שתף קטע נבחר

גשמי חורף: נחל אבן גבירול בתל-אביב

מזג האוויר הסוער גרם להצפות בגוש דן והכביש ברחוב אבן גבירול נעלם תחת זרם המים. תושב הרחוב סיפר ל-ynet כי "בלילה הושאר רכב בתוך חפירה מהשיפוץ וכעת יש שם אגם קטן והרכב בתוכו". הצפות גם באזור הצפון

הגשמים העזים ברחבי הארץ ובמיוחד באזור המרכז גרמו הבוקר (יום ו') למראות שרבים ירצו לשכוח. רחובות שלמים בגוש דן הוצפו והפכו למשך שעות ארוכות לנהרות גועשים, כשכלי רכב והולכי רגל ניסו לפלס את דרכם ולהישאר יבשים עד כמה שניתן.

 

 

אדם תגורי המתגורר ברחוב אבן גבירול בתל-אביב, סיפר ל-ynet כי הוא מקווה שיוכל לצאת מביתו. "לא ראו את הכביש ובצד המזרחי של הרחוב המים הגיעו עד גובה פתחן של החנויות. בשלב מסוים המים חדרו לבניינים". קטע הרחוב הצפוני משופץ בימים אלה, ולדברי תגורי, "בלילה הושאר רכב בתוך חפירה מהשיפוץ וכעת יש שם אגם קטן והרכב בתוכו".

 

תגורי המשיך ותיאר את הסיטואציה הבלתי אפשרית ברחוב: "בבוקר הבעלים של הרכב הגיע, הסתכל עליו ולא ידע מה לעשות. לבסוף הוא החליט להיכנס לרכב. הוא השתמש באחד מגדרות הפלסטיק שמשמשים לגידור המתחם וברגע שדרך עליו - שניהם שקעו לעומק של כ-40 ס"מ".

 

צילום: איילת הכהן

 

גיל פנקס המתגורר בשכונת בבלי, סיפר כי "בשעה 10:30 בערך היה שבר ענן חזק. זאת תופעה שחוזרת על עצמה מדי שנה. תמיד אחרי שברי ענן יש במקום הצפה. תוך עשרים דקות - חצי המפלס יורד לגמרי ולא משפיע כמעט על התנועה. חבר שמתגורר ברחוב דרך נמיר סיפר לי שהמים חדרו אפילו לחדר המדרגות שהוצף".

 

מעיריית תל-אביב נמסר כי בעיית ההצפה באבן-גבירול התמקדה בעיקר בקטע שבין הרחובות יהודה מכבי ופנקס. "הצטברות המים אירעה בעקבות קולטנים שהיו סתומים ולא יכלו לנקז את המים. בין היתר, מה שגרם לסתימה הן עבודות המתבצעות ברחוב. אנשי תאגיד המים של העירייה פועלים מאז שעות הבוקר לניקוז התעלות, יחד עם עובדי הקבלן".

  

2 ס"מ שלג בחרמון

מזג אוויר סוער ממשיך לפקוד גם את אזור הגליל העליון ורמת הגולן. באתר החרמון ירדו כשני ס"מ של שלג בפסגת ההר וברכבל העליון, אך במרכזו של האתר וברכבל התחתון ממשיך לרדת רק גשם. באזור כולו ובאזורי הגישה אליו שורר ערפל כבד. מנכ"ל האתר, מנחם ברוך, הביע תקווה כי עד השליש האחרון של חודש דצמבר יחל לרדת שלג ממשי, שיאפשר את פתיחת האתר למבקרים ובסוף חודש ינואר גם לפתוח את עונת הסקי.

 

הרוחות העזות והגשם הרב גרמו לסחף של סלעים בכביש המחבר בין כפר חרוב שבדרום הגולן לקיבוץ עין-גב שעל שפת הכנרת. בשל כך חסמה המשטרה את הכביש לשני הכיוונים.

כוחות חבלה בשיתוף עם צה"ל פועלים וסורקים את האזור על-מנת לוודא כי לא נסחפו עם הסלעים גם מוקשים משטחים פתוחים סמוכים.

 

הגשם הרב שירד בשתי היממות האחרונות חידש את הזרימה בנחלי רמת הגולן ובאצבע הגליל. כמה עשרות מטיילים הגיעו לשמורות נחל עיון, דן, ומפל סער. על-מנת לצפות מקרוב בזרימת המים. בחלק מהאזורים בצפון חצו כמויות הגשמים את רף 50 האחוזים השנתיים. בקרב החקלאים ישנה תקווה כי בכל זאת החורף הקרוב יהיה גשום.

 

בשל הים הסוער והרוחות העזות שלוו בגשמים בוטלו חלק גדול מהפעילויות המוצעות לקהל הרחב באתר ראש הנקרה שבגליל המערבי. בקרב התיירנים בצפון ישנה ציפייה כי מטיילים רבים יגיעו לנצל את השבת לאחר הגשמים כדי לצפות בפריחות, בזרימות הנחלים באתרי הנופש והתיירות באזור.

 

בהכנת הידיעה השתתף אלי סניור
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הצפה בדרך נמיר
צילום: גיל פנקס
בריכת גשם בעכו
מומלצים