שתף קטע נבחר

מקורבי נתניהו: פירוק קדימה - עניין של זמן

אחרי שהצעת ראש הממשלה נדחתה ולבני תקפה בחריפות ("פוליטיקה של ביבים"), נתניהו ממש לא מוותר. "הסדקים שנפערו בקדימה גדולים מאוד", אומרים מקורביו

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמנם חטף מהלומה פוליטית ולא הצליח לפלג את קדימה, אבל אנשיו מאמינים שהצעד הזה יתרחש בעתיד הקרוב. "זה לא סוף הסיפור. הסדקים שנפערו בקדימה גדולים מאוד", הם אמרו הערב (יום ב'), אחרי שסיעת האופוזיציה הגדולה סירבה להצטרף לממשלה.  

 

לדברי המקורבים, "סך הכל דיברנו עם כ-17 חברי כנסת שמתחלקים לשניים: אלה שרוצים לעזוב את קדימה ואלה שרוצים להחליף את לבני. זה רק עניין של זמן עד שקדימה תתפקע". נראה שמאמצי השכנוע של אנשי ראש הממשלה יימשכו בזמן הקרוב.

 

לאחר ישיבת סיעת קדימה שבה הוחלט על נוסח מוסכם - גם על הח"כים שתקפו את לבני ופזלו לליכוד - יו"ר המפלגה יצאה במתקפה חסרת תקדים על נתניהו. "כשכל עם ישראל עצר נשימתו וחיכה להחלטה על חייו של חייל, הוא עוסק בפוליטיקה של ביבים. לדבר על האיומים הביטחוניים זה שימוש ציני", אמרה לבני במסיבת עיתונאים בכנסת. על ניסיונות ראש הממשלה למשוך ח"כים, ציינה ש"האחריות היא על כתפי המפתה וכתפי המתפתה. אין לי ספק שנתניהו ימשיך לנסות".

 

בהתייחס לדברים הקשים של לבני, אמרו מקורבי נתניהו:

 "האחרונה שיכולה להטיף מוסר זו מי שקיימה חוג בית פוליטי בזמן עופרת יצוקה, ומי שבוחשת לפלג את מפלגת העבודה".

 

זמן קצר לפני ההתקפה החריפה של לבני פרסמה סיעת קדימה הודעה מטעמה, בתום הדיון הממושך: "אחדות לאומית אינה מליצה ריקה מתוכן, אלא מחויבות לשותפות של אמת. הצעת ראש הממשלה אינה מבטאת רצון כן לשותפות כזו, אינה מכבדת את המציע, אינה מכבדת תנועה המהווה את הסיעה הגדולה בכנסת, והמחויבות לקדם את חזונה ועקרונותיה המרכזיים ובכללם הובלת התהליך המדיני ושינוי שיטת הממשל ולכן אי אפשר לקבלה". עם זאת, חברי קדימה השאירו פתח למשא ומתן בהמשך.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו. לא מוותר
צילום: גיל יוחנן
לבני, היום. "האחרונה שיכולה להטיף מוסר"
צילום: איציק אדרי, דוברות קדימה
מומלצים