שתף קטע נבחר

החולה המדומה נתן גט

במשך שנים נהג סרבן גט להתחזות לחולה ולהתאשפז בבית החולים בכל פעם שנקרא לבית הדין. עובדי בית הדין החליטו לעשות סוף לפרשה והפתיעו אותו באיכילוב. ה"חולה" מסר את הגט ו"שוחרר" לביתו

כי בתחבולות תעשה לך גט: בית הדין הרבני האזורי בתל אביב ביצע בסוף השבוע שעבר טקס גירושין לא שגרתי בבית החולים איכילוב בעיר, זאת לאחר שגבר תושב המרכז, שחוייב לתת גט לאשתו, נהג להתחזות לחולה ולהתאשפז במוסד הרפואי כדי לחמוק ממימוש הפסיקה. הדיינים ועובדי בית הדין החליטו לעשות סוף לפרשה והפתיעו אותו כשהוא במיטת "חוליו" במחלקה. לאיש לא ונתרה ברירה והוא מסר את הגט לפרודתו – ומייד גם דיווח כי הוא מרגיש טוב יותר ושוחרר לביתו.

  

תיק הגירושין בעניינם של בני הזוג נפתח כבר לפני 10 שנים, ומאז מתחמק הבעל מהגעה לדיונים ולמעשה מעגן אשתו. השיטה: בכל פעם שנשלח אליו זימון לבית הדין הוא שולח הודעה מבית החולים כי הוא מאושפז במיון ואינו יכול להתייצב. גם עם צווי המעצר שהוצאו לו התמודד בצורה דומה, ובכל פעם שהשוטרים הגיעו טען שאינו מרגיש טוב והתפנה באמבולנס במקום שיילקח בניידת.

 

באחת הפעמים גילה חוקר פרטי שנשכר על ידי בית הדין כי האיש נמצא במקום עבודתו. הוא הזעיק את המשטרה, אך העצור שוב "חש ברע" – הפעם כתוצאה מאירוע מוחי שבו כביכול לקה בעבר. הדיינים התעקשו ששוטר יתלווה אל הסרבן לבית החולים ושתושם עליו שמירה עד שישוחרר, והוא אכן נאזק והושגח כל זמן האשפוז.  

 

גם לאחר שהחלים התעקש כי הוא עדיין איננו מרגיש טוב ולכן אין באפשרותו לעזוב את המוסד, עד שאב בית הדין, הרב רפאל הישריק, החליט לבדוק מה מצבו. הוא הגיע לבית החולים, שמע מהרופאים ומהיועצת המשפטית שהאיש כשיר לתת גט, ומייד הזעיק למקום את מזכיר בית הדין, את סופר הגטין, את האישה ושני עדים כדי לערוך שם את טקס הגירושין.

  

הצוות הרפואי והחולים באיכילוב נכחו במעמד הנדיר של כתיבת הגט ומסירתו, כאשר הבעל הסרבן שוכב במיטתו ואשתו מקבלת מידיו את יריעת הקלף הנכספת. לאחר מכן קם החולה המתחזה על רגליו, התלבש בזריזות והשתחרר מבית החולים כשהוא בריא לחלוטין.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
איכילוב. ארכיון
צילום: לירון אלמוג
מומלצים