שתף קטע נבחר

סוף שהוא התחלה

"אסטרולוגיה וקבלה עוזרים לנו לקבל את עצמנו", אומר גל ששון, יועץ רוחני שמשתמש באסטרולוגיה, קבלה ופסיכולוגיה כדי לסייע לאנשים למצוא את הדרך הנכונה המתאימה להם בחיים. כיצד הוא מתווה את הדרך, אילו כלים הוא נותן לאדם המבקש עזרה ומה יש לו לומר על שנת 2010?

"אסטרולוגיה היא כמו אהבה, היא פועלת, היא אמיתית, היא חזקה, היא מתורגלת בכל העולם והיא מרפאה, אבל אף אחד לא יודע איך היא פועלת", כך אומר גל ששון, יועץ רוחני, אסטרולוג ומרצה לקבלה, על האסטרולוגיה ומקומה בחיי האדם.  ששון, בעל תואר ראשון בפסיכולוגיה, מספר שתחילת דרכו האקדמית היתה משוחררת מ"חשיבה אסטרולוגית", דבריו של קרל ג. יונג, הפסיכולוג הגדול,  שאמר שהפסיכולוגיה צריכה ללמוד יותר מאחותה הגדולה האסטרולוגיה מאשר שהאסטרולוגיה תלמד מפסיכולוגיה, לא השפיעו על חשיבתו. אבל כאשר התחיל ללמוד אסטרולוגיה, הוא מספר, "הבנתי עד כמה צדק יונג וכמה אמיץ היה בזמנו להגיד את מה שאמר. יותר ויותר פסיכולוגים פונים לאסטרולוגיה. אסטרולוגיה היא, בכל זאת, עתיקה יותר ורבים וחכמים חלקו לה כבוד, גאונים כמו קפלר, גלילאו וניוטון, אין ספור רבני קבלה, פילוסופים מוסלמים, "ודה" מיסטי ועוד, שפיתחו את סודותיה במשך 4000 שנים". הפסיכולוגיה, הוא מוסיף, לימדה אותו על מחקר ועזרה לו להתרחק מהצורך לומר לאנשים מה לעשות. כשמגיע אליו אדם לייעוץ, הוא מלווה אותו אישית כל בעבודה צמודה הכוללת ייעוץ אסטרולוגי והנחייה בקבלת החלטות בתחום הקריירה. בין ידידיו הקרובים תוכלו למצוא את אומה תורמן, ג'ון קיוזאק, פטרישיה ארקט, פורסט וויטיקר ונועה תשבי. לרגל סיומו של עשור בחרנו לשאול אותו כמה שאלות בתחום כדי לנסות ולפצח את סודות האסטרולוגיה  על פי הידע שברשותו.

 

כיצד יכולה האסטרולוגיה לקדם את האדם, כיצד היא יכולה ללמד אותו על חייו ותפקידו בחיים האלו?

 

על פי חוק ההתחלה (law of beginning) ניתן להבחין בתוצאה של תהליך ע"י שימת לב איך ומתי התחיל המאמץ. עיקרון זה, יחד עם אקסיומה אלכימית של "מה שלמעלה גם למטה", היא היסוד עליה בנויה האסטרולוגיה. כשמגיע אדם לקריאה אני שואל אותו לתאריך ולמקום לידתו, מפני שאלה הן ההתאמות של הזמן והחלל שנשמתו בחרה, כדי להגיע לגלגול חדש בחיים אלו. מקום כוכבי לכת באותו רגע בו בן אדם החל את מסעו, מושווה למיקומם ברגע הנוכחי ונוצרת מפה ומשוואה שבאפשרותן אפשר לנווט את האדם לכיוון הנכון, ואף לגלות את החכמה שבמסלול האישי שלו.

  

מה דעתך על האמירה שהתחזית אסטרולוגית היא, למעשה, נבואה שמגשימה את עצמה וקורית רק לאחר שאדם קורא אותה ומאמין בה ואין קשר לכוכבים או השפעתם?

 

נבואה שמגשימה את עצמה היא בעיה בכל סוג של חיזוי, בין אם היא כלכלית, פסיכולוגית או אסטרולוגית. זו הסיבה שאני מתרחק מלומר את העתיד. אני מאמין שאסטרולוגיה היא חתונה בין רצון חופשי וגורל. מי שאנחנו (who we are) נקבע ע"י גנים, דבר נתון שאיננו יכולים לשנותו, וסביבה, שאנו יכולים לשנות, אותו הדבר באסטרולוגיה – אנו נולדים עם כוכבי לכת ומזלות מסוימים, זה האיפור הגני השמימי שלנו, אבל הבחירות שלנו יכולות לקבוע איך כוכבי הלכת והמלות הללו יופעלו. אם אתה מזל טלה, מזל שנשלט ע"י מרס אל המלחמה, אתה יכול להיות מנהיג ולשחרר אנשים כפי שמשה היה, או שאתה יכול לבחור להשתמש בכוחך לרעה ולהיות אגרסיבי, אלים והרסני כמו היטלר.

 

כשאני מייעץ לאנשים אני מראה להם את הברירות הפרושות במפה שלהם, כפי שמפת ישראל מראה שיש אגם שנקרא כנרת ואחר שנקרא ים המלח, בך תלויה ההחלטה איזה מים אתה רוצה לשתות, איפה אתה רוצה לבנות את הכפר שלך ומה אתה רוצה לגדל.

 

אתה מטפל בסלבריטאים בעולם, כמובן שאיננו מבקשים לחשוף את חייהם הפרטיים, אבל האם תוכל לספר איזה סיפור מעניין על מי מהם שהגיע אליך, או פשוט להרגיע אותנו שהם אנשים רגילים שסובלים מבעיות רגילות ממש כמונו?

