שתף קטע נבחר

בעקבות התקיפה: עלייה בתמיכה בברלוסקוני

שבוע אחרי האירוע האלים שבמהלכו הותקף ראש הממשלה האיטלקי, הוא מתחיל להנות מהצדדים החיוביים של התקרית. התמיכה בו עלתה ביותר משבעה אחוזים

התמיכה בראש ממשלת איטליה, סילביו ברלוסקוני, עלתה שוב לרמה של יותר מ-50 אחוזים, והוא זוכה לאהדה גם בקרב בוחרי האופוזיציה - כך עולה מסקרי דעת קהל שפורסמו היום (א') באיטליה.

 

ברלוסקוני הותקף לפני שבוע במהלך עצרת של מפלגת השלטון "העם החופשי" במילאנו. התוקף, גבר מעורער בנפשו, השליך לעברו פסלון שנרכש בדוכן מזכרות ופגע בפניו. ראש הממשלה מחלים משברים באף ובשיניים ושוחרר כבר ביום חמישי מבית החולים.

 

סקר של חברת הסקרים ISPO עבור העיתון האיטלקי "קוריירה דלה סרה" הראה כי התמיכה בראש הממשלה, ששמו נקשר בפרשיות שחיתות ומין, זוכה כעת לתמיכה של 55.9 אחוזים, עלייה של יותר משבעה אחוזים לעומת סקרים שבוצעו באמצע נובמבר.

 

מומחה הסקרים רנאטו מנהיימר אמר כי הפופולריות המחודשת של ברלוסקוני בולטת בעיקר בקרב צעירים וקתולים אדוקים. אולם גם 17 אחוזים ממצביעי המרכז-שמאל הביעו דעה חיובית על ראש הממשלה המוכה.

 

ברלוסקוני אמר לאחר התקיפה כי הוא לא הופתע מהתקיפה האלימה, לאור האווירה הציבורית באיטליה: "אני בסדר, אבל ממורמר בשל קמפיין השנאה נגדי.

אלה פירות המאמצים של מי שמנסה לסכסך. כמעט שציפיתי לזה. כולנו צריכים להבין שאי אפשר להעליב את ראש הממשלה בצורה כזו".

 

לפני התקיפה, אכן ספג ברלוסקוני ביקורת חריפה על התנהלותו. לפני כשבועיים התקיימה ברומא הפגנת ענק נגדו, בה קראו כ-90 אלף בני אדם להתפטרותו עקב החשדות למעורבותו בפרשות שחיתות שונות.  במהלך ההפגנה צעקו המפגינים "יש לי חלום - לראות את ברלוסקוני בכלא".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברלוסקוני עוזב את בית החולים. היה שווה?
צילום: AFP
מומלצים