שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  בקרוב: חגיגות 100 לנתן אלתרמן
  מרכז ההדרכה לספריות החל בגיבוש תכנית האירועים לחגיגות 100 למשורר נתן אלתרמן. בין היתר צפויה הוצאה מחודשת של טוריו בעיתון "דבר"

  חגיגות 100 שנים להולדתו של המשורר נתן אלתרמן ייפתחו בשנה הבאה במגוון אירועים ברחבי הארץ, בהפקת מרכז ההדרכה לספריות. המרכז מגבש בימים אלו את תכנית האירועים ומעודד גופי תרבות, גופים עירוניים ותקשורתיים המעוניינים לקחת חלק בחגיגות לפנות אליו עם רעיונות.

   

  המרכז פועל תחת ועדת היגוי ציבורית בראשות פרופ' עוזי שביט. תכנית האירועים מגובשת בימים אלו ובין האירועים המתוכננים: מופע מוזיקלי משירי וכתבי אלתרמן, אירוע טלוויזיוני, הוצאה מחודשת של הטור השבועי של אלתרמן

  בעיתון "דבר", פעילות בספריות הציבוריות ובמרכזי הערים, כנסים ועוד.

   

  שמוליק שם טוב, מנכ"ל מרכז ההדרכה לספריות בישראל: "אלתרמן הוא לב ליבה של המורשת הישראלית והציונית, ואנו בטוחים שהשנה הבאה תחזיר אותו לתודעת הציבור הרחב וחשוב יותר להכרת הדור הצעיר. אנו פועלים בכל מקום שבו פועלים לקידום הקריאה, הספר והסופרים העבריים ונשמח לכל פנייה יצירתית ורעיונות לאירועים".

   

  אלתרמן (1910 - 1970) היה משורר, מחזאי ומתרגם, ונחשב לחשובי היוצרים בספרות העברית של המאה ה-20. הוא הצטיין ביכולתו לכתוב על תופעות חברתיות ומדיניות ועל ההווי היום-יומי  בהומור דק וקולע, לפעמים בעוקצנות. בנוסף, זכה בפרס ישראל לשנת 1958. 

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים