שתף קטע נבחר

מדפסת טובה אך יקרה: Epson TX600fw

האפסון סטילוס TX600fw היא מדפסת משולבת איכותית, המציבה רף גבוה למתחרותיה. היא בהחלט מצליחה לשלב מהירות ואיכות בהדפסה, אך מחירה מתקרב ל-1,000 שקלים

אחד היתרונות הגדולים של מדפסת ה-TX600fw של אפסון טמון בכך שהיא עצמאית לחלוטין. אומנם, בכדי להשתמש בה יש לבצע התקנה של חבילת התוכנות מהדיסק המצורף, אך סט הפעולות הנדרשות על מנת להכינה לשימוש מצריך רק שקע חשמלי ומשך התהליך כ-20 דקות בלבד.

 

המדפסת מצויידת במסך LCD צבעוני, המאפשר גישה להגדרות המכשיר כמו מאפייני הפקס, טיפול במחסניות הדיו והגדרת הרשת האלחוטית.

 

לאחר חיבור המדפסת לחשמל והתקנת ארבע מחסניות הדיו, מתבצע כיול ראשים. המדפסת בודקת אם מחסניות הדיו מיושרות ומדפיסה סדרה של צורות גיאומטריות. לאחר מכן בודקים האם הקווים ישרים, אין "לכלוכים" בצבע וכדומה. סידרת סימנים זו נקראת סימני היישור.

 

 

בניגוד למדפסות מתחרות אין צורך להזין אחר כך איזה קו הוא האיכותי ביותר (קאנון) או אפילו לסרוק את העמוד (HP), אלא הכיול מתבצע בזמן ההדפסה.

 

התקנת המדפסת מצריכה שימוש בדיסק המצורף, ואשף אינפורמטיבי המעביר את המשתמש ממסך למסך עם שדות מוגדרים מאפשר גם למשתמשים לא מנוסים לבצע התקנה.

 

הדיסק מציע שני מצבי התקנה, כאשר המצב הראשון מאפשר התקנה ראשונית של המדפסת, וקיבוע כל ההגדרות הנדרשות (למשל חיבור לרשת האלחוטית, כיול ראשי דיו) אותן ניתן גם להגדיר ללא שימוש במחשב.

 

אפשרות ההתקנה השניה מיועדת למצב בו יש יותר ממחשב אחד בבית, ויש צורך לבצע התקנת דרייברים בלבד. הדרייברים המסופקים עם המדפסת יעבדו על חלונות (החל מ- 2000 וכלה בחלונות 7) ועל מק (החל מ- 10.3.9), אך נכון לעכשיו לא זמינים דרייברים תואמים ללינוקס.

 

בסוף הליך ההתקנה יתווספו אל המחשב שתי מדפסות חדשות – האחת מדפסת מקומית לחיבור בעזרת כבל USB, והשניה מדפסת רשת. כמו כן, על שולחן העבודה יופיעו שלושה קיצורי דרך חדשים עבור תוכנת הסריקה, מדריך למשתמש ותוכנה להדפסת תמונות.

 

מאפיינים

ה-TX600fw היא מדפסת משולבת מסוג All-in-one המשמשת גם כסורק, מכונת צילום ופקס. כמו מדפסות רבות מסוגה היא מכילה גם חריצים לכרטיסי זיכרון, ואף חיבור USB התומך בתקן PICTBRIDGE ומאפשר הדפסה ישירה ממצלמות דיגיטליות. כרטיס זיכרון, או התקן USB המוכנסים למדפסת יהיו נגישים דרך שיתוף תיקיות לכל המחשבים ברשת.

 

אם ברצונכם להדפיס תמונות מכרטיס הזיכרון של המצלמה (או ישירות מהמצלמה) אין צורך לגשת אל המחשב הקרוב. ה- TX600fw יודעת להדפיס עמוד אינדקס של 30 או 60 התמונות האחרונות שצולמו, וכל שנותר לעשות הוא לסמן בעזרת עט אילו תמונות ברצוננו להדפיס ובאיזה גודל. לאחר מכן יש להניח את העמוד המודפס על הסורק ולקבל את התמונות הרצויות.

