואלו סיפרו לו כי הם מרגישים שהופקו לקחים וחל שיפור בציוד ובכשירות השוטפת - אם כי "יש עוד מה לעשות"

רואים שיפור - אבל יש עוד מה לעשות. הרמטכ"ל, רב-אלוף גבי אשכנזי, השתתף הערב (יום ג'), יחד עם אלוף פיקוד הצפון גדי אייזנקוט, בהדלקת נר חמישי של חנוכה של חיילי מילואים מגדוד הסיור של חטיבת כרמלי, המוצבים בגבול ישראל-לבנון. לאחר שנשא דברים בפניהם, התפנה הרמטכ"ל ל"סמול טוק" עם המילואימניקים, שבו עלה נושא הכשירות המבצעית של החטיבה, שלחמה במלחמת לבנון השנייה.

 

הרמטכ"ל התעניין במצב העניינים בחטיבה, ורבים מהחיילים השיבו, כי שלוש שנים וחצי לאחר אותה מלחמה, הם בהחלט מבחינים כי חל שינוי חיובי, וכי הופקו לקחים רבים בכל הקשור לציוד ולכשירות השוטפת של החטיבה והגדודים המוצבים בצפון. עם זאת, לדבריהם, המלאכה עוד מרובה: "רואים שדברים השתנו, אבל יש עוד מה לעשות". אשכנזי השיב כי בצבא ממשיכים כל העת ליישם את לקחי המלחמה.


"בימים ההם, בזמן הזה" (צילום: אביהו שפירא)

 

קודם לכן, נשא הרמטכ"ל דברים בפני חיילי הגדוד. "אני מאוד שמח ששקט בגבול הצפון, ושהצימרים מלאים", אמר. "צריך לברך על השקט הזה ועל כך שאנשים מצליחים לנהל את חייהם בצורה נורמלית. אבל אנחנו צריכים להיות נטולי אשליות ומפוקחים. אנו צרכים לדעת שנידרש לאתגרים, כי גם אחרי 61 שנה, חלק מהשכנים שלנו עדיין לא מקבלים אותנו ולא משלימים עם זכותנו לקיים כאן מדינה ריבונית.

 יכולות להיות התפתחויות, אך אנו ערוכים, ואם נידרש, נעמוד במשימות שיוטלו עלינו, כי התפקיד שלנו הוא להבטיח את המשך קיומה של המדינה לא רק לעוד 60 שנה - אלא לעוד 6,000 שנה".

 

לפני הטקס והמפגש עם החיילים, ערך הרמטכ"ל סיור בגזרה הצפונית בליווי מפקד עוצבת הגליל, תת-אלוף יואל סטריק, מפקד עוצבת חירם, אלוף-משנה יניב עשור, ומפקד חטיבת כרמלי, אלוף-משנה הושע פרדימן. "בסיורי בגזרה שמעתי הרבה על פעילות הגדוד, והתרשמתי מתפקודו ותרומתו הרבה למען תושבי הצפון", אמר. מרבית חיילי המילואים בחטיבת כרמלי הם יוצאי גולני.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מדליק נר. "שמח שהצימרים מלאים"
צילום: אביהו שפירא
מומלצים