שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  קריאות למשיכת כספים משוויץ בפרלמנט המצרי
  חברי ועדות ליחסי החוץ, לעניינים דתיים ולזכויות אדם בפרלמנט המצרי, קראו לאנשי עסקים ערביים ומוסלמים למשוך את הכספים שהפקידו בבנקים בשוויץ. זאת, על רקע כוונתה של האחרונה לאסור בניית צריחי מסגדים חדשים
  בפגישה משותפת שהתקיימה אתמול (ד') בין חברי הוועדות ליחסי החוץ, לעניינים דתיים ולזכויות אדם בפרלמנט המצרי, הופנתה קריאה לאנשי עסקים ערביים ומוסלמים למשוך את הכספים שהפקידו בבנקים בשוויץ. כך דיווח העיתון "אל-חליג'" היוצא לאור באיחוד האמירויות. קריאות אלה באו על רקע תוצאות משאל העם האחרון בשוויץ שקבע כי תיאסר בניית צריחי מסגדים חדשים במדינה.

   

   

  יו"ר הוועדה ליחסי החוץ הפרלמנט, מוסטפא אל-פקי, אמר כי "ישנו תכנון מאורגן באירופה לפגוע ולחסל את הזהות האסלאמית". הוא קרא להגביר את העמידה מול התכנונים הללו "ולא להסתפק בהודעות גינוי".

   

  נזכיר שבתחילת החודש קרא אגמן בגיס, שר ללא תיק בממשלת טורקיה, למוסלמים בעולם כולו להוציא את כספם מבנקים שוויצריים. לדבריו של השר הטורקי. קריאתו זכתה להיענות גם בפרלמנט של האיחוד האירופי ויו"ר מפלגת הירוקים דניאל קון-בנדיט אמר כי הוא מצפה שהעולם הערבי יאמר את דברו בנושא וישתמש בכוחו הכלכלי.

   

  ממשלת שוויץ סופגת ביקורות רבות על החלטת אזרחיה; לא רק מהמדינות המוסלמיות אלא גם ממדינות אירופיות רבות. פוליטיקאים רבים, גם מהמפלגה השלטת,

  גינו את ההחלטה. על אף שמדובר היה במשאל עם שתוצאותיו מחייבות, הממשלה מנסה למצוא פיתרון על מנת להנמיך את הלהבות ואת הביקורת הבינלאומית ולמנוע פגיעה בתדמיתה.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  משאל עם על איסור בניית צריחים
  צילום: AP
  מואה נגד איסור בניית הצריחים
  צילום: רויטרס
  מומלצים