 

ניתן להשתמש במדפסת באחת משתי שיטות. ראשית, ניתן לחברה, כמו כל מדפסת, אל המחשב בעזרת כבל ה- USB המצורף. לחילופין, ניתן להשתמש בה כמדפסת רשת בעזרת חיבור של כבל רשת סטנדרטי או בעזרת ראוטר אלחוטי בתקן b/g הפופולארי.

 

עיצוב ומבנה

הקווים הכלליים של ה-TX600fw אינם שונים מרוב מדפסות ה-All-in-one, אך הפרטים הקטנים בהחלט עושים את ההבדל. באפסון בחרו ללכת על קווים מעוגלים כאשר כל ה"כנפונים" וה"מדפונים" מתקפלים פנימה אל תוך המדפסת. גם ה- ADF עצמו הוא בר קיפול, ובמצב זה הוא יוצר עיצוב גלי בחלקו העליון של המדפסת.

 

צבעה השחור המבריק של המדפסת סובל מבעיה מוכרת למדי – ליכלוך וטביעות אצבעות. לאחר שימוש קצר התכסתה המדפסת בסימני מריחה של אצבעות בשילוב עם סימני אבק.

 

בחלקה הקדמי של המדפסת ממקום פאנל השליטה, המכיל גם מסך 2.5 אינטש צבעוני. הפאנל מגיע כשהוא מקופל אל תוך גוף המדפסת, אך הוא בר הטיה המאפשרת שיפור של הנגישות והשימושיות. מתחת לפאנל מצוי מגש איסוף הניירות, האחראי לקליטת הנייר המודפס, ולשמאלו חריצים לכרטיסי זיכרון ו- USB.

 

הפאנל העליון מכיל את ה- ADF המסוגל לטפל בעד 30 דפי A4 ברציפות. הרמה של הפאנל מאפשרת גישה ישירה אל משטח הסריקה, אותו ניתן להרים על מנת לקבל גישה אל מחסניות הדיו.

 

בחלקה האחורי של המדפסת ניתן למצוא את מגש הנייר, המאפשר איכסון של עד 120 דפי A4 ואת שלל החיבורים הנדרשים – חשמל, USB, כניסת טלפון, יציאת טלפון וכבל רשת. פתרון נכון נעשה לגבי רוב החיבורים שמוקמו בתוך מגרעת בצידה השמאלי של המדפסת, וכך מתאפשרת גישה מהירה ללא צורך בהזזתה. חבל רק שכבל החשמל לא חובר בצורה דומה, ומסיבה זו לא ניתן להצמיד את המדפסת אל הקיר ויש לשמור מרווח מסויים.

 

ביצועים

אם צריך לסכם את יכולת ההדפסה של ה-TX600FW במילה אחת, הרי שהמילה המתאימה היא מהירה. ואכן, עם מהירות הדפסה של 5 שניות למסמך (טקסט וגרפיקה בסיסית) באיכות רגילה, או 3 שניות לעמוד במצב טיוטה, הרי שהמדפסת בהחלט מהירה. גם הליך הצילום מהיר ביותר, ובשימוש ב- ADF מדדנו פרק זמן של 17 שניות לעמוד (סריקה + הדפסה).

 

הדפסה איכותית של תמונה לקחה כ- 40 שניות עבור תמונה סטנדרטית (10X15) ו- 3 דקות ו- 40 שניות בהדפסה על גליון A4.

 

עם זאת, למרות הקצב המהיר, לא הצלחנו לאשש את טענת היצרן על 38 גליונות בדקה באיכות טיוטה. בקצב של 3 שניות לעמוד מדובר בכ- 20 עמודים לדקה, כמעט חצי מהצהרת היצרן. בסופו של יום, את הצהרות היצרן על מדפסת דיו שמסוגלת לעמוד ראש בראש עם מדפסת לייזר לא הצלחנו לאמת, אבל בהחלט מצאנו מדפסת מהירה, המספקת מסמכים איכותיים בפרקי זמן משביעי רצון.

