שתף קטע נבחר

סיעת קדימה דחתה את בקשת אפללו להתפלג

חברי הסיעה הצביעו פה אחד נגד בקשת הפילוג של ח"כ אלי אפללו. אם יחליט לעזוב כעת הוא ייחשב לפורש ולא יוכל לקבל תפקיד שר. אפללו: "התאבדתי למען לבני, בזכותי היא נבחרה"

סיעת קדימה הצביעה היום (ב') פה אחד שלא לאפשר לח"כ אלי אפללו להתפלג מהסיעה. בתום ישיבת הסיעה קראו חבריה לאפללו להישאר בסיעה וליושבת ראש המפלגה, ציפי לבני, למצות עמו את הדיאלוג. משמעות ההחלטה: אפללו לא יוכל להתמנות לשר או סגן שר.

 

לאחר ישיבת הסיעה אמר ח"כ אפללו: "איבדתי את האמון בלבני. אנשיה פעלו

נגדי בפריימריז אחרי שעזרתי לה. התאבדתי למענה, בזכותי היא נבחרה להנהיג את קדימה".

 

על פי חוק מימון מפלגות, מאחר שקדימה לא מאפשרת לאפללו לעזוב את המפלגה, הוא ייחשב לפורש, ולכן לא יוכל לקבל כל תפקיד - לא שר ולא סגן שר. הוא גם לא יוכל להתמודד על מקום בכנסת הבאה באחת מהסיעות החברות בכנסת הנוכחית, ולא יכול לקבל חברות בוועדה, אלא אם מישהו יוותר על מקומו בשבילו. לכל היותר, הוא יוכל להתמודד במסגרת רשימה חדשה, שלא התמודדה בעבר. 

 

בשבוע שעבר פנה ח"כ אפללו ללבני רשמית והגיש לה בקשה לפילוג. "אבקשך לפעול לקבלת החלטה של סיעת קדימה על התפלגות בהסכמה לשתי סיעות. זאת, על מנת לאפשר את התפלגותי מסיעת קדימה על פי חוק".

גורמים המקורבים לאפללו אמרו כי המגעים עם לבני החלו כבר לפני כחודשיים וחצי, אז ביקש לפרוש. גם מקורבים ללבני אישרו כי זה חודשים ארוכים אומר אפללו שהוא מתלבט לגבי המשך דרכו בפוליטיקה ובקדימה.

 

בתוך כך ח"כ שאול מופז שב וחזר על דרישתו לקיים פריימריז לראשות המפלגה בחודשים הקרובים. לטענת מופז, מנהיגותה של היו"ר לבני נכשלה ונדרש אשראי מחודש מהחברים. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודי ועקנין
ביקש להתפלג. אפללו
צילום: דודי ועקנין
לבני נכשלה. מופז
צילום: עופר עמרם
ציפי לבני, יו"ר קדימה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים