שתף קטע נבחר

הליכוד עיכב את חוק הג'ובים: "רוצים את חלקנו"

ועדת הפנים נענתה לדרישתו של ח"כ דני דנון - ותדון שוב בחוק שמקדמת ש"ס. דנון הסביר ש"לא נפקיר את אנשי הליכוד בשטח" - וגורם בליכוד סיפר כי מדובר למעשה בעיכוב לצורך הבטחת האינטרסים של המפלגה. לפי החוק המתגבש, רשות בה מתגוררים יותר מ-200 אלף איש ושאין לה גירעון - תקבל סגן נוסף בשכר

חוק הג'ובים  - שלל לכולם או לאף אחד. בש"ס היו בטוחים ש"חוק הג'ובים" יאושר היום (ג') לקריאה שנייה ושלישית, אבל לליכוד היו תוכניות אחרות: ח"כ דני דנון הביא לעיכוב אישורו של החוק בועדת הפנים של הכנסת. הסיבה לכך לא הייתה התנגדות של הליכוד לחוק. נראה כי בליכוד מעוניינים להסדיר ולהבטיח את "חלוקת השלל" מהחוק הצפוי, עוד בטרם יאושר סופית בכנסת.

 

ועדת הפנים של הכנסת שדנה היום בחוק אישרה אותו לקריאה שנייה

ושלישית, למרות מחאת חברי כנסת מהאופוזיציה. אלא שלאחר האישור ביקש ח"כ דני דנון לבצע הצבעה מחודשת בטרם תועבר להצבעה סופית במליאה.

 

דנון ביקש שלא לקיים את ההצבעה החוזרת היום, והסביר את הסיבה לכך במילים הבאות: "הנושא המוניציפלי חשוב לכל המפלגות, וגם לליכוד. בימים הקרובים נסדיר את הנושא עם השותפים הקואליציונים שלנו ברשויות המקומיות. אנחנו מוכנים ללכת לקראת ש"ס עם החוק הזה, אבל לא נפקיר את אנשי הליכוד בשטח".

 

גורמים בליכוד הוסיפו כי "טרם אישור החוק נוודא כי הליכוד יקבל את חלקו בשלטון המוניציפלי כפי שהחוק יאפשר". כעת תצטרך ועדת הפנים לערוך הצבעה מחודשת על החוק בטרם יעבור מליאה. ההצבעה צפויה להערך בימים הקרובים.

 

עוד קודם לכן, במהלך הדיון חברי הכנסת יואל חסון, איתן כבל וניצן הורוביץ ביקשו לדחות את ההצבעה על הצעת החוק בוועדה, לקראת קריאה שנייה ושלישית, למחר. הם נימקו את בקשתם בכך שרק היום, במהלך הדיון, קיבלו את הנוסח הסופי של הצעת החוק, ולכן ביקשו פרק זמן סביר כדי להכין הסתייגויות להצעה. יו"ר הוועדה ח"כ דוד אזולאי מש"ס אמר: "ניקח הפסקה של חצי שעה", אולם חברי הכנסת מחו: "חצי שעה זה לא מספיק. מה החיפזון, הסורים על הגדרות?"

 

נציגת משרד הפנים חשפה בישיבה כי עלות של כל סגן ראש עירייה בשכר, כולל התוספות הנלוות, היא כמיליון שקלים בשנה.

 

מסתמן: סגנים בתשלום - רק בערים גדולות

ככל הנראה, הסיכום הסופי בין האוצר לבין ח"כ אזולאי יהיה כי תוספת סגן בשכר תחול ברשויות בהן מתגוררים 200 אלף איש, ושלהן אין גירעון. החוק צפוי להוסיף תוספות נוספות: רשות שמספר תושביה יגדל במהלך הקדנציה למדרגה הבאה במדרגות הסגנים - תהיה רשאית לקבל סגן נוסף בשכר.

 

בנוסף, שר הפנים יהיה בעל סמכות למנות סגן נוסף ללא שכר בכל הרשויות המקומיות בישראל. חבר הכנסת חסון העיר: "הציבור צריך לדעת

היטב שגם סגן ראש רשות ללא שכר עולה כסף בשל הוצאות שונות כגון על פקידות, נהג, לשכה ושאר המנעמים".

 

ח"כ זאב בילסקי אמר במהלך הדיון: "אנחנו מחייבים את ראשי הרשויות לקחת את האנשים האלה... נער הייתי וגם זקנתי... אני מודיע לך: שאין אף צדיק בין ל"ו הצדיקים בקרב ראשי הרשויות שיגיד לא לתקן כזה. אנחנו משחיתים את השלטון במדינת ישראל, בכך שאנחנו ממנים סגנים בשכר וכולנו יודעים שמה שמנחה את העניין זו פוליטיקה. לא ייתכן שכל אחד יבוא לוועדה הזו ויקבל סגנים".

 

ח"כ כבל אמר: "אנחנו יודעים במה דברים אמורים. רבי יהודה נתן בהם סימנים. עוברים פה הרבה חוקים בוטים, אבל בזה אין לכם בושה. בסוף אלה שמחוקקים את החוקים האלה זה חוזר להם כבומרנג. אבל אני אומר לכם: החקיקה הזו תחזור אליכם. תרשמו את זה לפניכם. לא ירחק היום שאתם תבואו ותבקשו לבטל, כי באיזה ישוב שלכם זה לא יתאים לראש הרשות...".


פורסם לראשונה 05/01/2010 14:03

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דנון. דואג לאנשי הליכוד
צילום: גיל יוחנן
צילום: גיל יוחנן
אזולאי. דרש שהדיון יהיה היום
צילום: גיל יוחנן
מומלצים