שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מכתב שמיניסטים: נסרב לפקודה נגד התורה
  לאחר ביטול ההסדר עם ישיבת הר-ברכה מתממש התרחיש ממנו הזהירו ראשי ישיבות - התעצמות תופעת הסרבנות, כששמינסטים מתחייבים לשמור על ערכי צה"ל- בדרכם. 200 תלמידי ישיבות תיכוניות לפני גיוס מבהירים: "נסרב לבצע כל פקודה אשר לדעת רבותינו נוגדת את התורה"

  מכתב השמיניסטים 2009: למעלה ממאתיים תלמידי כיתות י"ב העומדים לפני גיוסם לצה"ל חתמו על עצומה בה הם מצהירים כי יסרבו במהלך השירות לבצע כל פקודה הנוגדת את אמונתם הדתית כמו פינוי יישובים. במסמך, שיישלח בימים הקרובים אל ראשי הצבא, מבהירים החותמים - בני ישיבות תיכוניות ותיכונים דתיים מכל רחבי הארץ ששמותיהם שמורים במערכת: "נאמנותנו לתורה קודמת לכל חוק ופקודה".

    

  פחות משבועיים לאחר ביטול ההסדר לישיבת הר ברכה, מתממש התרחיש ממנו הזהירו ראשי הישיבות – התעצמות תופעת הסרבנות, כאשר השמיניסטים מתחייבים לשמור על ערכי צה"ל – בדרכם. "אנו רואים את השימוש בצבא למטרות פוליטיות ולמלחמה ביהודים סכנה קיומית והרס הצבא", כתבו, "ובפרט כשמעורבת בזה עבירה חמורה כנגד מצוות יישוב הארץ - מטרה שלשמה קיימת המערכת הצבאית". 

   

  תחת הכותרת "עצומת מיועדים לשרות ביטחון" מעידים על עצמם התלמידים כי הם "חפצים להתגייס ולהילחם למען ביטחון עם ישראל בארצו", ומסכמים: "כל פקודה אשר לדעת רבותינו הינה נוגדת את התורה נסרב לבצעה, ולא נשתתף בשום פינוי מאחז או יישוב בארץ ישראל".

   

  אחד החותמים הוא מאיר טלר (18), תלמיד ישיבה תיכונית בצפון הארץ, שאמר ל-ynet: "אנחנו מחוייבים קודם כל לתורה ורק אחר כך לצבא. השירות בצה"ל בא מכוח התורה ולא להיפך, ואת זה היה חשוב לנו להדגיש". 

   

  טלר, שלקראת השנה הבאה עדיין מתלבט בין לימודים בישיבת הסדר, מכינה קדם צבאית או גיוס ללא דיחוי, הוסיף כי שר הביטחון אילץ אותו ואת חבריו לחתום על הצהרת הכוונות, אף שייתכן שאינה נחוצה. "ברק העמיד את צה"ל להילחם נגד עם ישראל בארץ ישראל. אי אפשר להעביר בשתיקה את העניין הזה". 

   

  "כולנו ראינו במלחמת לבנון השניה ובעופרת יצוקה שהלוחמים הטובים ביותר שעליהם מתבסס צה"ל הם לא השמאלנים מצפון תל אביב אלא המתנחלים. עכשיו ברק וביבי מנסים להפוך אותם לאויבים. לא יתכן שנתנדב לקרבי כדי להלחם באויב ונמצא את עצמנו נשלחים על ידי פוליטיקאים מושחתים להלחם נגד אחים יהודים".

   

  מכתב רבנים

  ובתוך כך, עשרות רבנים בימין – בהם רבני ישובים, דיינים מכהנים וראשי ישיבות - מפרסמים היום (ה') מודעה בעיתון "בשבע", ובה הם מחדשים "גילוי דעת" של ראש ישיבת מרכז הרב המנוח, הרב אברהם שפירא בדבר החופש לו זכאים הרבנים כדי להביע את עמדתם – דעת תורה.

    

  המסמך המקורי
  נכתב על רקע הדרישה להעמיד לדין אב הרב הראשי והרב הצבאי הראשי לשעבר שלמה גורן, שבתקופת הסכמי אוסלו פסק כי אין לעקור יישובים בארץ ישראל, וזה לשונו: "זכותו ואף חובתו של רב בישראל המוסמך להורות הוראה בישראל, לפסוק למעשה לכל שואליו מה היא דעת ההלכה בכל נושא שהוא נשאל עליו, ואף לחוות דעת ההלכה על כל חוק ותקנה איזו שהיא אם היא תואמת גם לדעת ההלכה". 

   

  "חובתו של כל יהודי שומר תורה להימנע מכל פעולה שהיא אסורה לפי ההלכה - גם כשהפעולה היא נדרשת מכח חוק או צו ממשלתי. וכשם שיש מושג של פקודה שהיא בעליל בניגוד למוסר, כך - ולא פחות מזה - יש מושג של פקודה שהיא בעליל בניגוד לדין התורה". 

   

  עוד במכתב הרב שפירא שחודש על ידי הרבנים: "לפי ההלכה, חיוב של אדם בישראל לקיים את מצוות התורה היא מעל לכל חובותיו כלפי גופים אזרחיים כל שהם, ואפילו כלפי השעבוד האזרחי הרגיל לציווי הממשלה".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים