שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  אלשיך נתנה צו פירוק קבוע לוורלד גרופ קפיטל

  מדובר בחברה הבורסאית הראשונה במשבר הנוכחי שקיבלה צו פירוק לאחר שלא עמדה בהתחייבויותיה לבעלי אג"ח. עו"ד נאור: "זהו תמרור הזהרה לכל חברה שמציעה הסדר מגוחך"

  תשעה חודשים לאחר תחקיר "כלכליסט" שחשף את התנהלותה של חברת וורלד גרופ קפיטל, החליטה היום שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב ורדה אלשיך לפרק את החברה וחתמה על צו פירוק קבוע.

   

   

  מדובר בחברה הבורסאית הראשונה במשבר האג"ח הנוכחי שבעלי האג"ח נלחמו בה ללא פשרות עד לפירוקה ועד למינוי מפרק שיחקור את שלל העסקאות שהובילו לריקון הקופה. וורלד גרופ הגיעה עד לכדי מצב שבו לא הייתה מסוגלת לפרוע התחייבויות בהיקף של כ-16.5 מיליון שקל כלפי בעלי האג"ח.

   

  בחודשים האחרונים פעלה החברה תחת מפרק זמני, רו"ח עופר אלקלעי, שמונה לנהל ולחקור את הנעשה בה.  

    

  בהחלטה אחרת של השופטת אלשיך מהשבוע שעבר הורתה לבעלי השליטה בחברה (אורי רוזין, רון חשמונאי, גד יצחקי ,רון יאיר פלד ואלי זמיר) להעביר את מניותיהם בחברה לידי המפרק על מנת שזה ימכור את פלטפורמת השלד הבורסאי באמצעותו נסחרה החברה בבורסה. 

   

  בקשת הפירוק הוגשה על ידי עורך דין רנן גרשט ממשרד נאור גרשט שמונו על ידי בעלי האג"ח של החברה. 

   

  עו"ד אופיר נאור, שותפו של גרשט, אמר הבוקר ל"כלכליסט" בתום הדיון אצל אלשיך: "מדובר במאבק של מחזיקי אג"ח של חברה שנעשו בה מעשים חמורים ושלא עומדת בהתחייבויות שלה. זו הפעם הראשונה במשבר הזה שבעלי האג"ח נקטו בהליך של פירוק חברה ואני שמח שהתוצאה היא חיובית וקיבלנו את הצו. אני מקווה שתמרור האזהרה הזה יגרום לכך שחברות ושבעלי שליטה אחרים יבינו שאת הכסף שקיבלו מבעלי האג"ח הם יצטרכו להתאמץ להחזיר. הם צריכים להבין שמחזיקי האג"ח לא יסכימו לכל הסדר מגוחך שמציעה החברה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים