שתף קטע נבחר

הרבנים הראשיים: ההפלות מעכבות את הגאולה

הרבנים שלמה עמאר ויונה מצגר החליטו לחדש את עבודת הוועדה המיוחדת הפועלת ברבנות הראשית לצמצום מספר ההפלות בישראל - "איסור חמור של הרג עוברים במעי אמם". קובעים: "מלבד חומרת העוון יש בכך גם עיכוב הגאולה"

הרבנות הראשית מתגייסת לצמצום מספר ההפלות בישראל: הרבנים הראשיים יונה מצגר ושלמה עמאר הודיעו כי יחדשו את עבודת הוועדה המיוחדת שהוקמה בעבר ברבנות למניעת "האיסור החמור של הרג עוברים במעי אמם". ל-ynet נודע כי במכתב ששיגרו אמש (ב') השניים אל רבני יישובים, שכונות וקהילות ברחבי הארץ, הם קובעים כי "הרוב המכריע של ההפלות הינן בלתי הכרחיות ואסורות באיסור חמור על פי ההלכה" ומגלים כי הוועדה כבר פועלת למציאת דרכים לצמצומן.

  

על פי הרבנים עמאר ומצגר, מנתונים שהוצגו למועצת הרבנות הראשית שדנה בנושא לפני כשנתיים עולה כי בישראל מבוצעות מדי שנה כ-50 אלף הפלות - 20 אלף מהן חוקיות, וכל היתר – "בצורה פיראטית ובניגוד לחוק". לטענתם, "מלבד חומרת העוון בזה, עוד יש בכך עיכוב הגאולה, שאמרו חז"ל 'אין בן דוד בא עד שיכלו נשמות שבגוף'".

 

הרבנים הראשיים מביעים במכתבם זעזוע מהמספרים: "לב מי לא יחרד למשמע הנתונים הללו ... הם מצביעים על כך שמדובר במגיפה של ממש, באובדן עשרות אלפי נפשות יהודיות בכל שנה ושנה". הם ציינו לשבח את הרב ד"ר אליהו שוסהיים, שבמסגרת אגודת "אפרת" שבראשותו "פועל ללא לאות להצלת חיי עוברים", וקראו לרבנים לראות בו "האיש המקצועי הבכיר ביותר בארץ בתחום זה" ולשתף אותו בכל כינוס בנושא.  

 

"לאור כל האמור לעיל ובמטרה להביא בפני הציבור הרחב את החומרה הרבה הקיימת במעשה של קטל עוברים שהוא כרצח נפשות ממש", פונים הרבנים הראשיים אל עמיתיהם המכהנים ברחבי הארץ, ומבקשים שיעלו את נושא עידוד הילודה ומניעת הפלות בדרשותיהם, בשבת פרשת שמות שתחול בעוד כשבועיים, ובה קוראים בתורה על "מסירות נפשם של המיילדות העבריות אשר חרפו נפשן למען הצלת ילדי ישראל".

  

למחלקות הנישואין במועצות הדתיות הם קוראים להמשיך לחלק לכל זוג הנרשם לנישואין את החוברת "לקראת נישואין מאושרים" העוסקת, בין היתר, בנושא זה. "היא מחולקת כבר במשך למעלה מ-25 שנה, ולאחר שעמדנו על חשיבותה ונחיצותה הרבה אנו קוראים להמשיך ולחלקה".  

 

"כל המשתדל בזה הוא בכלל 'כל המקיים נפש אחת מישראל, מעלה עליו הכתוב כאילו קיים עולם מלא', וכדאי היא מצווה רבה זו לקרב גאולתנו בשובה ונחת בב"א (במהרה בימינו אמן)".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
הרבנים הראשיים
צילום: איי פי
מומלצים