 

לידוענים קשה להתמודד עם מה שעבדו קשה בשבילו – תשומת לב. אני חושב שעבודתי האהובה הייתה עם פורסט וויטקר. עבדנו על המפה שלו ועל על עץ החיים ובילינו זמן רב בחנויות ספרים כשאנו מחליפים ספרים. הוא אדם מאוד רוחני. היה מאוד מעניין לעבוד אתו כיון שבאותו זמן הוא תרגל "רוחניות יורובה" והשווינו קבלה ו"לפה" (מסורת מיסטית אפריקאית) והבנו שכנראה מוצאם היה דומה – ממצרים העתיקה. בקבלה האות למד, ששולטת במזל מאזניים, הינה שורש למלים ללמוד וללמד. אני נהנה לעבוד עם אנשים שמהם אני לומד בשעה שאני מלמד, ומלמד בשעה שאני לומד. אנשים שמקבלים את שפע הידע עושים זאת כשהם מרגישים שיש חילוף מאוזן (מאזניים).

 

מה תוכל לספר לנו על השנה שעומדת להתחיל?

 

שנת 2010 היא שנה מאוד מעניינת, היא מתחילה עם ליקוי ירח כשמרקורי ומרס בנסיגה. מאחר וירח מלא מסמל סיום, 2010  תלמד אותנו שהסוף הוא בעצם התחלה. השנה הזו מתחילה עם סיום - המסר הוא פשוט, לפני שנוכל לצעוד אל התחלה חדשה החלה באביב יחד עם יופיטר ואורנוס הנעים לתוך מזל טלה, אנחנו חייבים להרפות ולהיפטר מהעבר. ערכו רשימה, לפני תחילת 2010, של כל הדברים שאתם רוצים להשאיר מאחור, סביר להניח שהם קשורים להחלטות שעשיתם בחייכם, והתהליך עצמו יכול לעזור להבהיר ולמקד את רצונותיכם לשנה החדשה.  

 

נסיגת מרקורי שמתחילה ב-26 בצדמבר, תמשיך עד ה-15 בינואר - מומלץ להמתין עם כל מה שקשור בפרוייקטים גדולים, חתונות, עסקים ושאר מחוייבויות עד לשבוע השלישי של ינואר. משמעות הדבר שכולנו נצטרך לחכות עד שנוכל להתקדם במלוא המרץ אל העשייה החדשה. מאחר ומרס יהיה בנסיגה עד ה-10 במרץ, אנחנו בסכנה של פעולה לפני חשיבה, כמו יצירת עימותים שלא לצורך. בחרו את המאבקים שלכם בחכמה ואל תפתחו ביותר מדי חזיתות.

 

במפתה של מדינת ישראל מרס עומד באריה יחד עם 4 כוכבים נוספים, מה שאומר שישראל עלולה להיות יותר מדי אגרסיבית בפעולותיה עד ה-10 במרץ. צריך להיזהר. הדברים יכולים להפוך אפילו יותר לא צפויים מאחר ואנו עומדים לחוות ליקו חמה טבעתי ב-15 בינואר, מה שמביא עמו ירח חדש ועוצמתי, אפשר בהחלט לומר שהשנה החדשה תתחיל, למעשה, באותו יום.

 

במהלך יוני ואוגוסט יווצר בשמיים מבנה הצלבה עוצמתי נדיר מאד, שישפיע עלינו ויכריח אותנו לעשות שינויים נמרצים, התחושה תהיה כאילו אנחנו חצויים בין עבר להווה ויורגש צורך בביטחון במקביל לצורך בשינוי. אל תבחרו צד מסויים, נסו לשלב בין הדברים.  

 

בהסתכלות לאחור, אלו דברים שהתרעת עליהם (על מצב פרטי או כללי בעולם) התרחשו בסופו של דבר?

 

אנשים שולחים לי כל יום דוא"לים ומתקשרים לגבי תאריכים, תהליכים ואזהרות שעזרו להם בחייהם, החל מהריון ועד למציאת בן זוג. המשוב והתודות הינה המתנה הנפלאה על מה שאני עושה. לדוגמא: לפני כשנה הייתי בסיור באירופה עם ספרי האחרון "הנווט הקוסמי" ובמהלך הסיור עשיתי סדנה על המשבר בפיננסי ואסטרולוגיה והסברתי שכאשר שבתאי יעבור מבתולה למאזניים המיתון יתחיל לפוג בארה"ב. ביום ששבתאי עבר למאזניים, ב-29 באוקטובר 2009, ממשלת ארה"ב הודיעה שבפעם הראשונה, מאז המיתון, היה גידול של 3.3% ב-GDP . קבלתי הרבה טלפונים בנושא זה.

 

אתה חושב שאם היה יותר מקום לאסטרולוגיה ולקבלה בעולמנו, באמת משהו היה משתנה ונעשה אחרת, פורץ דרך, משנה חיים?

 

אסטרולוגיה וקבלה עוזרים לנו לקבל את עצמנו, המילה קבלה פירושה לקבל. אם כולנו נקבל ונאהב את עצמנו כמו שאנחנו, אזי נהיה במצב טוב יותר ליצירת שינוי. זה הפרדוקס הכי גדול. אנו צריכים להיות בסדר עם מי שאנו כדי שנוכל לשנות את עצמנו. אנו מגיעים לשינוי עם שנאה עצמית שמובילה לשום מקום.

 

גל ששון, מחבר הספר "משאלה יכולה לשנות את חייך", מעביר סדנאות ברחבי העולם, גם בישראל, ומחזיק באתר בו ניתן למצוא מידע נוסף.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עוזר לנו לבחור נכון. גל ששון
צילום: קארן ביסטד
מומלצים