שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  צילום: רון כהן
  פריצת הדרך של פרץ
  קובי פרץ מבטיח להביא 16 אלף צופים להיכל נוקיה, שיתוף הפעולה עם יצחק קלפטר משפיל את סטלוס ואורן חן ואייל גולן מאמץ את מישה קירקילן. הטור של אבי שושן

  קובי פרץ שובר שיאים

  שלופים, שלוכים, עזבו אתכם מזוטות: קובי פרץ פותח הופעה נוספת בהיכל נוקיה ולא נותר דבר לעשות מלבד להוריד בפניו את הכובע. זוהי הפעם הראשונה אי פעם שאמן ישראלי פותח את ההיכל המפורסם ומתיימר להביא 16 אלף איש שיאזינו לו, 8,000 כרטיסים בכל הופעה.

   

  פתיחה של אולם כמו היכל נוקיה משתיקה את כל הציניקנים: בניגוד להיכל התרבות, בסדרי גודל כאלה אי אפשר לטעון שפרץ ימלא את היציעים עם מוזמנים אישיים שלו. גם אם אסחף ואומר כי פרץ יחלק כ-2,000 הזמנות למקורבים, עדיין יישארו בקופות 14 אלף כרטיסים למכירה. אם פרץ יצליח לעשות זאת, הוא יעבור בהצלחתו כל אמן ישראלי אחר. פרץ לא עד כדי כך מגלומן - או עשיר - כדי לקחת על עצמו את הסיכון הכלכלי האדיר הזה, אלמלא היה סמוך ובטוח שיצליח לעשות זאת.


  פרץ. פותח עשור כמלך החדש (צילום: דודו אזולאי)

   

  הצלחתו מקבלת משנה תוקף כשלוקחים בחשבון שהקהל האדוק שלו כבר שמע אותו השנה הן בהיכל התרבות והן בקיסריה, ולכן לא מדובר פה באותו קהל שהולך אחריו לכל הופעה.

   

  יתכן שסערת השלופים הביאה לו עדנה במכירת הכרטיסים, אולי השילוב המנצח עם אישתר, שתופיע איתו גם באותו ערב, מהווה משקל מכריע בהחלטה של הקהל להגיע גם להופעה זאת, ואולי הצרכן הישראלי מעוניין לחוות לראשונה הגעה של אמן ישראלי להיכל המפורסם. מה שבטוח, קובי פרץ פותח את העשור החדש כמלך המוזיקה הישראלי, שלא ברור כמה אמנים אם בכלל יכולים לנסות לעשות מהלך דומה. שאפו!

   

  סטלוס ואורן חן, הבדיחה עליכם

  חשב הצמד המצליח סטלוס ואורן חן, איך לשבור את תדמית החלטורה שדבקה בהם וליצור להיט איכותי שיעניק להם הכרה מצד התעשייה? תדמית זאת נוצרה בעיקר בעקבות הביזיון של אלבומם האחרון, "סטלוס ואורן חן 9", שכלל ארבע שירים שהיו באלבום "סטלוס ואורן חן 8" שיצא רק שנה קודם.

  מה עשו? פנו ללא אחר מאשר יצחק קלפטר, אחד המוזיקאים המוערכים במדינה, בבקשה שיכתוב וילחין להם שיר. חשבו השנים לתומם שחותמת האיכות של קלפטר תעניק להם הכרה ואולי גם להיט ענק כמו "שלך" או "הילד שבקשתי". אך לדאבונם ולצערנו, "יופי לי ולך", הסינגל החדש עליו חתום קלפטר, הוא אחד השירים ההזויים שיצאו בשנה שחלפה.

   

  נדמה כי קלפטר הביע בשיר את התחושות הפרטיות שלו מהז'אנר הים תיכוני והנפיק לשניים מוצר נחות ומבזה, וקשה להבין איך הצמד לא השכיל לזהות שהבדיחה היא על חשבונם. עם מילים ופזמון שמתאימים לילדי הגן כמו "יופי יופי לי, יופי יופי לך, יופי יופי לי ולך", צריכים הצמד - ובעיקר קלפטר - להבין כי אין כאן יציאה מיוחדת, אלא אינפנטיליות לשמה.

   

  מישה קירקילן, כוכב מזרחי?

  פליט "כוכב נולד 3" שהגיע למקום השני בתחרות הריאלטי התראיין ארוכות לאחריה על הקשיים הכלכלים איתם הוא מתמודד, כולל הטחת האשמות בחברת

  טדי הפקות, שלטענתו זנחה אותו. המושיע של קירקלן הגיע בדמותו של אייל גולן, שנחשף אליו כשזה האחרון העביר לו את השיר "מצטער", שהפך לאחד הלהיטים הגדולים שלו.

   

  גולן התוודע בדרך למצוקה של קירקילן והפך אותו לזמר הליווי הקבוע שלו ובמחווה יוצאת דופן אף אירח אותו לדואט. אחרי גולן, שמו של קירקלן התפרסם בקרב הזמרים המזרחיים ובמהרה הוא הפך לזמר הליווי הקבוע של בכירי האמנים כמו קובי פרץ, מושיק עפיה וליאור נרקיס, שכמו גולן, פרסו עליו את חסותם. הפיכתו של קירקילן, שעלה לבדו מרוסיה ללא בני משפחה בארץ, לזמר הליווי הקבוע של בכירי הזמר המזרחי, היא אחד הדברים היפים והישראליים ביותר שהיו כאן בשנה שחלפה.

   

  לכל הטורים הקודמים של "מביט מזרחה"

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  קירקילן. אימוץ מרגש
  סטלוס ואורן חן. אינפנטיליות
  צילום: אלוני מור
  7 לילות
  מומלצים