שתף קטע נבחר

מבצע קרמבו: כלב שרד 4 ימים במפל התנור

במשך ארבעה ימים שרד הכלב קרמבו בגובה של עשרות מטרים במפל התנור בנחל עיון, ליד מטולה, ללא מזון ומים. בעליו של הכלב טוענים כי ברח מהגינה ונעלם. אנשי יחידת חילוץ גולן גלשו היום אל הכלב וחילצו אותו בשלום

הבעלים של הכלב קרמבו, דלמטי בן ארבע שנים, עדיין לא מאמינים שכלבם האהוב שרד ארבעה ימים ללא מזון ומים, במפל התנור בנחל עיון, בגובה של כארבעים מטר. היום (א'), הכלב חולץ על ידי מתנדבי יחידת חילוץ גולן, הובא לטיפול רפואי אצל וטרינר בקרית שמונה וזכה לפגוש מחדש את משפחתו המודאגת.

 

"קרמבו ברח מהגינה המגודרת שלנו ביום חמישי. ככל הנראה החליט להתלוות לחבורת מטיילים שלנה בסמוך לבית שלנו על הדשא", מספר בעליו של הכלב, סער טל, המתגורר עם משפחתו במושב יובל, בסמוך למטולה. "לפעמים הוא יוצא לטיול וחוזר אחרי כמה שעות, אבל כששמנו לב שהוא נעדר, התחלנו לחפש אחריו".

 

בזמן שבעליו המודאגים מנסים לברר מה עלה בגורל של כלבם האהוב, מספר קילומטרים מהמקום, מטיילים שטיילו בשמורת הטבע נחל עיון, הבחינו בכלב בראש מפל התנור, בגובה של עשרות מטרים.

 

"קיבלנו דיווחים ממטיילים ביום חמישי ושישי, אבל כשהגענו למקום, לא ראינו את הכלב. ביום שישי ראינו אותו בשעות אחרי הצהריים באזור המפל והזעקנו את יחידת החילוץ", מספר מנהל השמורה, רמזי בדרן. "המתנדבים לא הספיקו להגיע בעקבות רדת החשיכה ובשבת בצהריים ראינו את הכלב שוב והוא נצפה מיילל. עד שהתארגנו לחילוץ, שוב ירדה החשיכה".

 

צילום: אביהו שפירא

 

 

"לא ברור איך הוא הצליח להגיע למפל"

אנשי הרשות יצרו קשר עם יחידת החילוץ שהבטיחו להגיע בבוקר יום ראשון כדי לנסות ולחלץ את הכלב הלכוד במקום.  "מהדיווחים שקיבלנו, הבנו כי לכלב לא נשקפת סכנת חיים. לאחר שוידאנו שהוא נמצא באותו מקום, אחד המחלצים שלנו גלש אליו בעזרת חבלים", מספר מפקד יחידת החילוץ, אילן מס.

 

לדבריו, הירידה נחשבת מסוכנת והמחלץ הגיע אל הכלב לאחר שגלש בזהירות כארבעים מטר.

"זה היה חילוץ מסוכן כי מדובר במצוק עם אבנים מידרדרות ושיחים רבים, המקשים על הירידה, אך המחלץ שהגיע אל הכלב, סיפר כי החיה היתה רגועה ולאחר שאילתר במקום ריתמת הרמה, העלנו את שניהם מעלה בשלום".

 

למקום הגיע גם ד"ר רענן רפאלי, וטרינר מקרית שמונה שצפה במבצע החילוץ שהסתיים בשלום. "קרמבו היה מיובש ולא סבל מפציעות פיזיות. לא ברור איך הוא הצליח להגיע אל המפל ושרד בלי מזון או מים" הוא אומר. כשהגיע עם קרמבו למרפאה, הוא ערך לו בדיקות רפואיות נוספות. "הוא במצב מצויין, דבר נדיר מאוד לכלב ביתי שנותר בגפו בטבע במקום כה מסוכן". 

 

משפחת טל שהגיעה נרגשת אל המרפאה שמחה לגלות כי כלבם בריא ושלם, אם כי מעט חלש. את הלילה יבלה הכלב במרפאה תחת השגחה וצפוי לשוב לביתו מחר.  "יש לו מזל גדול לקרמבו. בשנה שעברה הכיש אותו נחש ארסי בפה והוא שרד בזכות הטיפול של הווטרינר רפאלי", מסכם טל את הפרשה. "מעכשיו נשמור עליו יותר טוב ונשגיח שלא יטייל בלי רצועה". 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קרמבו בין המפלים
צילום: אביהו שפירא
ד"ר רענן רפאלי וקרמבו לאחר החילוץ
צילום: אביהו שפירא
מומלצים