שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  כושר ירוק: מתאמנים וחוסכים בהוצאות החשמל

  אדם בוזל חיפש פתרון יצירתי לצמצום הוצאות התפעול של מכון הכושר שנמצא בבעלות. כעת הוא מציע למתאמניו דרך קלה לשמור על הבריאות ועל הסביבה: מכשירי האימון מספקים 100% מצריכת החשמל של העסק

  "אנרגיה ירוקה", היא אחד מהנושאים המרכזיים ביותר בזירה הסביבתית וטובי המוחות בעולם עובדים במרץ על פיתוח דרכים חדשניות להפקת אנרגיה בדרכים חלופיות ונקיות. עד כה מצאה האנושות מגוון דרכים יצירתיות להפקת אנרגיה ירוקה: מגלי הים, מאצות, מרוח, משמש, מקני סוכר ועוד. אכן, מסתבר שאין כמו משבר כדי לעורר את כושר ההמצאה האנושי.

   

   

  דוגמה ייחודית לעסק שמצא דרך יעילה במיוחד להפקת אנרגיה ירוקה, הוא מכון הכושר שנמצא בבעלותו של אדם בוזל בארה"ב. בוזל, תושב פורטלנד, החזיק במכון כושר מודרני ומשוכלל, עתיר מכשירים, טלוויזיות ותאורה למכביר, ואולם עלייה חדה במחירי החשמל גרמה לו לחפש פתרון יצירתי שיאפשר לצמצם את הוצאות התפעול הגבוהות של המכון.

   

  עד מהרה מצא בוזל דרך שהפכה את הפתרון להצלחה עסקית וסביבתית: הוא הקים את מכון הכושר הירוק הראשון בארה"ב, שמציע למתאמניו דרך קלה לשמור על הבריאות ועל הסביבה, ואפילו להרוויח כמה דולרים תוך כדי שריפת הקלוריות.

   

  בוזל מחזיק במכון מכשירי כושר מיוחדים דוגמת אופני כושר, הליכונים וסטפרים, המחוברים לגנרטור (דינמו), שאוגר את האנרגיה שמייצר המתאמן ומעביר אותה לסוללות. כך, בזמן שהמתאמנים מוציאים אנרגיה על המכשירים השונים, האנרגיה שנצברת מועברת לסוללות, ואלה בתורן מפעילות את התאורה, את הטלוויזיה ואת כל מערכות החשמל באופן שפוטר את העסק מתשלום עבור חשמל.

   

  המתאמנים מרוויחים על כל שעת חשמל 

  בתחילת הדרך הוסבו רק חלק מהמכשירים להפקת אנרגיה, אך כיום מספקים מכשירי הכושר במכון 100% מצריכת החשמל של העסק. בנוסף, מכון הכושר מתגאה בכך שפליטת הפחמן שלו פחותה ב-60% ביחס למתחרים הקונבנציונליים שלו, ובאתר המכון אף מופיעה טבלה מפורטת שמציגה את נתוני צריכת האנרגיה שלו.

  האינדקס הירוק

  ילדים ירוקים

  ילדים ירוקים

  מתנה ירוקה

  מתנה ירוקה

  טיפוח אורגני

  טיפוח אורגני

  משלוחים אורגניים

  משלוחים אורגניים

  תיירות אקולוגית

  תיירות אקולוגית

  גינה אורגנית

  גינה אורגנית

   

  מכון הכושר לא הסתפק ביצירת האנרגיה הנקייה כדי להתהדר בנוצות ירוקות והלך עם התואר המחייב "מכון כושר ירוק" עד הסוף: כל תאורת המכון היא חסכונית, אין מכירה של בקבוקי שתייה מפלסטיק, במקלחות משתמשים אך ורק בסבונים אקולוגיים, כל מוצרי הנייר ממוחזרים ועוד.

   

  בנוסף, המכון השיק תוכנית שנקראת "Burn and Earn", שמאפשרת למתאמנים להרוויח כסף על כל שעת חשמל שהם מייצרים ולהצדיק הלכה למעשה את הביטוי working out.

   

  כיום כבר ניתן למצוא כמה חדרי כושר כאלה בעולם, למשל בהונג קונג, בלונדון ובערים נוספות. בדרך כלל מדובר בחדרי כושר ששייכים לרשתות בעלות כמה סניפים, שצריכת החשמל שלהם אדירה ושיכולות, בהשקעה חד פעמית, להקטין משמעותית הן את עלויות התפעול והן את ההשפעה הסביבתית שלהן.

   

  מחפשים מוצרים ירוקים? מיטב המוצרים והשירותים הירוקים בישראל מחכים לכם באינדקס העסקים הירוקים

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים