שתף קטע נבחר

לנדבר: אפתח במאבק למען דיור ציבורי לעולים

"המדינה הפסיקה לבנות את הדיור הציבורי וכתוצאה מכך אלפי עולים חיים עמוק תחת לקו העוני", אמרה שרת הקליטה סופה לנדבר במהלך הדלקת נרות עם נציגי ארגוני העולים. היא הבטיחה להעלות את הנושא לדיון בממשלה

שרת הקליטה סופה לנדבר הודיעה אמש (ד') על פתיחת מאבק למען דיור ציבורי לעולים. זאת, על רקע מחקר שלפיו רק 25 אחוז מכלל הקשישים העולים קיבלו דיור ציבורי שהם זקוקים לו.

 

"המדינה הפסיקה לבנות את הדיור הציבורי וכתוצאה מכך, אלפי עולים חיים עמוק תחת לקו העוני", אמרה לנדבר בהדלקת נרות בלשכתה עם נציגי ארגוני העולים. "רבבות עולים, המתקיימים מקצבאות ביטוח הלאומי נאלצים לשלם שכר דירה או משכנתא וכתוצאה מכך, לעתים אני רואה מקרר ריק לחלוטין ומחסור בתרופות".

 

לפני כחודשיים נערך מבצע חלוקת דירות סוציאליות ל-500 משפחות, כאשר התקבלו יותר מ-12 אלף פניות ויותר מ-30 אלף זכאים ממתינים בתור לדיור ציבורי. יש לציין כי לאחר שעולה נמצא עשר שנים בישראל, הוא עובר לתור הזכאים במשרד השיכון. במצב זה, מסבירה השרה, "הסיכוי הקטן שהיה להם לקבל דיור מטעמנו הופך לקלוש ביותר".

 

"חייבים לפעול יחד"

"אנחנו חייבים לפעול יחד בכדי לסייע לאותם עולים נזקקים", אמרה לנדבר לראשי הארגונים, והבטיחה להעלות את הנושא לדיון בממשלה.

 

אריה קורת, ראש האגף לקליטה בקהילה במשרד הקליטה, הודיע כי השנה חל שינוי

בהעברת התמיכה לארגוני המגזר השלישי. כך, ארגונים אשר מוגדרים כארגוני עולים יקבלו תקציב מוגדל. תקציבו של ארגון עולים ארצי, למשל, יגדל ב-40 אחוז.

 

השרה לנדבר אמרה בשיחה עם ynet כי תפעל לכך שארגונים התנדבותיים יקבלו את התקציב בתחילת השנה ולא בסופה, כפי שנהוג כיום. ארגוני המגזר השלישי התלוננו לא פעם על כך שקבלת התקציב בסוף השנה מקשה על הפעלת תוכניות לטווח ארוך.

 

"החלטנו להגדיל את התמיכה התקציבית בארגוני העולים מאחר שגם הסוכנות היהודית קיצצה את תמיכתה משמעותית בשל קיצוץ בתקציבם", הסבירה לנדבר, "קליטת העולים זה אחד הדברים החשובים במדינה, לא מכבר השגנו תקציב עבורם בתמיכתו של שר החוץ. אנחנו במפלגה למדנו שאת ההבטחות צריך לקיים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"הבטחות צריך לקיים". לנדבר
מומלצים