שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  רפי, תרפרש לי

  הראיונות המודבקים, נעמה אייזנברוך וצבי הים, שדרות רוקח הפקוקות והאולפן הדחוק. באמת שאנחנו אוהבים את רפי רשף, אבל זה הזמן ללחוץ על כפתור ה-Refresh לתוכניתו "5 בערב"

  רצועת החדשות המוקדמת, זו שעולה על מסכינו שעות ארוכות לפני המהדורות המרכזיות, זכתה בשנים האחרונות לתחייה מרשימה. אחרי שנים של הגמוניית "ערב חדש" וניסיונות שונים להתחרות בה בערוצים המסחריים, התמקמו להן שתי תוכניות בשעות אחר הצהריים והערב, שסיפקו נתונים מרשימים למדי.


  רשף וניר-נאמן באולפן הדחוק. פורמט מיושן בן 90 דקות (צילומים: ערוץ 10)

   

  "שש עם" של עודד בן עמי בערוץ 2 ו"חמש בערב" של רפי רשף בערוץ 10 - שתיהן זוכות לאחוזי צפייה מרשימים וכמעט מדי יום מככבות בטבלאות הרייטינג. עם הזמן נוספה ב-2 גם "מהדורה ראשונה" של אורן וייגנפלד, לא הצלחה מסחררת, אבל בהחלט תוספת נעימה שיוצרת רצף שידורי חדשות קליל.

   

  לאחרונה נודע כי "שש עם" בחדשות 2 תעבור רענון פורמט, עיצוב מחודש של התוכנית ואולי גם כמה פינות חדשות שיתווספו לה באופן קבוע. בחדשות 10 עלתה השבוע (א') "נשות הטייסים", שגרמה למיני-טריפת קלפים בשעות הפרה-פריים: לונדון וקירשנבאום קוצרו ל-45 דקות ותוכניתו של רשף התארכה ל-90, מ-17:00 ועד 18:30, אז מגיעה נבחרת חטובות הסרבלים.

   

  עם התארכות התוכנית, נדמה כי לא נעשתה חשיבה מעמיקה בערוץ. במקום לחשוב כיצד לעניין ולחדש בתוכנית המשודרת לאחר שצרכני החדשות הישראלים גמעו את מנת החדשות שלהם מהאינטרנט במהלך היום ורגילים להתקבץ סביב המהדורות המרכזיות ב-20:00, ובמקום להרחיב באופן הראוי את הפורמט, "חמש בערב" פשוט נמרחת על המסך עם עוד ועוד אייטמים המשודרים מפינתו הדחוקה של רשף באולפן החדשות, משהו שבלתי ניתן לצפות בו באופן רצוף.

   

  מריחה פזיזה

  המצב הזה הדגיש יותר מתמיד את החולי של "חמש בערב", כאשר בראש ובראשונה מדובר בבעיית הראיונות המוקלטים. תוכניתו של רשף, כתוכנית ראיונות, חוטאת למטרתה ברמה הכי בסיסית שרק אפשר. רוב הראיונות מצולמים מראש ומתקיימים בשטח מבלי שרשף נוכח בהם, מה שמקובל וקורה גם במקבילה בערוץ 2, אך אצל רשף הם ערוכים בצורה נוראית שגורמת לצופה להבין שהשיחות בין המראיין למרואייניו לא באמת התקיימו.


  "חמש בערב". היה או לא היה ראיון?

   

  כך, שוטר שהיה מעורב בגניבת תיקים יספר לרשף עוד לפני ששאל כיצד עשה זאת; נהג הקטר המסכן שפגע ברכב שעלה על המסילה בתחילת השבוע, ניחש שרשף ישאל אותו כמה שנים הוא עובד ברכבת ועד הראייה לרצח החייל בקניון באר-שבע ידע לספר שהמקרה התרחש כמה מטרים ממנו כמעט בלי שנשאל. אותו עד ראייה, אגב, הודה לרשף על הראיון באותה שנייה שהמראיין אמר תודה בעצמו.

   

  בנוסף לאלה, קיימים הראיונות הלא אמינים מכל, אלה שבזמן שידורם (בין 17:00 ל-18:30, כאמור) המרואיין נמצא בשטח באור יום, כשהצופה נדרש לחשוב כאילו היה מדובר בשידור ישיר, כפי שמתקיים במהדורות האחרות של הערוץ.


  אייזנברוך באולפן. צבי-ים זה אחלה

   

  אבל אין ספק, שנעמה אייזנברוך, חזאית חדשות 10, היא הקורבן היומי של המהדורה.

  זמן האולפן המוקצב לפינת בעלי החיים ההזויה שלה עומד על כ-60 שניות, בהן היא גם מביאה אייטם או שניים על צבי-ים או כלבים שהולכים על שתי רגליים, וגם צריכה לסכם בכארבע מילים את התחזית לכל השבוע.

   

  אם משהו כן טוב קורה שם בתוכנית, זו ההחלטה שנלקחה לאחרונה לוותר על סגירת התוכנית ב "מפת הפקקים" של "חמש בערב", שהסתכמה בצילום משטרתי של מחלף רוקח בתל-אביב, כאילו שמדובר בפקק היחיד בישראל בשעות השידור של רשף. יאללה, רפי, תחדש לי.

   

  עוד מסכים להחשכה

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  רשף. אשליית ראיונות חיים
  צילום: ערוץ 10
  צילום: ערוץ 10
  "חמש בערב". עד שש וחצי
  צילום: ערוץ 10
  לאתר ההטבות
  מומלצים