 

פרמטר חשוב נוסף העומד לזכות המדפסת הינו הזמן לעמוד ראשון. כאן המדפסת בהחלט הביסה את מדפסות הלייזר והחלה להדפיס את העמוד הראשון בתוך שניות בודדות מרגע שליחת העמוד להדפסה.

  

איכות

קבצי בדיקת האיכות בהם השתמשנו הם מסמכים המכילים טקסטים בפונטים בעלי גדלים וצבעים שונים בעברית ובאנגלית ומשלבים גרפיקה בסיסית – מהסוג המצוי במסמכי אופיס. בדקנו קבצים אלו בשלוש איכויות הדפסה שונות – טיוטה, מהירה וטובה.

 


 

איכות ההדפסה של מסמך הטיוטה היה רחוק מלהיות משביע רצון, למרות שהטקסט היה קריא הוא היה מגורען, דהוי ואיכות הפונטים הייתה נמוכה. ההדפסה המהירה לעומת זאת כבר סיפקה מסמך איכותי בהרבה. ההבדל בין ההדפסה המהירה להדפסת הטיוטה הוא לא יותר מאשר 2 שניות לעמוד ומרשים לראות את ההבדל.

 

מי שמקפיד אף יותר על מסמכיו, יכול לבחור בהדפסה האיכותית. הקצב אמנם איטי בהרבה – כ 20 שניות לעמוד, אך ההבדל בהחלט מורגש באיכות וחדות הפונטים ובדיוק ועושר הצבעים בתמונות.

 

השימוש במכשיר כמכונת שיכפול, סיפק עותקים קרובים למקור במהירות ברירת המחדל. חשוב לקחת בחשבון שמאפייני ברירת המחדל מספקים סריקה ברזולוציה של 300 dpi אך מצד שני מבצעים את השכפול במהירות של 17 שניות לעמוד. התוצאה בהחלט מניחה את הדעת אך מי שמעונין לשפר את איכות השכפול יאלץ להגדיל את הרזולוציה ומכאן שגם את פרק הזמן לעמוד.

 

תוכנת הסורק המצורפת איפשרה סריקה ברזולוציה של 300 dpi ועד 1200 dpi  ושוב, לאיכות יש מחיר. ניסיון לסרוק עמוד ברזולוציה של 1200 dpi ארך כשבע דקות תמימות, בעוד שבסריקה של 300 dpi היה המסמך מוכן בתוך מספר שניות.

 

סיכום

האפסון סטילוס TX600fw היא מדפסת משולבת איכותית, המציבה רף גבוה למתחרותיה. למרות שהכרזות היצרן יומרניות מעט לעומת מבחן התוצאה, היא בהחלט מצליחה לשלב מהירות ואיכות בהדפסה. עם זאת, במחיר המתקרב לאלף שקלים, אין ספק שמדובר במדפסת די יקרה.

 

Epson Stylus TX600FW

מחיר: 920 ש"ח

ציון:

 

בעד: מהירה, התקנה קלה ופשוטה, גישה נוחה להדפסת תמונות מכרטיס זיכרון, איכות הדפסה מצוינת

נגד: איכות גרועה להדפסה במצב טיוטה, אין תמיכה בלינוקס

שורה תחתונה: טובה אך יקרה 

 

מפרט טכני:

מכשיר משולב רב תכליתי הכולל מדפסת, סורק, פקס ומכונת צילום.

חיבור WIFI וחיבור ETHERNET מובנים.

מזין מסמכים אוטומטי ל- 30 דפים.

מהירות: עד 38 עמודים לדקה.

מסך צבעוני 2.5 אינץ'

קורא כרטיסי זכרון מובנה, 4 מיכלי צבע נפרדים , חיבור USB

גודל דף מקסימלי: A4  

 

למפרט המלא באתר היצרן

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים