שתף קטע נבחר

לאון בן ה-7 נקבר עם צעצועיו: "כל המדינה אבלה"

הילד שנרצח לפי החשד על-ידי התאומים סודמי בבני עי"ש הובא לקבורה בבית העלמין באשדוד. הוריו עמדו במשך דקות ארוכות, התייפחו וזעקו זעקות שבר. ראש המועצה: "אי אפשר להבין את המעשה הנורא הזה. החיוך של לאון זועק לשמיים"

הילד לאון קלנטרוב, שנרצח בסוף השבוע ביישוב בני עי"ש, הובא בצהריים (יום א') למנוחת עולמים בבית העלמין באשדוד. גופתו של קלנטרוב בן ה-7 נמצאה בביתם של התאומים נאור ואדיר סודמי, שנעצרו בחשד לרציחתו.

 

 

עשרות מלווים, מכרים ובני משפחה הגיעו ללוות את המשפחה. גופתו של לאון הורדה אל הקבר יחד עם שקית צעצועים שלו ושל חבריו לכיתה. כאשר הגיעו ההורים לבית העלמין, מלווים בסבתו של לאון, הם עמדו והתייפחו דקות ארוכות.


שקית הצעצועים הורדה אל הקבר. בית העלמין באשדוד (צילום: אבי רוקח)

 

ראש מועצת בני עי"ש, מארק בסין, הגיע לחזק את בני המשפחה. "אסון כבד פקד אותנו", אמר, "לקחו לכם את הילד לאון. רצחו אותו. אנו אבלים אתכם וכל המדינה אבלה אתכם. אין לי מילים שיכולות לנחם אתכם. אי אפשר להבין את המעשה הנורא הזה. החיוך של לאון זועק לשמיים".

 

המחנכת של לאון פנתה להורים בתחילת הלוויה ואמרה להם: "אנחנו אתכם, כל בני עי"ש אתכם. אתם לא לבד". בשלב מסוים נקראו ההורים על-ידי אנשי חברה קדישא להיפרד מגופת יקירם בחדר הטהרה. כאשר נסגרה הדלת נשמעו זעקות השבר של ההורים במשך דקות ארוכות.

 

מיקי מאיר, מנהלת בית הספר "אופק", שבו למד לאון, אמרה כי היא מתקשה להירגע מאז נודע לה דבר הרצח: "אני יושבת וחושבת איך אפשר לכתוב הספד לילד כל כך צעיר. רק לפני חודש חגגנו לך יום הולדת שבע, ההורים ואחותך באו לכיתה א' והביאו לך עוגה ענקית ואתה היית כל כך מאושר עם חיוך גדול", אמרה בכאב המנהלת.

 

לדבריה, "אני זוכרת איך התקדמת יפה, רק התחלת לקרוא והיית כל כך גאה ומאושר בכך. בהפסקות האוכל, ההורים שלחו לך תמיד ארוחות מושקעות ואתה חילקת לכולם, כי היית כל כך נדיב. רק בשבוע שעבר, באסיפת ההורים, באת עם בני משפחתך ואני ספרתי להוריך איך התבגרת ושאתה יודע לקרוא. היום אנחנו נפרדים ממך, ואני מאחלת שהצדק ייצא לאור ושהדין יימצה".

 

האב יצא כשהוא טופח על פניו וזועק זעקות שבר. בשלב מסוים נראה כי הוא עומד להתמוטט ובני משפחתו החזיקו בו ונתנו לו לשתות. למרות שלאון נקבר בהלוויה אזרחית, קראו אנשי חברה קדישא פרק תהלים והאב קרא קדיש בקול מרוסק.

 

הנשיא, שמעון פרס, התייחס לרציחות הילדים בסוף השבוע, ובהן לזה של הפעוטה פרומה אינשין מירושלים, והביע זעזוע. "אזרחי ישראל קמו לבוקר של חדשות קשות ואיננו יכולים להשלים עם האירועים האלו", אמר פרס והוסיף: "הפעם כל העם צריך להתגייס איש איש - חובה על כולנו יחד להיות מזועזעים ולהפיק את הלקחים הנדרשים כדי שילדינו ירגישו ויגדלו בסביבה בטוחה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גופתו של לאון מורדת אל הקבר
צילום: אבי רוקח
בני המשפחה מתייפחים
צילום: אבי רוקח
מומלצים