שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "פוקס ניוז": נתניהו מעכב את עסקת שליט
  הרשת האמריקנית טוענת כי התשובה הישראלית להצעה האחרונה לא התקבלה כבר שלושה שבועות, וה"שביעייה" חלוקה בדעותיה. היא מצטטת מקור ישראלי החושש ש"המתווך הגרמני משחק איתנו, ונוטה לטובת חמאס בגלל קשר עם איראן"

  עסקת שליט על השולחן, אבל ישראל לא מגיבה כבר שלושה שבועות בגלל היסוסיו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו. כך מדווחת הערב (יום ו') כתבת הרשת האמריקנית "פוקס ניוז".

   

  בדיווח נטען כי חברי ה"שביעייה" שאמורה להחליט על העסקה חלוקים ביניהם על הנוסח המוצע. בין ההסתייגויות שעלו, לפי "פוקס": מה יעשה הסכם כזה לישראל, שמצויה באופן קבוע במצב מלחמה,

   ומה יהיו ההשלכות של שחרור 1,000 אסירים תמורת חייל אחד, על מצבים דומים בעתיד.

   

  גורם ישראלי המכיר את המגעים ומצוטט בדיווח, אמר כי "המתווך הגרמני משחק עם ישראל, ונראה שהוא מעדיף את הצד של חמאס. יכול להיות שזה נובע מהקשרים הכלכליים של ממשלת גרמניה עם איראן, שידועה כגב הכלכלי והאידיאולוגי של חמאס".

   

  מוקדם יותר השבוע, טען הנשיא, שמעון פרס, כי חמאס הוא שאחראי להתמהמהות. "אם זה היה תלוי רק בנו גלעד שליט ישוחרר בקרוב. אבל זה לא תלוי רק בנו, יש חילוקי דעות בין חמאס חוץ וחמאס בית. חמאס בית רוצה את שחרור האסירים שלהם ואילו חמאס החוץ פועל ממניעים מדיניים".

   

  גם מקור מצרי עלום שם אישר, לפי הדיווח ב"פוקס", שהשיחות על העסקה תקועות וממתינות לתגובה ישראלית רשמית כבר שלושה שבועות. הגורם הישראלי, שחושש מכך שההזדמנות להחזיר את שליט תאבד, ציין כי "הזמן מחסל את כל העסקאות".

   

  "50 אסירים - המחלוקת האחרונה"

  העיתון הערבי הלונדוני "אל-קודס אל-ערבי" פרסם הבוקר ידיעה על העסקה, וציטט מקורות הקשורים למגעים שאמרו כי עד ליום ראשון הקרוב אמורה ישראל לתת את תשובתה לדרישות חמאס. זו תקבע באופן סופי האם יסתיים סבב השיחות האחרון בהצלחה או בכשלון.

   

  על פי הדיווח בעיתון הערבי,

   אמורה ירושלים להעביר למצרים את החלטתה האם לקבל את דרישת חמאס לשחרר 50 אסירים "כבדים", במה שמגדירים אותם מקורות כ"נקודת המחלוקת האחרונה". עוד נטען כי בניגוד להצהרותיו של ראש הפתח בגדה, מרואן ברגותי, לא נכלל שמו ברשימת האסירים המדוברת.

   

  בעוד הצנזורה בישראל אוסרת על פרסום מידע על העסקה, "פוקס" היתה הרשת האמריקנית שהתייחסה רבות לנושא. בין היתר, לפני חודש דווח על רשימה חלופית של 70 אסירים שהעביר חמאס, ואחר כך שהרשימה עונה על התנאים שהציבה ישראל.

   

  גלעד שליט נחטף לרצועת עזה לפני 1,272 ימים.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  נתניהו. מחלוקות בשביעייה
  צילום: AP
  גלעד שליט, בקלטת לפני כשלושה חודשים
  צילום: רויטרס
  מומלצים