שתף קטע נבחר

גבעות מדווחת על תגלית נפט נוספת בראש העין

עם זאת, החברה מסייגת כי "השותפות נמצאת בשלב זה במהלך הקדיחה ורק לאחר סיום הקדיחה ואיסוף הנתונים מכל הפעולות ייקבע אם מדובר בתגלית מסחרית". מניית החברה מזנקת ב-36%

שבוע בלבד לאחר שדיווחה על תגלית נפט ראשונית באתר, חברת חיפושי הנפט גבעות הודיעה על תגלית נפט נוספת בקידוח מגד 5 בראש העין.

 

 

עם זאת, החברה ממשיכה לסייג את הממצאים ומדגישה כי עדיין לא ידוע אם הבאר תהיה בעלת ערך מסחרי. בעקבות ההודעה מזנקת המניה ב-36% במחזור מסחר חריג.

 

בדיווח היום (ה') כותבת החברה כי בקידוח של 3 ליבות באורך של 9 מטרים בשכבה המוהילה נצפה נפט. החברה ציינה כי אספה את הדגימות מקידוחים אלה והם נשלחו לחו"ל לצורך ניתוח. כעת ממשיך הקידוח כמתוכנן במטרה להגיע לעומק של 4,800 מטר.

 

גבעות ממשיכה לסייג את הממצאים וכותבת כי "השותפות נמצאת בשלב זה במהלך הקדיחה ורק לאחר סיום הקדיחה ואיסוף הנתונים מכל הפעולות הנחוצות כולל ביצוע לוגים חשמליים, תוצאות הבדיקה של הליבות ומבחני הפקה ועיבודם יוכל השותף הכללי לגבש הערכה באשר לשאלה האם מדובר בבאר מסחרית".

 

הקידוח של החברה במקום סבל משלל תקלות טכניות ועיכובים. החברה דיווחה באמצע ספטמבר כי במהלך החלפת מקדח נתפס צינור הקידוח בעומק של 2 קילומטרים. מדובר בתופעה נדירה  קידוחים יבשתיים, השכיחה יותר בקידוחים ימיים. החברה העריכה את עלות התקלה לחברה במיליון דולר ואת העיכוב בלוחות הזמנים כתוצאה מהתקלה בשבועיים וחצי.

 

זו לא היתה התקלה הראשונה בקידוח - לאחר קשיים בהשגת האישורים לקידוח דיווחה החברה ביוני כי צינור הקידוח נתקע בבור הקידוח בעומק של 364 מטרים. בחברה ניסו להזיזו מספר פעמים עד שבאחת הפעמים נשבר הצינור וכל ניסיונות ההוצאה לא צלחו. את התקלה פתרו בחברה על ידי ביצוע של קידוח עוקף מעומק של 1,950 מטרים, שלאחריו המשיכה בנסיונות להגיע לשכבת המטרה בקידוח בעומק של 4,200 מטרים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים